חיפוש

 

 
לדף הבית >>     כלכלה עסקים וקריירה >>

איך מקבלים החזר כספים ממס הכנסה

 

חישוב החזרים של מס הכנסה, הוא חישוב שנתי -  יש לכלול בו את כל ההכנסות (ממשכורת, ביטוח לאומי, מענקים וכל מקור אחר) ואת כל המס שנוכה, ואת כל נקודות הזיכוי והטבות המס. להמשך קריאה, כנסו...

 

חישוב החזרים בבמס הכנסה, הוא חישוב שנתי -  יש לכלול בו את כל ההכנסות (ממשכורת, ביטוח לאומי, מענקים וכל מקור אחר) ואת כל המס שנוכה, ואת כל נקודות הזיכוי והטבות המס.

א. החזרי מס הכנסה הם רק החזרים, לא מענקים. לכן אפשר לקבל החזרים רק אם נוכה מס. במשכורת נמוכה עפ"ר אין נכוי מס, ובדמי אבטלה/חל"ת/לידה יש נכוי מס מאד נמוך יחסית. כך שאם לא ניכו לך מס, ממילא לא יהיו החזרים, גם אם קיבלת אבטלה.

ב. ככל שהמשכורת, וכתוצאה מכך גם אבטלה/חל"ת/לידה, גבוהים יחסית, אמנם יתכנו החזרים כי המשכורת פחתה/הופסקה, אבל מראש בהשלמות לא ניכו מס הכנסה מספיק. יתכן וקיבלת מראש "הטבת מס" מהביטוח הלאומי.  

זה מצב מסוכן, שעשוי להביא דווקא לגילוי חוב למס הכנסה. אני ממליצה לפחות לודא את ההחזר ע"י בדיקה מפורטת במחשבוני מס (יש כזה באתר מס הכנסה) או עם איש מקצוע שמטפל בהחזרים (אם התשלום הוא על פי הצלחה בלבד, ואין חיוב בתשלום מראש, אז המצב הוא win win).

בהצלחה-

שולמית  08-9150505

* (דוגמאות להטבות מס שאינן כלולות במשכורת: שחרור מהצבא, מספר הילדים ומצב משפחתי, תשלום מזונות, סיום תואר אקדמאי, סכום ההפקדה לביטוח חיים, תרומות, נכות והמלצה לחינוך מיוחד)

יש לכם עוד שאלות לשולמית נוי החזרי מס הכנסה? כנסו!

 f    הפייסבוק שלי -    05226505456

עירית מודיעין

 

 
 
 
היכן מחביאים גופה

היכן מחביאים גופה

מעגלי תמיכה

מעגלי תמיכה

 

 

 

 

 

עירית מודיעין
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים

 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות