חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
מי יורש את הפנסיה שלנו
אורנית

מי יורש את הפנסיה שלנו

במקרה שאדם הולך לעולמו טרם זמנו למי הוא מוריש לרוב את הפנסיה שלו?מדוע?
מי יורש את הפנסיה שלנו
הרחב

שלום אורנית,

שאלתך חשובה מאד ולכן אנסה לדייק בתשובתי.

קודם כל מה זה "בטרם עת"? לכאורה אם זה אחד מהיקרים לנו זה תמיד בטרם עת. לכן, אחלק את תשובתי לשני מצבים: חוסך פעיל לפני גיל הפנסיה או מי שכבר מושך פנסיה בשני סוגי מוצרים - קרן פנסיה או ביטוח מנהלים.

1. חוסך פעיל בקרן פנסיה חדשה או ותיקה - אם יש בת זוג, האלמנה תקבל 60% מ"שכר מבוטח" לכל ימי חייה + 20% לכל ילד שעדיין לא הגיע לגיל 18, עד גיל 21 ולא יותר מ-100% משכר מבוטח. אם אין בן/בת זוג וילדים, הסכום הנצבר יחולק בין היורשים לפי דיני הירושה.

2. חוסך פעיל בביטוח מנהלים - בעת עריכת הביטוח מגדיר החוסך מוטבים כשאלו בדרך כלל בן/בת הזוג ו/או הילדים בחלוקה על פי החלטתו ובמקרה פטירתו יקבלו המוטבים את חלקם לפי מה שהוגדר בעת עריכת הביטוח.

3. פנסיונר בקרן פנסיה חדשה - בעת פרישתו לגימלאות אם הוא נשוי מסלול ברירת המחדל הוא 60%מקצבת הפנסיה לאלמנה לכל ימי חייה, אבל אפשר לבחור במסלולים נוספים החל מ - 30% לאלמנה ועד 100% לאלמנה. גובה הפנסיה יושפע מהפרש הגילאים בין שני בני הזוג. ככל שהפורש/ת מבוגר יותר מבן/בת הזוג, הפנסיה שלו תקטן בהתאם. בקרנות פנסיה חדשות ניתן גם להבטיח תשלומים עד 20 שנים קדימה למקרה ששני בני הזוג ילכו לעולמם, יקבלו הילדים את הקצבה ליתרת השנים שנותרו עד תום 20 השנים מקבלת הקצבה הראשונה.

4. פנסיונר בקרן פנסיה ותיקה - האלמן/ה יקבלו 60% מהקצבה לכל ימי חייהם. אם הפורש אלמן, עם פטירתו בטרם עת, "הלך הכסף", כלומר יורשיו לא יקבלו כלום והיתרה תישאר בקרן.

5. פנסיונר בביטוח מנהלים - יכול לבחור במספר מסלולים של קצבה מובטחת עד 20 שנים שבו מגדירים מוטבים לפי בחירת הפורש, או במסלול של 60% - 100% לאלמן/אלמנה, אין שילוב בין שתי האופציות כמו בקרן פנסיה חדשה. 

0507519012

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

איך עורכים תיאום מס
מתחמי הדלקת מדורות ל”ג בעומר
עונת הנדידה - המלצה על ספר הביכורים של קארינה ס.לינצקי
אליפות כדורסל לבתי הספר היסודיים
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות