חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
האם ביופידבק יכול לסייע לטיפול בדיכאון קליני?כיצד?
אורלי

האם ביופידבק יכול לסייע לטיפול בדיכאון קליני?כיצד?

האם אכן יש קשר בין השניים?
האם ביופידבק יכול לסייע ...
הרחב

שלום אורלי,

כן, ביופידבק עשוי להיות כלי עזר יעיל בטיפול בדיכאון קליני.

ביופידבק הוא שיטת טיפול שמתבססת על הרגשות ופעילות פיזיולוגית כמו דופק הלב ורמות הסטרס בגוף. באמצעות הרגשות הללו, האדם מקבל מידע חזותי או שמיעתי אודות התנהגותו הפיזיולוגית שלו ולומד לשלוט בה.

בקשר לדיכאון קליני, ביופידבק עשוי לסייע במגוון דרכים:

  1. הפחתת רמות הלחץ והסטרס: ביופידבק ניתן ללמוד טכניקות הרגעה ושליטה ברמות הלחץ, כלומר, לצמצם תגובות פיזיולוגיות של חרדה ולחץ שעשויות להגביר את הדיכאון.

  2. שיפור הריכוז: במהלך הטיפול ביופידבק, האדם מתאמן לנהל את הרגשות שלו, מה שעשוי להביא לשיפור ביכולת להתרכז ולהתמקד, דבר שחשוב במיוחד עבור אנשים הסובלים מדיכאון.

  3. הגברת הרגשות חיוביים והפחתת רגשות שליליים: דרך תהליך האימון ביופידבק, אפשר ללמוד לזהות רגשות ולשלוט בהם, ולכן לפעמים להפחית רגשות שליליים ולהגביר רגשות חיוביים.

  4. שיפור איכות השינה: דיכאון קליני נובע לעיתים מבעיות בשינה. ביופידבק ניתן ללמוד טכניקות להרגעה ולשחרור שיכולות לסייע בשיפור איכות השינה.

  5. שיפור תחושת השליטה והעצמה: האדם שמתאמן בביופידבק חווה תחשוה של שליטה על תהליכי הגוף שלו, מה שיכול להיות מאוד משמעותי עבור אנשים הסובלים מתחושת כאוס ודיכאון.

שימוש ביופידבק ככלי טיפולי ניתן להיות חלק מתוך גישות טיפוליות משלימות כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול בהתנהגויות פונקציונליות, ועוד. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום הנפשיות להחלטה על השימוש המתאים ביופידבק ועל השיטות המתאימות לכל אדם ומצב נפשי מסוים.

 
 
 
 
033724480

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות