היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 
או
facebook שתף את פורום המומחים של עיתונט בפייסבוק   whatsapp

 

שאל שאלה חדשה את המומחה

שם: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

נושא ההודעה
השואל
תחום
אילוף מתקדם
איגור
אילוף בעלי חיים

אילוף מתקדם

הכלב שלי בן ה-7 חודשים מאולף לצרכים ולפקודות שונות כמו רגלי, תן יד ועוד. מה הוא ילמד באילוף מתקדם?
תשובה: אילוף מתקדם
הרחב

תשובת אוריין בונפיל

שלום איגור,

כשמדברים על אילוף בסיסי לעומת מתקדם לרוב מדברים על שדרוג/ העמקה בהתנהגויות שהכלב מכיר. למשל - אם הכלב יודע רגלי, אז מלמדים אותו לעשות רגלי גם מול הסחות. אם הכלב יודע לבוא אלייך בבית - שיבוא גם כשהוא באמצע משחק עם כלבים אחרים וכו'.

דבר נוסף הוא לימוד טריקים או דברים נוספים אחרים שהם לא "הכרחיים" ביום-יום אבל כן מפתחים את הקשר עם הכלב ומפתחים את יכולות החשיבה שלו כמו גם פורקים לו אנרגיה.


יש לכם עוד שאלות לאוריין בונפיל? כנסו!


---
ריתמה וזמם
אפי
אילוף בעלי חיים

ריתמה וזמם

הדוברמן שלנו בן החצי שנה ממשך מושך אותנו קדימה בהליכה והקולר נראה כחונק אותו. האם עדיף ללכת עם ריתמה? המליצו לי גם על זמם כדי שלא יאכל שטויות בהליכות בחוץ. מומלץ?
תשובה: ריתמה וזמם
הרחב

תשובת אוריין בונפיל

שלום אפי,

עדיף ללמד אותו ללכת יפה לידכם גם אם יש עליו קולר וגם אם יש עליו רתמה.

אתם יכולים להחליף לרתמה, זה ימנע ממנו להיחנק אבל זה לא בהכרח ימנע ממנו למשוך. מאחר והוא הולך לגדול בקרוב, אם תרצו לעבור לרתמה, אני ממליצה לכם לקנות אחת שמתלבשת מהראש וכזו יחסית פשוטה וזולה כי מהר מאוד הוא יגדל וזה יהיה קטן עליו :)

מבחינת אכילה בחוץ - הזמם יכול להקשות עליו לנשנש שטויות מהרחוב אבל לא בהכרח ובכל מקרה תצטרכו להרגיל אותו לזמם כדי שלא ינסה להוריד אותו או ייכנס ללחץ מרגע ההלבשה. כשיש כלב שאוכל שטויות בחוץ אני אוהבת ללמד אותו "תתעלם" שזה אומר לו לא לגעת באוכל שיש מולו ולהסתכל עליי ובמקביל "עזוב" למקרה שהוא תפס משהו בפה ואני רוצה שהוא יוציא אותו.

מצרפת לך פוסטים שכתבתי בנושאים שאולי יעזרו לך:

 

https://www.facebook.com/oryan.dogs/posts/1720118154933631:0

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1950387418573369&id=1631721273773320

 

ttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1950392375239540&id=1631721273773320

 


יש לכם עוד שאלות לאוריין בונפיל? כנסו!


---
גור רועה בלגי
אורטל
אילוף בעלי חיים

גור רועה בלגי

שלום. יש לנו גור בן 4 חודשים, רועה בלגי, שאימצנו בימים אלה. מתי כדאי להתחיל באילוף? האם הוא צריך להיות כל הזמן בבית או אפשר גם בחצר?
הוא צריך אוכל גורים או רגיל? תודה.
תשובה: גור רועה בלגי
הרחב

תשובת אוריין בונפיל

שלום אורטל,

אילוף צריך להתחיל כבר מהרגע הראשון שהכלב בבית. כבר מהיום הראשון כדאי ללמד אותו הרגלים נכונים והתנהגויות שיעזרו לכם בהמשך. יותר מזה, רועה בלגי זה כלב עם המון אנרגיות ונדרשת עבודה נכונה איתו כבר מהרגע הראשון, במיוחד כשמדובר בגור. אני מצרפת לך מאמר שמסכם את כל הנושא כדי שתתדעו מתי מתחילים, איך מתחילים ומה עושים :)

https://goo.gl/AB1tuL

לגבי החצר - בעיניי כל כלב צריך לחיות בבית ולא בחצר וספציפית במקרה שלך עוד יותר. גור שיחיה בחצר יכול לפתח בעיות התנהגות כמו נביחות על אנשים/ כלבים/ הרס של הגינה ועוד. אין בעיה שיהיה בחצר כשאתם בבית ושתהיה לו גישה חופשית אליה אבל חשוב שהבית יהיה לו זמין ושיהיה שם איתכם. אפשר כמובן לשחק איתו בחצר, לעבוד איתו, ולבלות איתו שם ובמקביל לעבוד על רגיעה בבית כדי שיידע שבבית צריך להיות רגועים ובחוץ אפשר להשתולל. 

מבחינת אוכל - הוא צריך אוכל גורים וצריך לאכול 3 ארוחות ביום. מאחורי כל שק אוכל כתוב כמה סה"כ הכלב צריך לאכול ביום לפי משקל יעד של הכלב וגיל הכלב. 

ממליצה לך בחום לעבור על האתר שלי (בלינק שצירפתי) - יש שם מאמרים חשובים מאוד עבור גורים ומידע שיכול לעזור לכם כבר עכשיו. 

המאמרים כמובן לא מהווים תחליף לאילוף אבל יוכלו לתת לך מענה ראשוני.

איזה כיף לכם! תיהנו ממנו וכמובן צרי קשר אם יש שאלות נוספות.


יש לכם עוד שאלות לאוריין בונפיל? כנסו!


---
אימוץ כלב
אייל
אילוף בעלי חיים

אימוץ כלב

אנחנו חושבים לאמץ כלב ומתלבטים איזה סוג לקחת. איזה כלב הוא ידידותי למשפחה ובעל אופי נוח? מעדיפים כלב קטן ולא נבחן. תודה
תשובה: אימוץ כלב
הרחב

תשובת אוריין בונפיל

שלום אייל,

כשמאמצים כלב צריך לבדוק כמה דברים: איך הכלב עם אנשים, איך הוא עם כלבים, האם הוא אוהב מגע, איך הוא מגיב לילדים ולרעש/ לריצות שהם עלולים לעשות, איך הוא בטיול ובאופן כללי המטרה להבין איך הוא מגיב לגירויים שונים. דבר נוסף שחשוב לבדוק זה מה רמות האנרגיה שלו - האם 20 דקות טיול יספיקו או שצריך יותר? מה אתם כמשפחה יכולים לתת?

האם אתם מעוניינים בגור או בכלב בוגר? גור זה קקי, פיפי, בלאגן בבית, יותר אנרגיות וזמן שיידרשו מכם לחינוך וחשיפה נכונה ובכלל גור זה עבודה. כלב בוגר כבר גמול, יודעים פחות או יותר מה האופי שלו ואפשר להפחית "הפתעות".

כשתדע לענות על כל זה, תוכל להתמקד יותר בכלב שיתאים. אני אישית בעד ללכת לעמותות עם רשימה של דברים שחשובים לכם בכלב ובהתאם לזה לאמץ. יש המון כלבים מתאימים בעמותות. אתה יכול גם ללכת לעמותה ביחד עם מאלף ואז תוכל לקבל התאמה טובה יותר ועין מקצועית שתדע לזהות "נורות אדומות" ודברים חיוביים בכלב.

מבחינת גזעים - יש המון שיכולים להתאים. החל משיצו, קאבליר ומלטז אבל (!!) השאלה היא תמיד איך הכלב הספציפי. גם בתוך גזע שאמור להיות נוח יכול להיות כלב שבעייתי למשל עם ילדים או שלא אוהב מגע/ אנשים ולכן בכל מקרה צריך ללכת לפני לראות את הכלב.

קחו בחשבון שכל כלב צריך לפחות 3 טיולים ביום כשהמינימום של כלב טיול הוא 15 דקות (לצ'יוואוואה למשל יספיקו 10-15 דקות ולעומת זאת, לבורדר קולי גם חצי שעה לא יספיק) וכמעט כל כלב ישמח גם ליחס וזמן פנאי משותף של משחק למשל. 

מוזמן לכתוב פה קצת יותר מי הולך להיות אחראי על הכלב, כמה טיולים וכמה זמן יש לכם להשקיע, מה מבנה הבית וכו' ע"מ שנוכל להיות יותר ממוקדים בחיפוש. בהצלחה!

 


יש לכם עוד שאלות לאוריין בונפיל? כנסו!


---
כלב נובח הרבה
נפתלי
אילוף בעלי חיים

כלב נובח הרבה

האם יש דרך להפחית נביחות של כלב שנובח המון ומפריע לשכנים? כמובן בצורה הומנית.
תשובה: כלב נובח הרבה
הרחב

תשובת אוריין בונפיל

שלום נפתלי,

בטח שיש. צריך קודם להבין למה הוא נובח. נסה לתאר ולפרט קצת יותר.. בן כמה הוא, איפה הוא נובח (האם בחצר/ בתוך הבית), מתי הוא נובח (כשלבד/ כשאתם בבית), האם נובח כשיש משהו ספציפי (נובח כשכלבים נובחים/ כשאנשים עוברים בחדרי מדרגות..).

בקיצור, בשביל להפחית את הנביחות צריך להבין מה גורם לנביחות ואז לטפל בהתאם. מוזמן לכתוב בחזרה.


יש לכם עוד שאלות לאוריין בונפיל? כנסו!


---
תגובה: כלב נובח
אוריין בונפיל - מאלפת כלבים
הרחב

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

בעל עסק יקר   הכל כלול ב 26 שקל לחודש
 

 

 
 

 

בעל עסק יקר   הכל כלול ב 26 שקל לחודש