הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 
או
facebook שתף את פורום המומחים של עיתונט בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
לרצות אחרים
רחלי

לרצות אחרים


הבת שלי בת ה- 14 רוצה תמיד לרצות אחרים, תמיד מתנדבת ועוזרת אבל אנשים לא מעריכים את זה וכשהיא צריכה עזרה לא עוזרים לה. איך גורמים לה להיות יותר אסרטיבית ופחות מרצה?


תשובה: לרצות אחרים
הרחב

תשובת לוטן מגר

שלום רחלי,

שאלה מצויינת! קודם כל בתך מקסימה ברצונה לעזור לאנשים וזוהי תכונה נפלאה. אך כפי שאת אומרת, צריך להיות לזה גם תגמול או גבול מסויים.

דבר ראשון בתך צריכה להבין שלהיות אסרטיבית לא אומר שאינה צריכה לעזור. להיות אסרטיבי זה לדעת מתי גם לבקש ולקבל את הדברים שאני רוצה. אפשר להתחיל איתה בתרגילים קטנים, אפילו לומר לה לבקש עזרה בחנות ולדאוג לקבל שירות. בעצם להתחיל בבקשה קטנה או במקום בו היא עומדת על שלה. לראות האם הצליחה להשאר נאמנה לעצמה, האם עזרו לה? להבין יחד מה גרם לתוצאה והאם צריך לשנות את הדרך או להמשיך באותה ההתנהגות. עם הזמן להגיע גם לסיטואציות מורכבות יותר (עבורה) ולראות כיצד התמודדה עם כך או מה מנע ממנה לעשות זאת.

עם הזמן היא תרגיש מספיק בטוחה כדי להיות במקום הזה. יכול להיות שלא תמיד זה יצליח אבל הכי חשוב שתחזקי אותה על כל ניסיון שלה. שתראי לה עד כמה שהיא חזקה ובאותה הנשימה את המושג "מרצה" תוציאו מהלקסיקון. השתמשי במילים שעוזרות לה להרגיש בטוחה בעצמה, הראי לה שהיא מסוגלת מתוך אמונה אמיתית בה.

בהצלחה!


יש לכם עוד שאלות ללוטן מגר? כנסו!


---

089724114 מודיעין

lotanmager@gmail.com

רוצים לשאול עוד משהו את לוטן - כנסו

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

עיריית מודיעין רגיל
 

 

 

הנתיב המהיר עמוד