הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

אשתי לא נמשכת אלי מאז שעליתי במשקל

ד"ר מרק רויטמן - פסיכיאטר ופסיכותרפיסט, משיב לשאלותיכם בכל הנוגע  ליחסים שבינו לבינה

דר מרק רויטמן (צילום: תמונה פרטית)
דוס צמרת

 

שאלה: 

עליתי בשנתיים האחרונות בכ- 20 ק"ג. אשתי ממש נרתעת ממני פיזית ואומרת שהיא לא נמשכת אלי יותר. היא מתביישת ללכת איתי לאירועים חברתיים, היא לא מחבקת אותי ולא מנשקת אותי כמו פעם. זה ממש פוגע בי - אני אותו בן אדם, רק נראה קצת אחרת. 

היא אמרה שעד שלא אתחיל דיאטה, היא לא מוכנה לקיים איתי יחסי מין יותר. מאז שהבן הבכור שלנו התגייס, היא עברה לישון בחדר שלו בטענה שההשמנה גורמת לי לנחור חזק, אבל לדעתי זה בגלל שהיא פשוט נגעלת לישון איתי באותה מיטה. זה לא שיש לי מי יודע מה חשק מאז שהשמנתי, אבל בכל זאת מדי פעם בא לי לעשות סקס עם אשתי.

האם זה הוגן מצידה להטיל וטו כזה? זה נראה לי שטחי, והרי כל העניין באהבה ונישואין - זה לקבל אחד את השני ללא תנאי. לא?

תשובה: 

התמיהה שלך על החרם שהטילה עליך אשתך, נשמעת מוצדקת .במערכת יחסים בריאה וחזקה מצופה מבת הזוג לתמוך בבן הזוג גם אם חלה או נפצע. היחס של בת הזוג יכול גם להכריע אם יחסי המין ישתקמו אחרי מחלתו של בן הזוג, ולמרות המחלה/פגיעה. 

לא מספיק ברור ממכתבך מה היה טיב היחסים ביניכם לפני שעלית במשקל. משקל עודף של 20 ק"ג או יותר- בהחלט מוגדר כמחלה.

לעודף משקל כזה יכולות להיות השלכות רפואיות קשות. מתרחשת חסימה של כלי דם באיברים הפנימיים החיוניים - לב, מוח - אבל גם אלה שמספקים דם לאזור של אברי מין. אם מתפתחת מחלת סכרת, נפגעים העצבים שמעצבבים את איברי מין. כל זה פוגע בחשק מיני ובזקפה. תרופות שונות נוגדות לחץ דם וסכרת גם כן פוגעות בתפקוד המיני. 

בנוסף לפגיעה הפיזית, יכולה להתפתח גם בעיה פסיכולוגית בכל מה שקשור בדימוי העצמי ודימוי הגוף. בהחלט יכול להיות שהמראה החדש שלך מוריד את החשק המיני גם אצל אשתך. 

יכול להיות שסירוב שלה לקיים יחסי מין - זה הדרך שלה להבהיר לך את דאגתה למצב בריאותך ודרישתה שתטפל בבעיה. אני מקווה שאתה בעצמך לא אדיש לבריאותך. מצבך דורש בירור רפואי דחוף על מנת לברר סיבות אפשריות לעליה כל כך מהירה במשקל, ולגלות נזקים בריאותיים שעשויים היו להיגרם מהעלייה הזאת. 

קיימות שיטות שונות לירידה במשקל. היעילות שבהם כוללות שינוי בהרגלי תזונה בשילוב פעילות גופנית, תחת השגחה רפואית צמודה ובהדרכה של מומחה לפעילות גופנית ודיאטה.

שיקום של חיי המין במקרה שלך תלוי במידה רבה במערכת היחסים שלך עם אשתך. כנראה שוחחתם על הנושא לא מעט. אם לא מצאתם פיתרון להתדרדרות היחסים שלכם, ככל הנראה שניכם זקוקים לייעוץ.

מבחינה טכנית התנוחה שבה הגבר למטה מאפשרת חדירה למרות הכרס ומבלי למעוך את בת הזוג מתחתך. תרופות כמו ויאגרה, סיאליס ולויטרה יכולות לשפר את הזקפה, אם היא נפגעה.

ד"ר מרק רויטמן - פסיכיאטר ופסיכותרפיסט

לאתר האישי של דר’ רויטמן: http://www.psych.co.il/

 

 
 
פורום1זול