חיפוש

 

 
פורום המומחים mcity
facebook שתף את פורום המומחים בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
נזקי גוף- פארק שעשועים
טליה

נזקי גוף- פארק שעשועים

הילד שלי נחבל באצבעו בקרוסלה שלא הייתה תקינה בפארק שעשועים
כתוצאה מהפציעה חלק מהאמה ביד שמאל נקטעה והוא נזקק לניתוח להשתלת עור מהאמה לאצבע. המתקן היה בוודאות לא תקין ואף כשחזרנו לאתר ימים ספורים אחרי הפציעה על מנת לצלם את המתקן הוא היה מפורק ומגודר.

הפציעה ככל הנראה תותיר צלקת דיי משמעותית באמה וכן עיוות של האצבע בשל הקטיעה, אך ככל הנראה (בתקווה) שלא תהיה מגבלה של תנועה.

כמובן שהסבל היה גדול והילד פונה באמבולנס לבית החולים שם גם אושפז ליומיים ונדרש למעקב והחלפת תחבושות באופן תדיר. הילד בכיתה א כך שיש גם פגיעה ביכולת שלו ללמוד ולכתוב בצורה טובה בשלב הזה שהוא בסיסי וראשוני בבית הספר.

מה הצפי בסדרי גודל לסכום תביעה מעין זו? ואיך מתחילים את ההליך בנושא?
תודה לך מראש.
נזקי גוף- פארק שעשועים
הרחב

שלום טליה,

במקרה של פציעה של ילדים מקור הפיצוי הראשון הוא על פי פוליסת תאונות אישיות תלמידים. הפיצוי שם נערך לפי גובה הנכות הצמיתה שנותרה לילד. כיום סכום הפיצוי על 100% נכות עומד על סך של 400,000 ₪. מסך זה גוזרים את הפיצוי לפי גובה הנכות. לדוגמה לילד נשארה נכות בשיעור של 50% אז זכאי לפיצוי של 200,000 ₪. מקור הפיצוי השני הוא תביעה כנגד הרשות המקומת בגין רשלנות בתחזוקת מתקן השעשועים. ישנם תקנים של מכון התקנים הישראלי המחייבים את הרשות המקומית לערוך בדיקות בטיחות שנתיים כדי לגלות ולהסיר מפגעים במתקני השעשועים. כמו כן, התקנים מחייבים לבנות את המתקנים לפי ההנחיות שכתובות בתקנים וככל שלא נעשה כך אז רשות המקומית תחויב בפיצוי על נזק הגוף שנגרם לילד. כאן הפיצוי הוא יותר משמעותי ואין כאן תקרה של פיצוי כפי שיש בפוליסת תאונות אישיות. כאן לוקחים בחשבון את גובה הנכות את גיל הילד ואת חומרת הפגיעה וכמה כאב וסבל נגרם לילד.

כדי להתחיל לטפל בנושא כדאי להגיע לפגישת ייעוץ במשרדי על מנת לבדוק את גובה הפיצוי וכדאיות התביעה. אשמח לענות על עוד שאלות אם יש. תודה

בברכה, עו"ד ניסן מנו

0502375955

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

משרדי חקירות: מי הוא חוקר פרטי
השירות הווטרינרי העירוני למען חתולי הקהילה
יועצי קריירה: מה זה בשבילכם פוליטיקה ארגונית
רפורמת החשמל מגיעה למודיעין, רחובות וראשון לציון
 
 
 
 
 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות