חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
מה עושים במצב של דיכאון לאחר גירושין
שני, מודיעין

מה עושים במצב של דיכאון לאחר גירושין

שלום רב,
בן זוגי עבר גירושין לא קלים והוא סובל מסימפטומים של עליות וירידות במצבי הרוח, קשיי הירדמות, לעיתים חוסר תאבון ואובדן ההנאה מפעילויות שונות... אני מודעת לזה שהוא חווה דיכאון אך הוא אינו רוצה ללכת למטפל שיסייע לו וגם אין לו די הכסף בכדי לשלם כרגע (נתון שככל הנראה לא ישתנה בשנים הקרובות). האם יש דרך להקל עליו בהתמודדות עם מצב זה? אשמח מאוד לעצתך בנושא.
שבוע טוב, ותודה מראש שני.
מה עושים במצב של דיכאון ...
הרחב

שלום שני, שאלת שאלה מורכבת ואמיצה. גירושין תמיד יהיו נקודת מפנה מהותית בחיים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בגירושין לא קלים. התיאור שלך את הסמפטומים בהחלט משקף תמונה מורכבת עם השפעה רחבה על כל מעגלי החיים. בין השורות אני שומעת בברור גם את הדאגה שלך, האמפטיה והערנות שלך למצבו וגם להשפעה של המצב עליך ועל הקשר ביניכם. חסרים עוד פרטים רבים בתמונה ולכן קשה לכתוב כאן על דרכים להקלה. בכל מקרה, תמונת מצב כזו כפי שתיארת, בהחלט מצריכה התערבות טיפולית מקצועית ויתכן גם רפואית.

לגבי המושג טיפול שכנראה מרתיע אותו- רבים חושבים שזו בושה לפנות לטיפול, שבקשת עזרה היא סימן לחולשה. אז הבשורה היא שבעצם זה בדיוק להפך. פניה לסיוע היא דוקא אקט של אומץ, של לקיחת אחריות על החיים והתגייסות לעזור לעצמך להרגיש יותר טוב. יתכן שהסבר כזה, אמיתי לגמרי, יתן את המוטיבציה לפניה לטיפול.  

בנוגע לכך שאינו  יכול לשלם עבור טיפול- ישנם באזור גופים והסדרים שמאפשרים טיפול בעלות מוזלת ואפילו מאד. יתכן שעצם הידיעה שאפשר לקבל סיוע במחיר מוזל תקל עליו לפנות לקבל עזרה.

ועוד דבר, השפעת קושי מורכב אצל אדם קרוב עלולה להקשות מאד גם על הקרובים. תמיכה וטיפול עבורם יכולה להקל עליהם ויכולה לאפשר להם לתמוך לאורך זמן בקרוב הסובל. במקרה הזה, תמיכה וחיזוק עבורך עצמך יוכלו להקל עליך ולתת לך כלים נוספים להתמודדות עם המצב. כל זה כמובן לא במקום טיפול ישיר עבורו, אלא בנוסף. 

מקוה ששניכם תמצאו את הדרך לקבל סיוע מקצועי מתאים.  

 

0522784639

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות