חיפוש

 

 
לדף הבית >>     צרכנות מקומית ירושלים >>

אם עבדתי כל השנה אצל אותו מעביד, האם ייתכן ואני זכאי להחזר מס

 

כותבת המאמר הינה מומחית בהנהלת חשבונות, מנהלת את תחום החזרי המס לשכירים ואחראית על מחלקת הנהלת החשבונות לעצמאים. כיצד ניתן לדעת זאת? ואיך מבוצע ההחזר? תשובות לשאלות אלו ועוד- בטור הבא...

 

על פי רוב, ובעולם ורוד ותקין, אם עבדת במקום עבודה אחד שנה שלמה (1/1-31/12) ובמיוחד אם עבדת שם יותר משנה אחת, המשכורת שלמה ותקינה.

הייתי מחלקת את התשובה ל3 אופציות עיקריות:

(1) העולם לא משש ורוד ותקין, ורוב השכירים לא ממש בודקים את תקינות המיסוי שלהם, ולכן עדיין יתכנו טעויות (או מידע לא שלם) שיביא לזכאות להחזרי מס.

(2) אם לא מסרת את כל המידע למעסיק תתכן פגיעה במיסוי שהמעסיק מחשב, ולכן יגיעו לך החזרי מס. לדוגמא, אם אתה לא מעדכן לגבי מועד שחרור מהצבא, או לגבי ילד חדש, או שאתה משלם דמי מזונות/כלכלת ילדים לגרושתך, הפכת לחד-הורי (או חלילה הורה יחידני) או ילד שלך קיבל הפניה לחינוך מיוחד או נכות טפו טפו טפו.   אלה ועוד יכולים להיות כלולים במיסוי של המשכורת שלך, ואינך מודע לכך (או שאינך מעונין לשתף את המעסיק בכך) ולכן לא טיפלת בזה.

(3) יש לא מעט נושאים, שאינם קשורים למעסיק ואין לו דרך לדעת והוא לא יטפל בכך, והם מעניקים הטבת מס. כגון – תשלומים עצמאים לביטוח חיים  (אם יש לך משכנתא אז יש לך ביטוח חיים), אם יש לך ניירות ערך מאד חשוב לטפל בהעברות הפסדים בין השנים, זאת ועוד. ובסעיף זה יש גם חישובים מיוחדים שניתן לבצע במסגרת החזרי מס, של חישוב מיטבי של תשלומי גמל/ביטוח בין בני זוג, חישוב אופטימלי לחיילים שהם עולים חדשים, ועוד.

כל אלה נבדקים במסגרת החזרי מס הכנסה (אצלי לפחות..) ואם אינך מכיר את זכויותיך אתה עשוי להפסיד!

מנסיון רב בתחום החזרי המס לשכירים, לשכירים רבים מגיעים החזרי מס הכנסה בדיעבד. לעתים קרובות (מידי) ההחזרים נובעים מאי-ידיעה - רבים מהשכירים אינם מודעים לזכויות שלהם (ולכן אני מאד שמחה ששאלת!).

 

יש לכם עוד שאלות להנהלת חשבונות - שולמית נוי? כנסו!

המיניסייט שלי

 05226505456

עירית מודיעין

 

 
 
 
היכן מחביאים גופה

היכן מחביאים גופה

מעגלי תמיכה

מעגלי תמיכה

 

 

 

 

 

עירית מודיעין
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים

 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות