חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
חסכונות לעתיד
ריקי

חסכונות לעתיד

שלום רב גדעון, אני עצמאית, עוסקת פטורה. מרוויחה בין 9000 ל10,000 שח כל חודש. על
מתלבטת אם להפקיד כל חודש את המקסימום תקרת פנסיה שמותר לי להפקיד בחודש (4300 ש”ח) או כ-1800 שח בחודש בלבד ואת היתר לחסוך ולהפקיד כל שנה לקופת גמל להשקעה (כ-72 אלף שח). הבנתי שבסופו של דבר אפשר להפוך את קופת הגמל לפנסיה ואף לא לשלם על כך מס באיחוד הקופות. האם זה נכון או שיש שם קאץ`? השאלה אם יקרה לי מצב של אובדן כושר עבודה אם לא אפסיד בכך ששמתי את הכסף בגמל ולא בפנסיה, כי הבנתי שגובה התשלום נקבע על פי תקרת ההפקדה החודשית, נכון? מה דעתך על המחשבה העסקית העתידית שלי לגיל הפרישה?ראוי לציין שמטרת הגמל שלי הינה חסכון נוסף לגיל זקנה וכיום אני רווקה ללא ילדים. ברקע יש לי מחלה כרונית שעלולה להתדרדר בהמשך ולהוביל אותי למצב שלא אוכל לעבוד עוד.
חסכונות לעתיד
הרחב

שלום ריקי,

1. קרן פנסיה*: זה הבסיס לחיסכון הפנסיוני, הנותן בנוסף לחיסכון לפנסיה בדמי ניהול נמוכים מאד, גם כיסויים ביטוחיים חשובים במחיר זול מאד. לחיסכון בקרן הפנסיה יש יתרון נוסף בתחום המיסוי, דבר שמביא לכך שתקבלי הטבות מס משמעותיות, כלומר כל שקל שתחסכי יעלה לך כ-80 אגורות. מצד שני, כל הכסף שאת מכניסה לקרן הפנסיה לא תוכלי למשוך בסכום חד פעמי עד שתגיעי לגיל 65, ובהינתן התארכות תוחלת החיים, כנראה גיל 67. 

2. קרן השתלמות: בקרן השתלמות תוכלי לחסוך עד כ - 18,500 ש"ח בשנה, שיהיו נזילים אחרי 6 שנים, בפטור ממס הכנסה ומס רווחי הון. גם בקרן השתלמות תקבלי הטבות מס.

3. קופת גמל להשקעה: ניתן להשקיע עד 72,000 ש"ח לשנה, והיא אינה הוצאה מוכרת לצרכי מס. הכסף נזיל תמיד, אם תפדי אותו לפני גיל פרישה, תשלמי מס על הרווח המצטבר בגובה 25% ריאלי. אם תשמרי את הכסף עד גיל פרישה, תוכלי למשוך ממנו פנסיה פטורה ממס (אין קאץ').

סיכום:

1. קרן פנסיה: אם תפקידי 1,800 ש"ח לחודש, תקבלי חיסכון יפה וגם כיסוי נכות המתאים להכנסתך. אפשר להגדיל את סכום ההפקדה ובכך גם את כיסוי הנכות, אבל לקחת בחשבון שזה לא יהיה נזיל עד גיל פרישה.

2. קרן השתלמות: אם יש לך מספיק כסף, תפקידי עד התקרה המותרת 18,500 ש"ח לשנה.

3. קופת גמל להשקעה: אם נשאר סכום נוסף, תפקידי עד תקרה של 72,000 ש"ח לשנה.

* הערה לגבי קרן פנסיה: אם יש לך נכות מביטוח לאומי מעל 75%, וקרן הפנסיה נפתחה לפני הגדרת הנכות, תוכלי למשוך את כל הכסף בפטור ממס הכנסה ומס רווחי הון מתי שתרצי. במצב כזה, יש לזה עדיפות ברורה על קופת גמל להשקעה.

 

 

 

0507519012

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות