הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

שיתוף פעולה בין לשכת המסחר ירושלים לפיליפינים

שגריר הפיליפינים בישראל אמר בפגישתו עם נשיא לשכת המסחר בבירה דרור אטרי, כי הוא מקווה להגדלת שיתוף הפעולה העסקי בין ירושלים לפיליפינים.

שגריר הפיליפינים ודרור אטרי (צילום: תמונה פרטית)
גילה עיני

 

 

נשיא לשכת המסחר בירושלים, דרור אטרי, קיים השבוע פגישת עבודה ראשונה עם שגריר הפיליפינים בישראל,  Neal Imperial. 

בפגישה בין השניים, שהתקיימה בשגרירות בתל-אביב, נכח גם הצוות המקצועי של שגרירות הפיליפינים בארץ, בראשם הנספחת הכלכלית של השגרירות,  Joy B. Razor, וכן - חבר לשכת המסחר, וקונסול הכבוד בפיליפינים, שמעון וינבוים.

בפגישה דנו אימפריאל ואטרי על דרכים שונות להעמקת הקשר בין הפיליפינים לירושלים, ועל מגוון תוכניות לקידום הזדמנויות עסקיות בתחומים שונים, בהם: הייטק, מלונאות, חקלאות, יהלומים ועוד. בעוד צוותי העבודה בחנו במקביל יוזמות משותפות לקידום התיירות והמסחר בירושלים, ובדקו אופציות ליצירת מסלולי הסמכה מקצועית, העמקת הידע המקצועי ושיתופי פעולה מבוססי צרכים מקצועיים ועסקיים. 

אימפריאל אמר: "הפיליפינים אוהבים מאד את ישראל ואת הישראלים. יש לנו עניין גדול מאד בשיתופי פעולה עם אנשי עסקים וחברות ישראליות". 

לדברי השגריר: "כיום המצב בפיליפינים הוא מצויין, יש פריחה כלכלית טובה, הנשיא הנבחר, רודריגו דוטרטה, זוכה לאמון גדול בקרב הציבור. הרפובליקה הפיליפינית ערכה שינויים רבים במדיניות הכלכלית, שיעור הצמיחה בפיליפינים גבוה, דירוג האשראי שלנו השתפר. אנחנו זקוקים למשקיעים בתחומים רבים – יהלומים, היי-טק, חקלאות, נדל"ן, מלונאות ועוד. זו הזדמנות עסקית מצוינת עבורנו ועבור המגזר העסקי בישראל בכלל ובירושלים בפרט".

אטרי הסביר: "אנחנו מעריכים כי שיתוף פעולה בינינו יניב תועלת לשני הצדדים,. צריך לזכור כי 60 אחוז מאוכלוסיית העולם חיים באסיה, וממילא כח הצריכה הגדול נמצא גם הוא בחלק זה של העולם. הכלכלה האסייתית משתלבת ומשפיעה כיום על הכלכלה העולמית, והערוץ העסקי הזה חשוב לנו הישראלים". 

אטרי אמר עוד: "כוח העבודה בפיליפינים על פי רב מיומן וחרוץ, רובם הגדול דוברי אנגלית, הם ידועים כבעלי מוסר עבודה  גבוה, ועדיין  מדובר בכח עבודה זול, ביחס לעולם. מעבר לעניין העסקי, עבור רב הפיליפינים זו ממש משאת נפש להגיע לביקור בארץ הקודש בכלל, ולעיר הקודש בפרט"

בתום הפגישה סיכמו אטרי ואימפריאל כי יפעלו לאיתור צרכי הקהילה העסקית הן בישראל - בבירה ובסביבתה והן בפיליפינים. השניים הצהירו כי בכוונתם לקדם יוזמות ופרויקטים יעודיים להעצמת שיתופי פעולה עסקיים. 

השגריר אימפריאל צפוי להגיע בקרוב לביקור גומלין בלשכת המסחר בירושלים.

בשולי הדברים ראוי לציין ולהזכיר כי הפיליפינים, שימשו מקום מקלט ליהודים רבים בתקופת מלחמת העולם השניה, ואף היו היחידים מבין מדינות מזרח אסיה,  שהביעו תמיכה באו"ם בהקמת מדינת ישראל.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "שיתוף פעולה בין לשכת המסחר ירושלים לפיליפינים"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד