חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
להרגיש חלק מהמשפחה הגרעינית
נתנאל

להרגיש חלק מהמשפחה הגרעינית

אני בן 38, לאחרונה אני מרגיש לא טוב דוקא כשאני בבית עם המשפחה שלי. בעבודה אני מרגיש בטוח בעצמי ומרגיש שמעריכים אותי ודוקא בבית אני מרגיש שקוף ולפעמים אפילו מיותר. איך אני יכול לגרום למשפחה שלי להבין שאני חלק מהמשפחה ושלא נעים לי להרגיש ככה?
להרגיש חלק מהמשפחה הגרעי...
הרחב

שלום נתנאל,

השאלה החשובה הזו שלך קשורה למעשה לאיזון בין מעגלי החיים. כולנו מתפקדים ביומיום בשלושה מעגלים עיקריים - משפחה/ זוגיות, עבודה וחברה. הקושי שאתה מתאר בשאלתך קשור לשניים מהמעגלים האלה, כאשר במעגל העבודה אתה מתפקד ופועל באופן שמאפשר לך להרגיש משמעותי ובעל ערך בעוד שבמעגל המשפחתי משום מה זה לא עובד. הפער הזה בהרגשה באמת יוצר תחושות לא נעימות ומאד טבעיות. חשוב לומר, שאנשים רבים מרגישים כך במעברים ממעגל חיים אחד לאחר.  

המחשבה שבעבודה אתה מוערך מאד ובבית מרגיש לא מספיק מוערך יוצרת באופן טבעי את הציפיה שבני המשפחה יפעלו אחרת (במילים ו/או במעשים) כדי שאתה תוכל להרגיש יותר טוב במסגרת המשפחתית. זהו רצון לגיטימי ומובן אלא שזה רק חלק קטן מהפתרון. השינוי האמיתי יבוא מתוך שינוי ההתנהלות שלך, שיביא בעקבותיו גם שינוי בהתנהלות של האחרים. למה הכוונה? 

כעיקרון, הרגשת הערך והמשמעות נוצרת מכך שהסובבים רואים בעין יפה, מעריכים ומוקירים משהו שאנחנו עושים באופן אקטיבי. כלומר, כדי לקבל הערכה אנחנו אמורים לעשות משהו שנותן ערך מוסף לסובבים ומותאם לצרכיהם. אני משערת שאתה עובד ומשקיע במקום עבודתך ותורם שם מהיכולות המקצועיות והבין-אישיות שלך לטובת ביצוע התפקיד שלך על הצד הטוב ביותר. ההשקעה הזו ראויה להערכה שאכן מגיעה ועל כן אתה מצליח להרגיש מוערך, ראוי ומשמעותי במקום העבודה. אני גם משערת שחלק מההשקעה שלך בעבודה קשור לרצון שלך לתרום באופן משמעותי לכלכלת המשפחה וסביר להניח שמשפחתך מעריכה את התרומה הזו מאד.

היכולות הללו שאתה כנראה משתמש בהן בהצלחה במקום העבודה הן שלך ו"הולכות" איתך לכל מקום כולל גם במעגל המשפחתי. מודעות ליכולות האלה יכולה לאפשר לך להשתמש בהן ביחסיך עם בני המשפחה ומכאן יש סיכוי טוב שתוכל לקבל את ההערכה והרגשת המשמעות שאתה מבקש. 

*נקודה חשובה למחשבה, יש לשים לב לכך שהאופן שבו אנחנו משתמשים ביכולות האישיות שלנו צריך להיות מותאם לסיטואציה ולאנשים ואי אפשר לפעול באופן זהה במעגלי חיים שונים. 

לסיכום, עבודה אישית שמכוונת לזיהוי היכולות והעוצמות האישיות שלך והאופן שבו אתה משתמש בהן במקום עבודתך, ביחד עם ברור וזיהוי אופן ההתנהלות והצרכים שלך ושל המשפחה, יאפשרו לך לשנות את ההתנהלות באופן שיהיה מותאם להבדלים בין הבית והעבודה ומכאן סביר שבהדרגה תרגיש גם בבית יותר שייך, יותר משמעותי ומוערך.

מאחלת לך למצוא את הדרך שלך להרגשה טובה יותר בכל מעגלי החיים.

בברכה

שירה רות הרפז - פסיכותרפיה פרטנית לבוגרים ומבוגרים, הדרכה למטפלים, הנחית קבוצות, סדנאות והרצאות 

052-2784639

0522784639

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות