הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

הקמת ביה’’ס למען אחי הגיעה לבית המשפט

בית המשפט הורה לעירייה לכנס צוות מקצועי לבדיקת הקמת בית הספר התורני "למען אחי" במודיעין. ההורים לא מבינים מדוע יש התנגדות למסגרת תורנית

גילה עיני

 

בדיון שהתקיים אתמול, ד', בבית המשפט המחוזי בתל-אביב ביקשה השופטת מעיריית מודיעין להקים צוות מקצועי לבדיקת נושא הקמת בית הספר התורני "למען אחי" במודיעין.

מדובר בתביעה שהגישה עמותת "למען אחי" כנגד עיריית מודיעין וראש העיר משה ספקטור בבקשה לחייב את העירייה להקצות מקרקעין להפעלת בית ספר תורני-מדעי. בקשה שהגישה העמותה לעירייה במרץ 2007.

בכתב התביעה טענה עמותת "למען אחי" כי כבר בחודש יוני 2007 התחייבה עיריית מודיעין לכנס צוות בדיקה מיוחד לנושא הקמת בית ספר תורני במודיעין אך עד כה הצוות לא התכנס.

בכתב הגנה טענה העירייה כי הצוות המקצועי לא התכנס מכיוון שהאנשים אליהם פנו בבקשה להצטרף סירבו לעשות זאת. מטעם העירייה הגיעו לדיון היועצת המשפטית לעירייה וראש מינהל החינוך החדשה חיה שיטאי.

נציג ההורים ואחד התובעים, ברוך בוחניק, מסר כי השופטת חייבה את העירייה לכנס את הצוות המקצועי באופן מיידי, כך שכל הדיונים וההחלטות יינתנו עד 15.5.08. לדבריו העירייה גם חויבה לאפשר לנציג העמותה לשאת דברים בפני חברי הצוות המקצועי. במידה ולא ימצא פתרון יתקיים דיון נוסף בעתירה ב-25.5.08.

בוחניק: "העמותה מקווה כי יימצא פתרון מיידי בעיר מודיעין למצוקת תלמידיה, אשר יאפשר לה לפתוח כיאות את שנת הלימודים הבאה. לא ברור לי מדוע יש התנגדות לביה"ס אם אוריינטציה חרדית שמשלב בליבתו לימודי חול מהרמה הגבוהה ביותר כבר מכיתה א'."

"כפי שציינתי פעמים רבות, אנו אנשים עובדים. איננו מתאימים או שואפים לגור בקרית ספר כשם שאיננו שואפים לגור בקיבוץ. כשם ששאר התושבים הגרים בעיר מקבלים שירותים שונים ומגוונים אף בחינוך (יחד, יוזמה, דמוקרטי), כך ישנה רבגוניות בעולם הדתי ולכן השאיפה שלנו היא יותר מלגיטימית."

"אני מקווה שתתעורר ההבנה שישנו ציבור שחי בעיר עם צרכים בסיסים שהינם דרך חייו. אין זו גחמה או פינוק אלא פשוט דרך חיים. והראיה, ביה"ס גדל משנה לשנה".

קראו עוד בבלוג "מודיעין ווטש".

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הקמת ביה’’ס למען אחי הגיעה לבית המשפט"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. אמציה, חבל שאתה מייבא לכאן ויכוחים מפורום מודיעין תפוז
  | 21/02/2008
  יעל קישרה בתחתית הכתבה לדיון מעניין שהתקיים בבלוג בו השתתפו יו”ר ועד ההורים של ביה”ס ”למען אחי” ברוך בוחניק, חבר המועצה ולשעבר מחזיק תיק החינוך עופר גלנץ, ותושבי שכונת קייזר. הקישור הנ”ל מביא ערך מוסף לקוראים בדיוק כמו הפניה לדיון שנערך בפורום מודיעין בתפוז, שדיונים בו משמשים בסיס התייחסות לכתבות רבות בעיתונות המקומית. היתרון של פורמט ה-ווב של mcity לעומת העיתונות המודפסת טמון ביכולת גם לספק קישור לקוראים. אז במטותא ממך, אל תהיה עינך צרה בזולת, ואל תייבא לכאן ויכוחים והשמצות מפורום מודיעין בתפוז כדי לנגח את יעל. זה לא מכובד ולא מתאים לך.
 2. קצת מערבבים בין בלוג לעיתונות
  | 21/02/2008
  הבלוג כבודו במקומו מונח, אבל רק במקומו. אי אפשר להציב קישור בתוך ידיעה עיתונאית שכאילו מידע נוסף נמצא בבלוג. זו לא עיתונות.
 3. רוברט,כנראה לא הבנת.
  | 21/02/2008
  הגיעה הזמן להפסיק את ההתנגדות העזה והלא מובנת למערכת שבסך הכל מוכיחה את עצמה. ישנם מקומות הומוגנים וישנם הטרוגנים,לפי מיטב ידיעתי אני חי במקום הטרוגני (שמשרת את כלל הציבור,גם את אלה שאינם חושבים כמוני) ושואף להשאר כאן. פורמט החינוכי או אורח חיינו, אינו מתאים לקרית ספר (שכידוע לכם שם אין מלמדים לימודי ליבה וחול), לכן האנטי וה"עליהום" אינו ברור ואף מקומם. כשם שאני לא מנסה או מתיימר לחנך את ילדיך, כך אני מצפה שאף אתה או שכמותך לא ינסו לחנך את ילדי. בברכה, ברוך
 4. בואו נקים בי”ס חילוני בקריית ספר
  | 21/02/2008
  המועצה תאשר זאת תוך יום, סליחה תוך חצי דקה...
הנתיב המהיר עמוד