חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
האם כולנו פוליגמיים?
מרי

האם כולנו פוליגמיים?

אחרי איקס שנים בזוגיות כולנו ”חוטאים” בלהסתכל אל עבר המין השני. מין הזרקור שהיה לאדם האחד שנבחר על ידינו אנו מטים את הקשב אל עבר היופי והבלתי ניתן להשגה. האם זה מעיד שכולנו פוליגמיים? או שהשגרה שוחקת את הניצוץ שהיה בתחילת היחסים? או שישנה תשובה אחרת?
האם כולנו פוליגמיים?
הרחב

שאלה מצויינת מרי.

זו שאלה שנחקרת בכל מיני צורות על ידי חוקרי התנהגות, פסיכולוגים, ביולוגים, נוירולוגים ואפילו זיאולוגים. תוכלי לקבל על השאלה הזו תשובות שונות ודעות שונות. דעתי קשורה בממצאים היסטוריים ותרבותיים: ההמצאה העתיקה של טקס החתונה, שיש בה שבועה ועדים מהקהילה ומהאלוהות של הקהילה, מעידה על צורך לשלוט על דחפים טבעיים. בטבע יש זנים מסויימים של ציפורים ושל יונקים שנותרים נאמנים כל חייהם ללא צורך בטקס או שבועה, מפני שהנטייה לנאמנות טבועה בגנים של אותם זנים. אצל האדם הומצא מוסד הנישואים לפני אלפי שנים, קודם כל כדי לתת מענה כלכלי- האב נותן את ביתו לגבר אחר אשר יפרנס אותה. פוליטי- דרך נישואים נוצרו בריתות פוליטיות, והישרדותי- ריבוי השבט/העם/הקהילה דרך עשיית ילדים.

הפיכת מוסד הנישואין לדבר הקשור באהבה ובהשגת אושר זו התפתחות מאוחרת של העידן בו אנחנו חיים. ההתבוננות באחרים היא טבעית ואינה חריגה. יש פער בין התבוננות, חשיבה ודמיון לבין פעולה ממשית. אנשים אשר בוגדים בבני זוגם לרוב עושים זאת עקב מחסור בקבלת צרכים רגשיים בתוך המערכת הזוגית. כדי שיהיה עניין רב יותר בתוך המערכת הזוגית שהופכת לוותיקה חשוב לשפר את התקשורת, הכנות והפתיחות וליצור חוזה זוגי מתחדש- שנותן מענה לצרכים ולמאוויים המשתנים. כך הזוגיות הופכת לחיה, משתנה ומתחדשת, ועל ידי כך מגבירה את העניין והתשוקה של בני הזוג זה בזו וזו בזה, וכשזה קורה, העניין באנשים אחרים פוחת באופן טבעי.

ישראל עובדיה

ריפוי מערכות יחסים

טל: 0522388423

האם כולנו פוליגמיים?
0522388423

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

משרדי תיווך: בבואנו לקנות נכס חדש על מה כדאי להסתכל
אימון הכשרה מקצועית ליחידות החילוץ העירונית
יועצי קריירה: מה זה בשבילכם פוליטיקה ארגונית
רפורמת החשמל מגיעה למודיעין, רחובות וראשון לציון
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות