חיפוש

 

 
לדף הבית >>     חדשות מודיעין והסביבה >>

מאמני שחייה: כיצד שחייה יכולה להקל על הסובלים מכאבי גב

 

מאמני שחייה: כותב המאמר יובל רותם הינו אלוף ישראל בשחייה, מאמן שחייני נבחרת ישראל, מנהיג שיטת לימוד חדשנית באווירה צעירה ורעננה לכל הגילאים. בניגוד לענפי ספורט אחרים, שחייה מאפשרת אימון של השרירים בלי להפעיל לחץ על הגב. המים תומכים בתנועת השרירים ומרככים את הזעזועים אשר פוגעים בגב... להמשך קריאה - כנסו!

 

בעיות גב גורמות לכאבים וקשיים לאורך כל שעות היממה, החל מקושי בעמידה, דרך רגליים ש"נרדמות" ועד לכאבים כלליים ללא הפסקה. מרבית האנשים הסובלים מהגב מגלים, למרבה הצער, שיש מעט מאוד שניתן לעשות על מנת לשפר את מצבם - ולהתמודד עם הכאבים.

הסיבה לכך היא שבעמוד השדרה עוברת מערכת העצבים וכל התערבות רפואית עלולה לגרום יותר נזק מתועלת. מעבר לכך, אף על פי שחיזוק שרירי הגב והליבה עוזר להפחתת הכאבים ומונע החמרת בעיות בגב, הלחץ על הגב במהלך אימונים יכול להוביל לנזקים רבים ולכאבים.

שחייה היא דרך הזהב עבור הגב

בניגוד לענפי ספורט אחרים, שחייה מאפשרת אימון של השרירים בלי להפעיל לחץ על הגב. המים תומכים בתנועת השרירים ומרככים את הזעזועים אשר פוגעים בגב. מסיבה זו רופאים ופיזיותרפיסטים רבים ממליצים למטופליהם הסובלים מבעיות גב להתאמן בשחייה ובכך להפחית את התסמינים ולמנוע החמרה בבעיות הגב שלהם. שחייה נכונה מאפשרת לחזק את שרירי הגב והליבה ובכך לתמוך בחוליות הגב ולחפות על דיסקים פרוצים ובקעים.

לעבוד על השרירים הנכונים בצורה הנכונה

בעיקר כאשר מדובר באנשים הסובלים מבעיות גב, עבודה על השרירים בצורה נכונה היא קריטית לשם הפחתת הכאבים ועל מנת למנוע החמרה. בעזרת הדרכה מקצועית ניתן להבטיח כי השחייה תוביל לשיפור במצב הגב ושהשרירים יתפתחו בצורה טבעית ומאוזנת. בדומה למרבית האימונים, ביצוע התנועות בצורה נכונה היא מהדברים החשובים ביותר ליעילות והבטיחות של אימוני השחייה.

לבחור בסגנון המתאים לגב שלך

שחייה היא ספורט מגוון, ישנם כמה סגנונות שחייה וכל סגנון עובד על שרירים אחרים. זו סיבה נוספת לכך שמומלץ לאנשים הסובלים מבעיות גב להיעזר במדריך מקצועי ומנוסה שיוכל להתאים להם את סגנון השחייה המיטבי עבור בעיות הגב מהן הם סובלים. ישנם שני סגנונות שחייה המומלצים לעבודה בריאה על שרירי הגב, חתירה וגב.

שחיית גב

סגנון הגב מבוצע בצורה בה השחיין צף על פני המים עם גב ישר והבטן כלפי מעלה. התנועה בסגנון זה היא של הידיים והרגליים בעוד הגב, הצוואר והאגן נשארים ישרים. במילים אחרות, בזמן העברת היד לאחור, בשחיית גב מתרחש גלגול אגן לצד - כאשר הראש נשאר קבוע ויציב. כאשר סגנון זה מבוצע בצורתו הקלאסית, תנועת הרגליים יכולה להפעיל לחץ על הגב התחתון ולכן יש להתייעץ עם מדריך שחייה אשר מכיר את בעיות הגב אשר מעיקות עלייך.

חתירה

גם בסגנון זה הגב ישר ולכן הוא מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות גב. מאחר שהתנועה כוללת גם את הגב והאגן, חשוב לעשות את התנועה בצורה מלאה ונכונה ובכך לפתח את שרירי הגב בלי לגרום ללחץ על החוליות. הפעם, יש לשים לב לכך שבזמן העברת היד קדימה מתרחש גלגול אגן לצדדים, וכן בזמן הנשימה נסוב גלגול האגן סביב ציר הראש.

עולמות השחייה יובל רותם

זה הזמן ליהנות מהספורט הבריא ביותר לגוף ולנפש! אנחנו מזמינים אותך להיכנס לאתר הבית, לראות את האפשרויות השונות ולהזמין לעצמך שיעור ניסיון שיראה לך שלא חייבים לחיות עם כאבי גב ויש דרך להילחם בהם, לנצח, להרגיש טוב הרבה יותר וגם ליהנות לכל אורך הדרך.

                            

יש לכם עוד שאלות ליובל רותם שחיה, ספורט ופנאי? כנסו!

נייד: 052-4545047

אתר: www.swim-worlds.co.il

עירית מודיעין

 

 
 
 
היכן מחביאים גופה

היכן מחביאים גופה

מעגלי תמיכה

מעגלי תמיכה

 

 

 

 

 

עירית מודיעין
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים

 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות