חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
איך דמי הניהול משפיעים על החיסכון הפנסיוני?
מוטי

איך דמי הניהול משפיעים על החיסכון הפנסיוני?

האם יש השפעה גדולה בין השניים?
איך דמי הניהול משפיעים ע...
הרחב

שלום מוטי,

תודה על שאלתך

נתחיל ממושגי יסוד:

1. תשואה ברוטו: נמדדת במדידת היתרה  בתחילת התקופה בתוספת הרווח לתקופה. כך למשל אם היתרה בקופת הגמל או קרן ההשתלמות בתחילת התקופה היא 10,000 ש"ח והרווח הוא 1,000 ש"ח, התשואה לתקופה היא 10%.

2. דמי ניהול: הכנסות החברה המנהלת מגיעות מגבית דמי ניהול על היתרה, כשדמי הניהול הכוללים כוללים גם תשלום החברה המנהלת לגופים אחרים המסייעים לה בניהול ההשקעות.

3. תשואה נטו: התשואה נטו היא תוצאה של החיבור בין התשואה ברוטו לדמי הניהול שמפחיתים את התשואה. כך למשל אם התשואה ברוטו היא 10% ודמי הניהול הכוללים הם 1%, הרי שהתשואה נטו באותה שנה היא רק 9%.

4. תשואה נטו מצטברת: התשואות בהשקעות פיננסיות עולות בטור גיאומטרי עם השנים. ככל שהתשואה נטו גדולה יותר, הצבירה בסוף התקופה גדולה יותר. כך לדוגמה, 10,000 ש"ח שהתשואה השנתית הממוצעת נטו עליהם היא 10% בשנה, יהיו שווים אחרי 10 שנים כ - 26,000 ש"ח. אם התשואה השנתית הממוצעת תהיה 9%, היתרה כעבור 10 שנים תהיה רק 23,600 ש"ח.

ועכשיו לגוף שאלתך: דמי הניהול מפחיתים את התשואה נטו. לכן במידה והתשואה ברוטו בשני בתי השקעות זהה, יש עדיפות לבית ההשקעות עם דמי ניהול נמוכים יותר.

הערת אזהרה: דמי הניהול ואפילו התשואה נטו הם רק רכיב אחד במכלול השיקולים בבחירת בית ההשקעות, מסלול ההשקעה וסוג הקופה הצוברת. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום לפני שמקבלים החלטה לפתוח קופה חדשה או לנייד כספים מקופה קיימת.

גדעון מגל תכנון פרישה מהלב

 

0507519012

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות