חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
לחץ בחוץ שמשפיע על לחץ בפנים
שירלי לווין

לחץ בחוץ שמשפיע על לחץ בפנים

אני אדם שמאוד מושפע מהסביבה שלו בפרט במצבי לחץ. אני מוקף אנשים ”מלחיצים” שאני מאוד אוהב אבל הלחץ שלהם משפיע על הרוגע הפנימי שלי. איך אפשר לעשות הפרדה בין מצבם הפנימי למצבי שלי? האם יש תרגיל שאפשר לעשות כדי ליצור את ההפרדה הזו?
לחץ בחוץ שמשפיע על לחץ ב...
הרחב

שלום לך,

האמת היא ששאלתך מורכבת למענה מכיון שיש גורמים רבים שיכולים להשפיע על היווצרות מצבים כמו שתיארת ומכאן גם כיוונים שונים לטפל בכך. 

מתוך השאלה אני מבינה שאתה חשוף ביומיום לאנשים שמגיבים למצבים מסוימים במציאות באופן שונה מאד ממך ושהמפגש הזה בין האופן שהם מגיבים לבין דרך התגובה האופיינית לך יוצר אצלך תחושת לחץ לא נעימה.

אתחיל ואומר שכל אדם מגיב לשינויים במציאות באופן שונה. מכאן יתכן שבסיטואציה מסויימת האחד ירגיש לחץ גדול בעוד שאצל אחר הלחץ יהיה הרבה יותר מתון ומווסת או אפילו לא ירגיש לחץ בכלל וימשיך בענייניו כרגיל. חשיפה למגוון תגובות שכזה, שכיחה בקרב קבוצת אנשים שנמצאת לאורך זמן ביחד (בני משפחה, עובדים במקום העבודה, קבוצת חברים וכד') ולמעשה חשופים לאותה המציאות אבל מגיבים אליה באופן שונה. 

הקלה נקודתית  והתחלה של הפרדה אפשר ליצור בעזרת תרגילי הרפיה ונשימה שמאפשרים פסק-זמן, מחזירים את תחושת הרוגע וגם הרגשת שליטה במצב. 

כדי להשיג הקלה משמעותית יותר וכזו שנשמרת לאורך זמן יש צורך בהבנה מעמיקה יותר של המצבים שתיארת, הבנת הפרשנות האישית שלך למצבי לחץ חיצוניים ולהתנהגויות של אחרים ומודעות לסגנון התגובה האישי שלך במצבים כאלה.

מתוך אלה אפשר יהיה לחשוב ביחד על הדרכים הייחודיות שמתאימות לך כדי להתמודד עם הקושי שתיארת. הכיוון עשוי להיות הרחבת הפרשנות שלך למה שקורה - הן למצב המלחיץ עצמו והן לתגובות המלחיצות של האנשים שסביבך, שינוי התגובה ההתנהגותית שלך במצבים כאלה, יצירת דרכי תקשורת חדשות עם "האנשים המלחיצים" שבסביבתך וגם סיוע להם שיקל על מצבם הרגשי, יקטין את הלחץ שלהם ומכאן יצמצם את השפעת המצב הרגשי שלהם עליך. 

מקווה שתשובתי נתנה לך מענה ראשוני לשאלתך. אם המצב שתיארת חוזר על עצמו או נמשך כבר זמן מה ומשפיע על התפקוד שלך, אמליץ על פנייה להתייעצות מקצועית כדי להקל על המצוקה ולהחזיר לעצמך את תחושת הרוגע הפנימי שכל-כך חסרה לך כעת.

מאחלת לך התמודדות מיטיבה עם המצב וחזרת הרוגע לחייך בהקדם. 

בברכה

שירה רות הרפז

052-2784639

 

 

 

 

 

 

0522784639

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות