חיפוש

 

 
לדף הבית >>     הכל נדלן >>

10.000 דירות בדיור למשתכן החדש ב 80 ישובים

 

משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מכריזים: תכנית דירה בהנחה יוצאת לדרך: 30,000 יחידות דיור המוצעות בהנחות משמעויות לזוגות צעירים ומחוסרי דיור יוגרלו לזכאיםבשנה הקרובה, במסגרת תכניות שונות לדיור בר השגה .  בסבב הראשון צפויות להתפרסם כ-10,000 יח”ד

 

כ-30.000 יחידות דיור יוגרלו במסגרת תכניות לדיור בר השגה ברחבי הארץ בשנת 2022. הגרלות ראשונות צפויות להתקיים לפני חג הפסח

ההגרלות יחולו על למעלה מ 80 ישובים ברחבי הארץ כגון: אשדוד כ-1,100 יח"ד, חיפה כ-1,300 יח"ד, באר שבע כ-900 יח"ד, יבנה כ-1,100 יח"ד ועוד.

לאחר עבודה מאומצת ומשותפת - במסגרתה התבצע מיפוי חסמים לצורך קידום יח"ד שנתקעו וקידום פרסום לשיווק של יח"ד חדשות - הגיעו רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון למספר שיא של מעל 100,000 יח"ד שפורסמו לשיווק ב-2021, מרביתן במחצית השנייה של השנה, כל זאת במסגרת יישום תכנית הדיור הממשלתית  שהציגו שרי הבינוי והשיכון, הפנים והאוצר לפני מספר חודשים.

כעת, עובדים אנשי המקצוע במשרדים מסביב לשעון בכדי להביא בשנה הקרובה להגרלתן של כ-30,000 יח"ד, הכוללות יתרות של התכניות הקודמות "מחיר למשתכן", "מחיר מופחת" והתכנית החדשה "מחיר מטרה".

בחודש דצמבר 2021 אושרה תכנית למתן מענקים לרוכשי דירה במסגרת תכנית ’מחיר מטרה’, במסגרתה יינתן מענק בגובה 40,000 ₪ לזכאי משרד הבינוי והשיכון שירכשו דירה במסגרת התכנית, באזורים בהם מחיר הקרקע, ללא הוצאות פיתוח, נמוך מ-100 אלף ש"ח ליחידת דיור, ללא מע"מ.

תכנית מחיר מטרה המחודשת, במתכונת מוגברת, תעניק כעת לזוגות צעירים ולמחוסרי דיור הזדמנות לרכוש דירה משלהם תוך קבלת הנחה משמעותית ממחיר השוק.

התכנית תציע הנחה של עד 300,000 ₪ או 20% ממחיר הדירה עבור הזוכים בהגרלה

ההגרלות מצטרפות  לשורה של צעדים שמטרתם הגדלת היצע יחידות הדיור ויצירת פתרונות דיור מגוונים שיתאימו למגוון אזרחי ישראל .

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "פעלנו להביא את תכנית מחיר מטרה שנותנת הנחה של מאות אלפי שקלים. כבר בשנה זאת נוציא עשרות אלפי דירות בהנחה, גם מתכניות קודמות וגם מתכנית מחיר מטרה עבור הזוגות הצעירים, כדי שהם יוכלו לקנות דירה במחיר סביר. אני גאה בעבודת המשרד ורמ"י שעבדו לילות כימים כדי להביא תוצאות בשטח, אני סמוך ובטוח כי בשנה הקרובה פניו של שוק הנדל"ן בישראל ישתנו".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט: "לאחר ששיווקנו בשנה החולפת כ 100,000 יח"ד, ברחבי הארץ, ופרסמנו את תכנית השיווק החדשה לשנת 2022, אנו שמחים שכשליש מהיקף זה יצא בהגרלות לציבור הזכאים במחירים מוזלים משמעותית ממחירי השוק ויאפשר לזוגות צעירים ומחוסרי דיור לזכות בהזדמנות לדירה משלהם.רשות מקרקעי ישראל תמשיך, בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון, לשקוד גם השנה על הגדלת ההיצע של יח"ד ברחבי הארץ, במטרה להתמודד עם צורכי המשק"

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "משרד הבינוי פועל להגדלת היצע יח"ד ברחבי הארץ. במקביל לכך מוביל המשרד שורה של צעדים נוספים בתחום הדיור, בדגש על התאמה לדרישות והצרכים השונים באוכלוסייה. בשיתוף עם רמ"י הגענו כבר למספר שיא של שיווקים ופנינו כעת אל מספר שיא של יח"ד בהגרלות - כ-30,000 יח"ד ברחבי הארץ, הגדלת ההיצע לזוגות הצעירים ומחוסרי הדיור מספר יח"ד הינו אחד מהיעדים שהצבנו לעצמנו ונמשיך לעשות כל שביכולותינו בתחום זה".

 על מנת להירשם להגרלות הקרובות יש להנפיק תעודת זכאות באמצעות חברות הסיוע (פרטים באתר המשרד)

 

עירית מודיעין

 

 
 
 
פורום המומחים

פורום המומחים

מעגלי תמיכה

מעגלי תמיכה

 

 

 

 

 

עירית מודיעין
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים

 
 
 
 
הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות