חיפוש

 

 
לדף הבית >>     כלכלה עסקים וקריירה >>

תיאום מס על ידי הרשויות

 

כיצד ניתן לבטל את טופס תיאום המס במקרה של נכות, על פיו זכאים לנקודות זכות, ולשלם מס רגיל ולא כפל מס?

 

אישתי נכה ועל כן לפי חוק מגיע לי עוד נקודות זכות נוספות 3.25. הועסקתי עד חודש מאי אצל המעסיק וקיבלתי את נקודות הזכוי הנוספות בסוף חודש מאי עברתי מעסיק וכאשר נגשתי למס הכנסה עם התלוש השכר הראשון של המעסיק הנוכחי קיבלתי טופס לתיאום מס על ידי מס הכנסה חזרתי למס הכנסה והסברתי כי אינני מועסק ב 2 עבודות אלה החלפתי מעסיק בלבד ההם ניתן לבטל את טופס תאום המס ולשלם מס רגיל ולא כפל מס?

גם לאחר ביצוע תיאום מס, כביכול בין 2 עבודות (שאחת מהן לא קיימת) - לא ינוכה "כפל" מס, כי מס הכנסה נגבה על פי אחוזים. תמיד, אפשר לגשת שוב למס הכנסה (פיזית), להסביר ולבקש תיקון. אם אינך מעביר את התיאום המוטעה למעסיק, הוא ינכה לך מס רגיל.  אינך מסביר מדוע הלכת למס הכנסה מלכתחילה לתיאום -

א. על מנת לתאם בין שני המעסיקים (הקודם והחדש) - מרבית המעסיקים יכולים על סמך תלוש השכר האחרון שלך אצל המעסיק הקודם, לעדכן במערכת שלהם, ולנכות לך המשך מיסוי תקין.

ב. על מנת לקבל את נקודת הזכוי בגין אשתך - יש מעסיקים אשר מוכנים לכבד את נקודת הזיכוי הנוספת על פי הצהרה ע"ג טופס 101 + אישור מהביטוח הלאומי, ויש אשר ידרשו אישור מראש ממס הכנסה. 

אני מקוה שתצליח להסדיר זאת, ובכל מקרה - בתום השנה הנוכחית (סביב אפריל 2022) כאשר תוכל לקבל טופס 106 משני המעסיקים שהיו לך, מאד כדאי לבצע בדיקה של תקינות המס, במסגרת "החזרי מס הכנסה". וזה מצב שלא כדאי לך לבצע בעצמך, אלא דרך איש מקצוע, כי יכול להווצר לך גם חוב למס הכנסה, אם הדוח אינו תקין (לדוגמא אם אינך יודע כיצד לרשום את נקודת הזיכוי בגין אשתך). אני מזמינה אותך להתקשר, אשמח להסביר אישית.

בהצלחה

שולמית נוי

08-9150505 052-2605456

יש לכם עוד שאלות לשולמית נוי החזרי מס הכנסה? כנסו!

 f    הפייסבוק שלי -    05226505456

עירית מודיעין

 

 
 
 
היכן מחביאים גופה

היכן מחביאים גופה

מעגלי תמיכה

מעגלי תמיכה

 

 

 

 

 

עירית מודיעין
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים

 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות