הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 
או
facebook שתף את פורום המומחים של עיתונט בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
חיזוק ביטחון
קארין

חיזוק ביטחון

איך אפשר לחזק ביטחון של נערה בת 16 שכל דבר קטן בלימודים, בתחום החברתי וכו` מלחיץ אותה או גורם לה לבכות?
תשובה: חיזוק ביטחון
הרחב

תשובת לוטן מגר

שלום קארין,

גיל 16 המתוק כפי שהוא נקרא, הוא גיל שיש בו הרבה מאוד שאלות וחוסר וודאות וכפי שכתבת בטחון עצמי נמוך. מעבר לשינויים הפיזיים וההורמונאליים שהנערה עוברת מתווספים לחצים חברתיים, לימודיים ומשפחתיים. שאלתך חשובה מאוד וכדי לענות עליה צריך להבין קודם כל את התמונה כולה.

מה המצב בלימודים? המצב החברתי? כיצד התמודדה עם מצבי לחץ בעבר והאם את יכולה להעיד על מקרה או משבר שקרה לאחרונה שבעקבותיו חל שינוי או המצב הזה שאת מתארת של חוסר בטחון. באיזה אופן הלחץ והבכי באים לידי ביטוי ומה התכיפות של התגובות האלו.

כדי ליצור או יותר נכון לחזק את הבטחון העצמי של כל אחד ובעיקר נערות צריך למצוא את המקום הבטוח, בו היא יכולה לחוות הצלחות ולהרגיש טוב ובכך לחזק את הבטחון שלה. זה יכול להיות תחביב שכדאי לפתח אותו, עיסוק שהופך אותה להיות מיוחדת או יותר נכון להרגיש שהיא "שווה" והצלחות קטנות שנותנות הרגשה טובה ומחזקות את תחושת המסוגלות.

כמו כן גם בתחום הלימודי למצוא את ההצלחות הקטנות. אם יש צורך לעזור לה ללמוד כיצד לנהל את הזמן ואת דרך הלימוד שלה ולהפחית את הלחץ. ובתוך כל זה לקחת את הלחץ כתהליך של למידה לחיים והתמודדות עם מצב כזה שעוד יכול לחזור בעתיד.

אני יכולה להעיד מנסיוני כמאמנת קפוארה (שעובדת עם נערות ועוברת איתן את התהליך) עד כמה המקום של החוזק והמודעות הגופנית משפיע ותורם לחיזוק הבטחון העצמי ובכלל חוג או עיסוק שהנערה מתחברת אליו וגורם לה להנאה.

לסיכום, כפי שכתבתי בהתחלה בראש ובראשונה חשוב מאוד להבין מה עומד מאחורי הלחץ הזה ומהי התדירות. לפי הפרטים האלו יהיה אפשרי למצוא את הדרך המתאימה עבורה. מוזמנת להתייעץ איתי באופן פרטי ולתת לי פרטים נוספים כדי שאוכל לתת את המענה המתאים עבורכן.

לוטן.

 

 


יש לכם עוד שאלות ללוטן מגר? כנסו!


---

089724114 מודיעין

lotanmager@gmail.com

רוצים לשאול עוד משהו את לוטן - כנסו

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

עיריית מודיעין רגיל
 

 

 

b,h