הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

החברה הכלכלית למען הנוער

ראש העיר החליט להשקיע את הרווחים של החברה הכלכלית בתחום הנוער. מנכ"ל החברה: "יש במודיעין מכבים רעות נוער מצוין ואין ספק כי השקעת הרווחים תסייע ליצירת מוקדי פעילות וקידום תנועות הנוער"

דורון ברק חיים ביבס (צילום: כתב אורח)
עיריית מודיעין יוני 18

 

ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית חיים ביבס, יביא לאישור דירקטוריון החברה בישיבתה הבאה הצעה לפיה רווחי החברה בשנתיים הקרובות יוקדשו עבור תחום הנוער בעיר. כך נמסר מדוברות העירייה.

מדובר בהחלטה שתביא לאיגום משאבים בהיקף חסר תקדים בעיר עבור תחום הנוער ואשר תבוא לידי ביטוי בבנייה ובשיפור מבנים ומיזמים עבור תנועות הנוער בעיר ובפעילויות שונות.

החברה הכלכלית השלימה לאחרונה את בנייתו של בית הצופים החדש של שבט "יובל" ברחוב עמק בית שאן בעיר בשכונת המגנים וראש העיר הודיע כי זוהי רק תחילת הדרך ובנוסף יש כוונה לבנות מועדוני נוער ובתים לתנועות נוער בשכונות נוספות בעיר.

מאז כניסתו של מנכ"ל החברה הכלכלית דורון ברק לתפקידו בתחילת שנת 2009 עברה החברה מהפכה ניהולית כאשר החלה לטפל בפרויקטים המרכזיים של העיר ובהם בניית הבריכה העירונית, פתיחת פארק ענבה ובניית מוסדות חינוך ובתי כנסת.

הצלחתה של החברה הכלכלית באה לידי ביטוי גם בדוחותיה הכספיים: בשנת 2008, טרם כניסתו של המנכ"ל ברק לתפקידו, המחזור ה כספי של החברה עמד על 16 מיליון ו-200 אלף שקלים כאשר החברה סיימה את שנת התקציב בהפסד נקי של 200 אלף שקלים.

בשנת 2009 קפץ מחזור החברה לסכום של 17 מיליון ו-600 אלף שקלים כאשר היא עברה למגמת רווח וסיימה את שנת התקציב בעודף של 850 אלף שקלים. תחזית החברה לשנת 2010, כפי שהוצגה בישיבת האסיפה הכללית האחרונה של החברה, כוללת קפיצה משמעותית עם מחזור כספי של למעלה מ-32 מיליון שקלים.

כאמור, כספי הרווח של החברה בשנתיים הקרובות, אשר צפויים להמשיך ולגדול בהתאם להיקף העבודה בחברה הכלכלית, יוקדשו לקידום תחום הנוער בעיר.

מנכ"ל החברה הכלכלית דורון ברק: "יש במודיעין מכבים רעות נוער מצוין ואין ספק כי השקעת הרווחים של החברה הכלכלית בשנתיים הקרובות תסייע רבות ליצירת מוקדי פעילות וקידום תנועות הנוער בעיר באופן חסר תקדים. תנועות הנוער והשכבות הבוגרות המובילות אותן הן חוד החנית של הנוער בעיר המוביל בכל הקריטריונים הארציים של התנדבות ופעילות חברתית".

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "החברה הכלכלית למען הנוער"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

  1. הצעה
    | 27/09/2010
    כחבר מועצת העיר נחשפתי לדוחותיה הכספיים של החברה הכלכלית. אמת ויציב ! אכן בשנת 2009 עלתה החברה על דרך המלך והציגה רווחים נאים , גם בהיקפים הכספיים וגם ביחס למחזור עסקיה. בצד החשיבות הרבה שאני רואה בהשקעות בנוער צריך לזכור שהחכ”ל , בצד רווחיה ובסמוך לפרסום הדוחות הכספיים נטלה הלואה בנקאית בהיקף של כ מיליון וחצי שקל לטובת המשך בניית הבריכה העירונית. אני ממליץ לדירקטריון החכ”ל לשקול סילוק חלקי של ההלוואה הבנקאית טרם חלוקת הרווחים גם לצרכי הנוער. הנטל הכספי והחובות הכבדים הרובצים על העירייה ומוסדותיה זקוקים לדיאטה משמעותית . הגם שמיזעור התחייבויות בנקאיות אינו פופוליסטי ותקשורתי כמו השקעות בנוער הרי שחובה עלינו לטפל גם בהן במיוחד שסך התחייבויותינו לבנקים , ספקים ובכלל כך הגרעון המצטבר עוברים את ה 100 מיליון ש”ח . תהא החלטת הדריקטריון אשר תהא , אברך על כל החלטה .בין להשקעות בנוער , בין לחיסול הלוואות ובין אם גם וגם.
היכל התרבות
הנתיב המהיר עמוד