חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
פיקדון בפר”י או בשוק ההון
אודליה

פיקדון בפר”י או בשוק ההון

לאור המצב הכלכלי שחל בימינו אנו, במידה ואני זקוקה למאה אלף ש”ח נזילים, האם כדאי להשקי אותם בפרי או בשוק ההון?
פיקדון בפר”י או בש...
הרחב

שלום אודליה,

אם הכוונה שלך לשמור סכום של 100,000 ש"ח זמין ונזיל, יש לך מספר אופציות:

1. השקעה דרך שוק ההון: אפשר לעשות זאת במגוון מוצרים כגון קרן נאמנות, פוליסת חיסכון או קופת גמל להשקעה. אפשר גם לבחור במגוון מסלולי השקעה, כשבהינתן העובדה שזו השקעה לטווח קצר, יהיה מדובר במסלול סולידי.

בשנה האחרונה השוק מתאפיין בתנודתיות גבוהה, שלא פוסחת כמעט על אף סקטור. אפילו השקעה באגרות חוב ממשלתיות או קונצרניות שפעם נחשבו להשקעה סולידית, ספגו ירידות. כמו תמיד ב"סופה מושלמת" יש הצטברות של יותר מגורם אחד - הקורונה והשלכותיה האדירות, המלחמה באוקראינה, המצב הפוליטי כלכלי בסין כל אחד מגורמים אלו יכול לזעזע את השווקים. כשכולם באים ביחד, זה מצב שבו כדאי לחפש יציבות.

בשוק ההון הולך ומתפתח לאחרונה סוג השקעה שלכאורה נפרד לחלוטין מהתנודתיות בשוק ההון ונותן תשואות נאות לאורך שנים - השקעות אלטרנטיביות (קרנות חוב, הלוואות P2P, קרנות נדל"ן וכ"ו). בדרך כלל בסוג זה של השקעה שמאד מומלץ לגוון איתו את סל ההשקעות שלנו, זה בא על חשבון הנזילות ולכן במקרה שלך פחות מתאים.

2. "פיקדון פר"י" - הכדאיות של פיקדון בבנק עלתה לאחרונה בגלל עליות ריבית מתמשכות בכל העולם, וזה נותן שילוב טוב של נזילות, עם תשואות שהולכות ועולות.

הסיבות להעלאת הריבית מצביעות על כך שזה לא יחלוף תוך חודשיים, כי הן נובעות מבעיות אמיתיות כפי שמפורט להלן.

אחת התוצאות של הזרמות הכספים הממשלתיות האדירות בזמן הקורונה בכל העולם, בצירוף משבר "שרשרות האספקה" שגם הוא נובע מהקורונה והמלחמה באוקראינה, הביא לאינפלציה שנגרמת מעודף ביקוש בשילוב גורמים חיצוניים.

התגובה ברוב העולם היא העלאת ריבית חדה, במטרה לצנן את הביקושים לדיור, לצמצם את השימוש באשראי צרכני ולהביא בכך לירידת מחירים. מצב זה שנראה שמתחיל לשאת פירות בדיכוי האינפלציה, ימשך לאורך זמן, כחלק מתהליך הגמילה של העולם מהכסף הזול והזמין בשפע שהיה בעשור האחרון.

המסקנה מכל הנימוקים האלו שבטווח הקצר פיקדון פר"י הוא אופציה טובה יותר להשקעת כסף שצריך להיות זמין ונזיל.

 

0507519012

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות