חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
האם קיימים יתרונות בהפרשה לפנסיה מעל גובה התקרה
אמלי

האם קיימים יתרונות בהפרשה לפנסיה מעל גובה התקרה

מדוע מומלץ לעצמאי להפריש לפנסיה מעל גובה התקרה עד 4800 שח בחודש?אילו יתרונות טמונים בכך?
האם קיימים יתרונות בהפרש...
הרחב

שלום אמלי,

1. מושגי יסוד:

* תקרת הפקדה לקרן פנסיה מקיפה מחושבת לפי הפקדות שכיר ומעסיקו כ - 20.83% על פעמיים השכר הממוצע במשק, העומדת לשנת 2023 על 4,866 ש"ח לחודש. כל הפקדה לקרן פנסיה מעל סכום זה, תופקד ל"קרן פנסיה כללית" שבה יש תקנון שונה, דמי ניהול וכיסויים דומים אך שונים.

* תקרת הפקדה לעצמאי לצורך הטבות מס עומדת על 3,102 ש"ח לחודש, ומייצגת הכנסה של 18,800 ש"ח לחודש, לצורך כיסוי נכות ושארים. מי שמפקיד עד התקרה יקבל חזרה ממס הכנסה 35% מהפקדותיו, ומהחלק של הניכוי גם יופחת לו ביטוח לאומי ומס בריאות.

יתרונות להפקדת עצמאי לקרן פנסיה מקיפה מעל התקרה המותרת: היתרון היחיד הוא (בהנחה שהכנסותיך אכן גבוהות מאד), תקבלי כיסויים ביטוחיים מצוינים לך ולמשפחתך במחיר זול בהרבה מעלות ביטוח פרטי לריסק ואבדן כושר עבודה.

חסרונות להפקדת עצמאי לקרן פנסיה מקיפה מעל התקרה המותרת: כל הפקדה לקרן פנסיה מעל תקרת ההפקדה לעצמאי אינה מזכה אותך בהטבות מס. אם נתעלם לרגע מהפן הביטוחי, זה זהה לחיסכון בבנק, אבל עם אפס נזילות עד גיל 60 לפחות.

בשורה התחתונה: אינני ממליץ לעצמאי להפקיד מעל תקרת ההפקדה לעצמאי לצורך הטבות מס 3,102 ש"ח לחודש לקרן פנסיה מקיפה, אלא אם בהתיעצות עם סוכן הביטוח שלך צרכיך הביטוחיים מחייבים זאת.

כל חיסכון נוסף צריך להתחלק כך:

* הפקדה לקרן השתלמות עד התקרה כ - 20,000 ש"ח לשנה כשכבה ראשונה. כאן תקבלי פטור ממס רווחי הון ונזילות מלאה אחרי 6 שנים, אפשרות ניוד, דמי ניהול נמוכים ועוד.

* הפקדה לקופת גמל להשקעה את הסכום הנוסף. הסכום הזה יהיה נזיל תמיד בניכוי מס רווחי הון, ובגיל 60 תוכלי למשוך ממנו קצבה פטורה ממס.

בהצלחה

גדעון מגל תכנון פרישה מהלב

0507519012

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות