חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
מהו סגנון השחייה המומלץ לסובלים מכאבי גב
אפרת

מהו סגנון השחייה המומלץ לסובלים מכאבי גב

בניגוד לענפי ספורט אחרים, שחייה מאפשרת אימון של השרירים בלי להפעיל לחץ על הגב. המים תומכים בתנועת השרירים ומרככים את הזעזועים אשר פוגעים בגב...
מהו סגנון השחייה המומלץ ...
הרחב

בעיות גב גורמות לכאבים וקשיים לאורך כל שעות היממה, החל מקושי בעמידה, דרך רגליים ש"נרדמות" ועד לכאבים כלליים ללא הפסקה. מרבית האנשים הסובלים מהגב מגלים, למרבה הצער, שיש מעט מאוד שניתן לעשות על מנת לשפר את מצבם - ולהתמודד עם הכאבים.

הסיבה לכך היא שבעמוד השדרה עוברת מערכת העצבים וכל התערבות רפואית עלולה לגרום יותר נזק מתועלת. מעבר לכך, אף על פי שחיזוק שרירי הגב והליבה עוזר להפחתת הכאבים ומונע החמרת בעיות בגב, הלחץ על הגב במהלך אימונים יכול להוביל לנזקים רבים ולכאבים.

שחייה היא דרך הזהב עבור הגב

בניגוד לענפי ספורט אחרים, שחייה מאפשרת אימון של השרירים בלי להפעיל לחץ על הגב. המים תומכים בתנועת השרירים ומרככים את הזעזועים אשר פוגעים בגב. מסיבה זו רופאים ופיזיותרפיסטים רבים ממליצים למטופליהם הסובלים מבעיות גב להתאמן בשחייה ובכך להפחית את התסמינים ולמנוע החמרה בבעיות הגב שלהם. שחייה נכונה מאפשרת לחזק את שרירי הגב והליבה ובכך לתמוך בחוליות הגב ולחפות על דיסקים פרוצים ובקעים.

לעבוד על השרירים הנכונים בצורה הנכונה

בעיקר כאשר מדובר באנשים הסובלים מבעיות גב, עבודה על השרירים בצורה נכונה היא קריטית לשם הפחתת הכאבים ועל מנת למנוע החמרה. בעזרת הדרכה מקצועית ניתן להבטיח כי השחייה תוביל לשיפור במצב הגב ושהשרירים יתפתחו בצורה טבעית ומאוזנת. בדומה למרבית האימונים, ביצוע התנועות בצורה נכונה היא מהדברים החשובים ביותר ליעילות והבטיחות של אימוני השחייה.

לבחור בסגנון המתאים לגב שלך

שחייה היא ספורט מגוון, ישנם כמה סגנונות שחייה וכל סגנון עובד על שרירים אחרים. זו סיבה נוספת לכך שמומלץ לאנשים הסובלים מבעיות גב להיעזר במדריך מקצועי ומנוסה שיוכל להתאים להם את סגנון השחייה המיטבי עבור בעיות הגב מהן הם סובלים. ישנם שני סגנונות שחייה המומלצים לעבודה בריאה על שרירי הגב, חתירה וגב.

שחיית גב

סגנון הגב מבוצע בצורה בה השחיין צף על פני המים עם גב ישר והבטן כלפי מעלה. התנועה בסגנון זה היא של הידיים והרגליים בעוד הגב, הצוואר והאגן נשארים ישרים. במילים אחרות, בזמן העברת היד לאחור, בשחיית גב מתרחש גלגול אגן לצד - כאשר הראש נשאר קבוע ויציב. כאשר סגנון זה מבוצע בצורתו הקלאסית, תנועת הרגליים יכולה להפעיל לחץ על הגב התחתון ולכן יש להתייעץ עם מדריך שחייה אשר מכיר את בעיות הגב אשר מעיקות עלייך.

חתירה

גם בסגנון זה הגב ישר ולכן הוא מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות גב. מאחר שהתנועה כוללת גם את הגב והאגן, חשוב לעשות את התנועה בצורה מלאה ונכונה ובכך לפתח את שרירי הגב בלי לגרום ללחץ על החוליות. הפעם, יש לשים לב לכך שבזמן העברת היד קדימה מתרחש גלגול אגן לצדדים, וכן בזמן הנשימה נסוב גלגול האגן סביב ציר הראש.

עולמות השחייה יובל רותם

זה הזמן ליהנות מהספורט הבריא ביותר לגוף ולנפש! אנחנו מזמינים אותך להיכנס לאתר הבית, לראות את האפשרויות השונות ולהזמין לעצמך שיעור ניסיון שיראה לך שלא חייבים לחיות עם כאבי גב ויש דרך להילחם בהם, לנצח, להרגיש טוב הרבה יותר וגם ליהנות לכל אורך הדרך.

 

מחכים לך בשמחה,
צוות עולמות השחייה

0524545047

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

תכנון פיננסי: מהי גרירת משכנתא
יש לנו נוער מצטיין
עורכי דין: במה מתמחה עורך דין לענייני משפחה
העולים החדשים חוגגים את חג השבועות
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות