חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
האם ניתן לקבל החזר מס על תרומות?
שקד

האם ניתן לקבל החזר מס על תרומות?

זה בכלל אפשרי אם כן מהם התנאים לכך?
האם ניתן לקבל החזר מס על...
הרחב

שלום שקד,

בהחלט אפשר לקבל החזר מס בגין תרומות! אבל יש תנאים ודרך, כמובן -
החזר מס בגין תרומות הוא בגובה 35% מהתרומה, כאשר:
א. התרומה מבוצעת למוסד "מוכר לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה" - זה אומר שהעמותה נמצאת בפיקוח רשם העמותות ומתאמץ לעמוד בתנאי ביקורת ממשלתיים. לא "סתם" כל ארגון.
ב. זהו החזר מס ולא מענק, כלומר שלתורם (או בן/בת זוגו המגישים את הדוח במשותף) מנוכה מס הכנסה במשכורת (או עסק).

אפשר לתבוע הכרה בתרומות ב3 דרכים -
1. לגשת למס הכנסה עם תלושי משכורת של השנה הנוכחית (כמו תיאום מס). רלוונטי רק לשנה הנוכחית. נותנים למעסיק (שאמור לכלול את הזיכוי במשכורת). לשמור את הקבלות (או לסרוק)!!!
2. דו"ח החזרי מס מתיחס לשכיר בלבד - זהו דו"ח משפחתי, לשנים קודמות, שחייב לכלול את טפסי ה106 וכל שאר הטבות המס המוכרים להחזר, מאוגד לדוח אחד. ניתן לבצע כ6 שנים אחורה.
3. עצמאי מבצע בסוף השנה דו"ח שנתי משפחתי, התרומות כלולות בדוח כאמור, להקטנת המס.

05226505456

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

תכנון פיננסי: מהן ההוצאות הנלוות למשכנתא
עשרות משפחות נהנו בקמפינג בפארק ענבה
כלי גינון מוטוריים: מהו תפקידו של מסנן דלק בכלי גינון
תרבות בעיר
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות