חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
על אילו הכנסות חובה לדווח בהיותנו עסק פטור?
דורית

על אילו הכנסות חובה לדווח בהיותנו עסק פטור?

אני בעלת עסק פטור. לעיתים הורי מכניסים לי כסף לחשבון כדי לסייע לי. לעיתים אני מוכרת דברים ישנים ומרוויחה עליהם סכום קטן. אלו הכנסות שאני גם צריך לדווח עליהן כעוסק פטור? איך ביטוח לאומי ידעו להבדיל בין ההכנסות השונות שלי? אני לא חושבת שאני צריכה לדווח על סכומים שלא קשורים לעבודה. האם זה נכון?
על אילו הכנסות חובה לדוו...
הרחב

שלום דורית,

כפי שציינת – רק צריך לעשות סדר בבלאגן.

מכירת חפצים אישיים (שאינם חלק מהפעילות העיסקית) ו/או קבלת מתנות אינם ארועי מס וכעיקרון אינם מחויבי דווח .

עצם היותך עוסקת פטורה אינה משנה לצורך העניין , את יכולה להיות גם עוסקת מורשה ובכל מקרה ההכנסות אינן חלק מהפעילות העיסקית.

ככל שיש הפרדה בין החשבון העיסקי לחשבון הפרטי כך ייטב, כלומר כסף ממכירות פרטיות ו/או מתנות יועבר לחשבון הפרטי , אך אם אין הפרדה שכזו חשוב להקפיד על תיעוד ורישום התקבולים הללו.

חשוב לשמור אסמכתאות , כמו העתקי העברות בנקאיות, ככל שהסכומים הניתנים הם גבוהים ו/או נמכרים חפצים אישיים (כדוגמת רכב ו/או אוספים) בסכומים ניכרים , כי בבוא היום כשתדרשי להגיש הצהרת הון הסכומים הללו יהוו חלק בהסבר גידול ההון במידה ויהיה ו/או ישמשו

אותך להוצאות מחיה.

אם החפצים הישנים שאת מוכרת שמשו אותך בעסק , ונרשמו כהוצאה או כציוד לצורך פחת – אזי יש לרשום אותם כהכנסה בעסק לצורך חישוב רווח הון.

 

הזכרת את ביטוח לאומי - הוא לא יודע מה מחזורך העיסקי ואינו בודק אותו – ביטוח לאומי מקבל ממס הכנסה מידע על הכנסתך החייבת במס לאחר שאת מגישה דוח שנתי למס הכנסה ועל פיו מחייב אותך בדמי ביטוח.

חשוב להדגיש , ועוסקים פטורים נוטים להזניח זאת, שלמרות שהינך עוסקת פטורה ועשויה שלא להיות חייבת במס הכנסה על רווחייך , עדיין את עלולה להתחייב בדמי ביטוח לאומי כל מנת להקטינם חשוב גם לעוסק פטור לשמור ולדווח על הוצאותיו

 

שנה טובה

 

בברכה,

רו"ח חן נוי

http://atar.co/chen-noycpa

 

טל: Tel: 08-9150505                    פקס: 0777-334-334  : Fax                      נייד: 052-2605-455:Mobile acc1@noycpa.co.il       OFFICE:                                                                     chen@noycpa.co.il

http://www.facebook.com/noycpa.co.il                                                     http://www.noycpa.co.il         

 התשובות אינן מהוות תחליף לייעוץ מקצועי, ואין  המשיב  אחראי לתוצאות השימוש בהן

0522605455

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות