היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

מעקב כפול // חוקר פרטי

יום חמישי הגיע והוא ירד בעצמו לאילת עם חבר לסוף שבוע. מהרגע שהוא הודיע שהוא יוצא מהבית התחלנו את המעקב. כמובן ששלחתי את העוקבים שלי בעקבותיה, אותי היא תזהה ותשרוף מיד.

מיומנו של חוקר (צילום: כתב אורח)

מרסלה הייתה חברה טובה של גיסתי עוד מילדות. מאז שנפגשו בבית הספר בסאו פאולו בברזיל הן לא עזבו אחת את השנייה. לפני 8 שנים מרסלה עלתה לארץ ומיהרה להתחתן עם שניר, חתיך שהכירה במרכז הקליטה. בחתונתם חגגתי גם אני כמוזמן של גיסתי.

שניר היה אז קב"ט באחד מבתי המלון המפוארים בתל אביב וכעבור שנה וחצי נולד להם ילד מקסים. באחד מהימים החמים בשנה שעברה דפק על דלת משרדי גבר צעיר ומייד עם היכנסו החוויר ואמר שאני מוכר לו. זה היה שניר. הזמנתי אותו לשבת והרגעתי אותו שגם הפגישה הזו דיסקרטית ושאין לו מה לפחד שאשתו תגלה ממני על הגעתו.

הוא סיפר שקצת אחרי הלידה נגמר לחלוטין הסקס בניהם. "אני משוכנע שיש לה מאהב, אני מרגיש שהיא השתנתה מאוד", הוא אמר וסיפר לי שהם יוצאים לבלות בנפרד ושלאחרונה היא אפילו נסעה לבד לאילת.

שאלתי את שניר מי מביניהם היה האחרון שיצא לחופשה, הוא אמר שמרסלה. שאלתי אם מרסלה תסכים שהוא יצא גם לחופש והוא מיד חייג אליה ושאל. לא רק שהיא הסכימה באותו הרגע, לדבריו אף שמחה על כך ועודדה אותו. מפה, לפי התוכנית שלי כחוקר בגידות המון שנים הדרך כבר הרבה יותר קלה.

יום חמישי הגיע והוא ירד בעצמו לאילת עם חבר לסוף שבוע. מהרגע שהוא הודיע שהוא יוצא מהבית התחלנו את המעקב. כמובן ששלחתי את העוקבים שלי בעקבותיה, אותי היא תזהה ותשרוף מיד.

המעקב היה פשוט. מרסלה יצא עם הילד וחברה לסיבוב קצר והכל נראה היה שגרתי. למחרת, ביום שישי, היא נראתה כמי שמתכוננת לשבת כבשגרה, הלכה לסופר, עצרה בקונדיטוריה ואפילו לחנות פרחים. 

בשעות הערב המאוחרות החוקרים עדכנו אותי כי שתי נשים צעירות עלו לביתה של מרסלה. לקראת חצות הגיעה גם נערה צעירה שבהמשך התברר שהייתה הבייבי סיטר וזמן קצר אחר זה יצאו שלושת החבורת מהבית.

הן נראו לא רע בכלל. שלושת מטופחות ומרסלה, גם בשגרה, היא בעלים של ישבן ברזילאי קלאסי וזה היה ברור שהזאבים יתחילו לרוץ סביבן. הן התחילו את הלילה בבית קפה מוכר בראשון לציון ומשם המשיכו לתל אביב. הן באמת משכו תשומת לב ולפי התיאורים של העוקבים שעדכנו אותי און-ליין, תהיתי מתי יצטרפו גברים למסיבה.

אחר שאחת החברות עזבה, מרסלה והשנייה נכנסו לבר. אין לי מילים לתאר איך מרסלה התנהגה שם. תפסה לה איזה בחור והתחילה להתפרע בנשיקות ומזמוזים. "אישה נשואה. בושות", אמר לי אחד מהם בציניות כאילו היתה זו הפעם הראשונה שלו בעסק הזה, כשגם דרך הטלפון אני יכול לשמוע את החיוך הזדוני שהיה על פניו. הכל תועד במצלמה.

כמה זמן אחרי זה פגשתי את גיסתי. דיברנו ו"כדרך אגב" שאלתי לשלומה של מרסלה. היא סיפרה לי שמאז שנולד בנה הקטן, השתנו לה החיים וכנראה שהיא סבלה מדיכאון של אחרי לידה. היא גם אמרה שהמצב גם לא טוב עם הבעל ואני בתפקיד המופתע. "מה את אומרת?", שאלתי כדי להוסיף נדבך מילולי לפנים המופתעות שגיבשתי.

כעבור מספר חודשים נקראו החוקרים שלי לבית הדין הרבני במטרה להעיד את אשר ראו באותו הלילה בבר וכשיצאו הם מיד התקשרו אלי. "אל תשאל", אמר לי אחד מהם אנחנו חוקרים פרטיים המון זמן אבל את זה עוד לא היה לי, "מתברר שבזמן שאנחנו עקבנו אחרי מרסלה, היא שלחה חוקרים אחרי שניר לאילת". השניים ההם תפסו אותו משתולל עם בחורה שהזמין לחדר במרפסת של החדר במלון. מפה כבר הבנתי שעורכי הדין של שניר ומרסלה עשו שמח מכאן ומכאן. בני הזוג חויבו בגט זה כלפי זה.

הסיפור הינו אמיתי המקומות והשמות שונו לצורך חיסיון לקוחותינו.

 
 
לשכת המסחר