חיפוש

 

 
לדף הבית >>     חינוך >>

נבחרת הכדורסל עירוני א` בדרך לליגת-העל לתיכונים

 

נבחרת הכדורסל של עירוני א’ ועוצמה מודיעין עשתה עוד צעד בדרך לליגת העל לתיכונים, לאחר שנצחה את מקיף א’ אשקלון בבית 94-53

 

נבחרת הכדורסל הבית ספרית של תיכון עירוני א’ מורכבת משחקנים בכיתות י"א עד י"ב.
הנבחרת הוקמה לפני 6 שנים, במסגרת פרויקט הכדורסל של מועדון כדורסל עוצמה מודיעין, בשיתוף מלא של הנהלת בית ספר עירוני א’ למדעים ולאומנויות וצוות בית הספר, ובליווי מחלקת הספורט העירונית.
כל השחקנים בנבחרת בית הספר גדלו בעוצמה מודיעין ומשחקים בקבוצות ליגה. כולם גם צמחו במסגרת פרויקט הכדורסל הבית ספרי, אליו הצטרפו בכיתה ז’ וצמחו ביחד אתו.
השחקנים מתאמנים עם מאמני קבוצות הליגה של עוצמה מודיעין, והמועדון הוא הגוף המקצועי המתווה את הדרך ומהווה מעטפת עבור השחקנים.
איתי מידן מאמן את השחקנים גם במסגרת קבוצת ליגה של עוצמה מודיעין וגם במסגרת נבחרת בית הספר. הם מתאמנים ביחד מזה ארבע שנים.
הנבחרת מונה 18 שחקנים: עידו יהודאי, רן ויספלד, ירדן הראל, עידו מן, יאיר קרמון, רועי נוימן, אוהד בן נעים, יהונתן כהן, נדב אזולאי, אלעד קורלי, יואב ויטלם, אלון דר, עמית כהן, עידו מנצ’ל, עומר שוורץ, איתי מלץ, טל עוז ושקד בלוקה.
עידו מנצ’ל שצמח בעוצמה מודיעין שיחק במועדון מגיל צעיר ושילב לימודים עם כדורסל במסגרת פרויקט הכדורסל של עוצמה מודיעין ועירוני א’, היה קפטן נבחרת ישראל - קדטים, והיום משחק במכבי תל אביב, בנבחרת הנוער של ישראל, וכמובן בנבחרת בית הספר שלו.

לפני שנתיים עלתה הנבחרת לאליפות בגליל, אולם נפלה ברבע הגמר הראשון. באליפות זו, שתי הנבחרות הראשונות מצטלבות ועולות לליגת העל לתיכונים.
השנה אמר מידן: "אנחנו מצפים בכליון עיניים למשחק הגמר, בתקוה לנצח, לעלות עוד שני שלבים מעבר למה שהגענו בשנה שעברה, ולהשלים שם את המשימה."
המשחקים של נבחרת כיתות י’ עד י"ב מיד אחרי החגים. מנהל בית הספר, ד"ר דביר שלומי, נכח בכל המשחקים, ונותן רוח גבית לנבחרת ולפרויקט הכדורסל.
במסגרת הבית המוקדם, הנבחרת גברה על נבחרות התיכונים הימלפרב, זיו ואורט תעופה וחלל. את הבית המוקדם הנבחרת סיימה במקום הראשון.
בחצי הגמר הצטלבה נבחרת עירוני א’ בדרבי לוהט מול תיכון מו"ר, שהסתיים בתוצאה 71-59 לטובת נבחרת עירוני א’, וזו זכתה בכרטיס עלייה לאליפות בגליל.
בסוף חודש נובמבר 2021, יצאה הנבחרת לגליל, כשהיא מלווה באשר חגי, המנהל המקצועי, ואיתי מידן, המאמן, שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל המועדון, הנהלת המועדון, מאמנים, הורים ומורים, וגם אלעד שמעונוביץ’, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הספורט, שהגיע אף הוא עד לגליל.
ביום הראשון נצחו את תיכון רבין אילת ואת תיכון גינזבורג יבנה, ובסוף אותו היום, הגיעו לאותה נקודה שהיו בה לפני שנתיים, אלא שאז לא הצליחו לעלות. זה היה רגע האמת, ועברו אותו.
ביום השני נצחו ברבע הגמר את קרית שרת חולון, ועלו לשלב חצי הגמר, שמבטיח או עלייה אוטומטית לליגת העל לתיכונים או עלייה למשחקי המבחן.
המשחק בשלב חצי הגמר נערך מול עמק חפר, שהייתה הקבוצה הכי חזקה באליפות בגליל, והנבחרת ממודיעין הפסידה בו, ועלתה למשחקי מבחן, שמזמנים את הסיכוי להשתלב בליגת העל לתיכונים באמצעות משחק בית ומשחק חוץ מול קבוצה אחת.
הקבוצה שעלתה בהגרלה הייתה תיכון מקיף א’ אשקלון.
בתום המשחקים בגליל אמר המאמן, איתי מידן: "תודה רבה לכולם על כל התמיכה בנבחרת - הבאתם כוח אדיר! יש לנו משחק 80 דקות מול בליך או אשקלון, ועולים לליגת העל.
אני מאד גאה בקבוצה ובשחקנים על ההכנה, המשחק, ההופעה החברית וכל ההתנהלות במתחם ובאליפות.
יצאנו 18 שחקנים והסגל, והיה תענוג לראות אותם נהנים ביחד, רציניים ביחד, ומאד מאד דרוכים לקראת כל שלב וכל תדריך.
השחקנים נתנו טורניר מדהים, ויש שחקנים שנתנו טורניר לפנתיאון. שמרנו נהדר, שחקנו נהדר כקבוצה ברוב חלקי האליפות, הוצאנו מעצמנו את מה שרצינו, ואני שמח שהיינו מלוכדים. לא הסתכלנו רחוק מדי, תמיד משחק אחד קדימה ולא מעבר לכך. עברנו שלושה רבעים מהדרך, וכעת אנחנו צריכים להשלים את המשימה, עם שני משחקי מבחן כדי לעלות. קל זה לא יהיה, אבל אני מאד מאמין בחבורה שלנו. משחק הבית הראשון הוא מפתח."

ההגרלה העלתה כי משחקי המבחן יתקיימו מול תיכון מקיף א’ אשקלון, קבוצה עם מסורת בת 6 שנים בליגת העל לתיכונים. אשקלון נקלעו לשנה פחות טובה, ובמאבקי ההשרדות שלהם עברו את רחובות, ונותרו להם המשחקים מול מודיעין, כדי לנסות ולהשאר בליגה.
משחק בית התקיים ביום ו’ 17.12.21 ומשחק חוץ באשקלון ב-23.12.21.
המשחק הראשון, התקיים מול יציע מלא בתלמידות, תלמידים, הנהלת וצוות ההוראה שלבית הספר, הורים של השחקנים, שחקני ושחקניות מועדון כדורסל עוצמה מודיעין ומאמני ומאמנות קבוצות הליגה, נציגי העירייה והמתנ"ס.
נבחרת עירוני א’ מודיעין התיצבה למשחק מול אשקלון, אחרי שבוע מתיש, עם המון משחקים, פעילות ואימונים, לאו דווקא במסגרת הנבחרת של בית הספר.
הקבוצה גם הגיעה למשחק ללא אחד מעמודי התווך שלה במשחקים בגליל, אוהד בן נעים, שנפצע בברך והושבת לתקופה לא ידועה.
אחרי הצגת השחקנים ומופע עידוד מאסיבי מצד הקהל הביתי הרב שגדש את היציעים, המשחק החל.
בתחילת הרבע הראשון נקלעו סלים קלים של אלעד קורלי ועומר שוורץ. הקבוצות החלו לשחק בקצב משחק מאד גבוה מבחינה התקפית, כששתי הקבוצות הציגו כדורסל קבוצתי עם המון קליעות שלוש.
מודיעין פתחה טוב יותר, אשקלון התעשתה, ואחרי הרבה גישושים ללא הגנה, אף אחת מהקבוצות לא הצליחה לברוח והרבע הראשון הסתיים בתוצאה 26-25 לטובת עוצמה, אחרי סל בשנייה האחרונה של יואב ויטלם.
ברבע השני מודיעין עלו בצורה אחרת הגנתית, והצליחו לברוח להפרש דו ספרתי של 47-37, והמשיכו להציג כדורסל שוטף קבוצתי, ועם המון קליעות שלוש בהתקפות המעבר.
בסוף הרבע השני התוצאה הייתה 55-41 לטובת מודיעין.
הרבע השלישי היה הרבע הכי טוב של מודיעין, נבחרת עירוני א’ עלתה אחרת מבחינה הגנתית.
רועי נוימן עשה עבודה גדולה, וביחד עם כל החמישייה שהייתה על הפרקט – מנצ’ל שעשה משחק נהדר, שוורץ שעשה עבודה גדולה מתחת לסלים, מלץ שנתן עזרה מאד גדולה בריבאונד וויטלם  - הצליחו לבודד את ההתקפות של אשקלון בהגנה, ורצו להתקפות מעבר.
רק אחרי מספר דקות נפרץ הסכר, ומודיעין הגיעו להפרש של כעשרים נקודות.
לקראת סוף הרבע עלו עידו יהודאי ונדב אזולאי, שבקור רוח עשה שתי שלשות גדולות, וחתם את הרבע בתוצאה 74-48.
ברבע האחרון עירוני א’ מודיעין עלו בטירוף, כשראו מול העיניים אפשרות להגדיל את הפער, במרחק שממנו יהיה לאשקלון קשה לחזור. מודיעין עצרה את אשקלון מלקלוע נקודות במשך דקות ארוכות, ורק כשהשעון הראה 3 דקות לסיום המשחק, אשקלון קלעו את הסל הראשון שלהם ברבע האחרון. הראל ומנצ’ל עשו נזק לאשקלון בהתקפה והגדילו את הפער.
המשחק הסתיים בנצחון ענק של עירוני א’ מודיעין בתוצאה 94-53.

 

קלעים:
איתי מלץ – 27 נקודות, 7 שלשות
עידו מנצ’ל – 20 נקודות, 5 שלשות
יואב ויטלם – 12 נקודות, 2 שלושת
ירדן הראל – 8 נקודות, 1 שלשה
עומר שוורץ – 7 נקודות
עידו יהודאי – 4 נקודות
רועי נוימן – 5 נקודות, 1 שלשה
אלעד קורלי – 2 נקודות
טל עוז – 3 נקודות,1 שלשה
נדב אזולאי – 6 נקודות, 2 שלשות

איתי מידן, מאמן הנבחרת מטעם מועדון כדורסל עוצמה מודיעין:
"כל השבוע שקדם למשחק מול אשקלון דברנו על מה אנחנו צריכים לעשות במשחק.
אף פעם לא יודעים איך באמת יתפתח המשחק, ואני מאד שמח שהדברים התחברו.
מגיע לחבר’ה כבוד גדול על העונה הנפלאה שהם עושים, על ששטפו את המגרש, פרגנו אחד לשני, נלחמו, והדביקו זה את זה בבטחון רב בהתקפה.
אני שמח על התוצאה שהשגנו, ואנחנו יוצאים לאשקלון להשלים את המשימה."

אשר חגי, מנהל מקצועי מועדון כדורסל עוצמה מודיעין:
"זהו עוד צעד של המועדון אל קדמת הבמה. מדובר במועדון הכי טוב, עם אנשים מדהימים!"

שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל מועדון כדורסל עוצמה מודיעין, בפנייה נרגשת למאמני המועדון: "יש ימים שבהם אתה חי את החלום, והיום זה אחד מהימים האלה.
תודה רבה לכולם. לכל המאמנים והמאמנות, איתי, אורי, ברוריה, לביא ולגדול מכולם - אשר. אוהב אתכם!"
לסיכום המשחק אמר רודריגז: "היה מרגש מאוד לראות היכל מלא. זה חלום שהתגשם! 6 שנים של עבודה התנקזו לשבוע אחד.
הנבחרת שחקה מצוין, היתה מרוכזת, ולמעשה עשינו צעד משמעותי לקראת העלייה לליגת העל לתיכונים.
ביום חמישי, אני מקווה שנסגור את הסיפור, ובשנה הבאה נהיה בליגת העל לבתי ספר תיכון."

אלעד שמעונוביץ’, המשנה לראש עיריית מודיעין ומחזיק תיק הספורט, פרסום בדף הפייסבוק שלו:
"בחוץ קר וגשום, באולם היה היום חם ורותח.
שש שנים אנחנו עובדים על הפרויקט, ועכשיו נוגעים במטרה.
תיכון עירוני א׳ מודיעין בדרך לליגת העל לתיכונים, בפעם הראשונה בהסטוריה, אחרי ניצחון ענק על אשקלון 94-53.
נבחרת מדהימה, צוות מאמנים מקצוען ו-500 אוהדים בקהל.
בשבוע הבא הגומלין בחוץ. יאללה מודיעין!" ישר כח ענק לשחקנים, לצוות המקצועי ולכל צוות בית הספר. עירוני א’ תהיה בליגת העל לתיכונים!"

חבר המועצה אור גרינפלד, שבעצמו היה שחקן כדורסל, שצמח במועדון כדורסל עוצמה מודיעין ושיחק מילדות ועד קבוצת הבוגרים, כתב בדף הפייסבוק שלו:
"באנו, ראינו, נצחנו.
נצחון ענק ותצוגה מדהימה של נבחרת הכדורסל של עירוני א’, במשחק הראשון בפלייאוף העלייה לליגת העל לתיכונים 94-53 על תיכון אורט אשקלון.
עכשיו נשאר להשלים את המלאכה ביום חמישי באשקלון.
כל הכבוד לצוות המקצועי והחינוכי הרחב ולקהל הנהדר שהגיע!
תענוג לראות את האולם בעירוני א’ מלא.
גאים בכם, חבורה של לוחמים!"

איתי מידן ביקש להודות לכל העוסקים במלאכה: "כבוד גדול ותודה רבה לגלית ברוק מנהלת פרויקט הכדורסל בעירוני א’ ומורה לחנ"ג, ולד"ר דביר שלומי, מנהל בית הספר, שאיפשר לנבחרת תנאים מעולים.
תודה לקהל הרב שבא לעודד אותנו ותודה ענקית להורים, שליוו את הילדים מקרוב ומרחוק.
תודה לאשר חגי שהיה שם בשביל הנבחרת ושותף לכל דבר
תודה לשרון שקוה, מנהלת קבוצת הנוער שהשחקנים שלה משחקים במקביל גם בנבחרת,
תודה לשמעון סלל רוה רודריגז, לביא חלפי וברוריה הדר. זהו כבוד עצום שהמועדון ליווה את הנבחרת, מתחילת המסע ועד סופו, והגיעו להיות אתנו ולצדנו,
ותודה גדולה מאד לשחקנים שהשכילו להשלים את המשימה."

עירית מודיעין

 

 
 
 
היכן מחביאים גופה

היכן מחביאים גופה

מעגלי תמיכה

מעגלי תמיכה

 

 

 

 

 

עירית מודיעין
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים

 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות