חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
איך ניתן למנוע הסתרות בזוגיות
אריקה

איך ניתן למנוע הסתרות בזוגיות

שלום ישראל,
בן זוגי נוהג לעיתים להסתיר ממני דברים שעלולים להפריע / להכעיס אותי. אני חוששת שאולי דבר זה יכול לגרום לו בעתיד להסתיר ממני בגידהוגם זה מערער את תחושת הביטחון והאמון שלי בו. מה עושים במצב כזה?תודה
איך ניתן למנוע הסתרות בז...
הרחב

אריקה יקרה,

הסתרה היא אכן דבר שיכול לערער אמון וביטחון בבן או בבת הזוג. המפתח ליחסים זוגיים בריאים הוא תקשורת גלויה ופתוחה. יחד עם זה את כותבת שהסיבה להסתרה היא החשש שלו שתכעסי, כלומר, הוא חושש מתגובה שלך. כדאי לבדוק- האם יש משהו בתגובה שלך שגורם לו להתגונן?

חשוב להבין, אין כאן אשמים יותר או אשמים פחות, או בכלל אשמים. מדובר בדינמיקה זוגית ששני בני הזוג יוצרים יחד. מעין ריקוד זוגי משותף. הדינמיקה שאת מספרת עליה פה, יכולה להביא להתבצרות של כל אחד בעמדתו, לריחוק ולמצוקה. מצד שני, יש כאן הזדמנות לריפוי.

המומחיות של בני הזוג היא ללחוץ זה על הפצעים של זו ולהיפך, לעורר תגובות בצד אחד, שמעוררות תגובות בצד השני וחוזר חלילה, וכך ליצור מעין מעגל קסמים. נסי לזכור תקופות טובות איתו; את ראשית הקשר וההתאהבות. זה אותו אדם שהתאהבת בו. בתוך מעגל קסמים כזה המניעים האמיתיים הם רגשות ופחדים לא מודעים שקשה לחשוף ללא עזרה.

זה נראה לי שאתם זקוקים לעזרה מקצועית: מישהו שיוכל לעזור לכם לראות את אותם רגשות לא מודעים ואת הצרכים הרגשיים שלכם, ולהבין שאתם בזה ביחד. כדאי לפעול כבר היום, לפני שהדינמיקה תיקח אתכם למשבר שיהיה קשה להתאושש ממנו. טיפול במשבר בשלב הזה יכולה להביא לתקשורת גלויה ולאמון רב יותר שיחבר אתכם חזרה לאהבה.

ישראל עובדיה-הדרך לאהבה

תקשורת זוגית רב מימדית

איך ניתן למנוע הסתרות בזוגיות
0522388423

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

תכנון פיננסי: מהן ההוצאות הנלוות למשכנתא
עשרות משפחות נהנו בקמפינג בפארק ענבה
כלי גינון מוטוריים: מהו תפקידו של מסנן דלק בכלי גינון
תרבות בעיר
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות