הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 
או
facebook שתף את פורום המומחים של עיתונט בפייסבוק   whatsapp

 

נושא ההודעה
שואל
שינוי כיוון
רויטל

שינוי כיוון

לאחר 10 שנים של עבודה בתחום הקונדיטוריה אני חושבת על הסבה. התחום מאוד קשה ומחפשת עבודה קלה יותר ועם זאת יצירתית. חשבתי בכיוון של גרפיקה או עיצוב. איפה כדאי ללמוד ואיך אוכל לבדוק התאמה?
תשובה: שינוי כיוון
הרחב

תשובת אפרת פלאט

שלום רויטל,

כשעושים שינוי בתחום הקריירה/תעסוקה ובכלל, כדאי להקדיש זמן לחקור מה הרצון האמיתי שלנו בבואנו לשנות. כלומר, לא רק ממה אנחנו רוצים להיפרד (העבודה הקשה בקונדיטוריה) אלא גם מה אנחנו מבקשים להכניס לחיים שלנו שכרגע פחות או בכלל לא נוכח. ניכר שיש בך יצירתיות שמחפשת אפיק חדש... הייתי בודקת מה חשוב לך לבטא דרך העשיה שלך (תכונות, כישורים, יכולות)? מהן התשוקות שלך, מה את נהנית לעשות? מה נותן לך משמעות? וגם מהי סביבת העבודה הרצויה לך? (שעות עבודה, סביבה פיזית, סוג אינטראקציה עם אנשים ועוד...)  

איסוף התשובות כאן יתחיל לתת לך כיוון, ואחריו תוכלי לחקור מקצועות שונים ולראות את מידת ההתאמה שלהם לרצונות ולצרכים שלך - ולא להיפך - כלומר, לא לבדוק האם אני מתאימה לגרפיקה/עיצוב אלא האם זה מתאים לי? האם זה תואם את הרצון שלי, את הצרכים ואת הערכים שחשוב לי להביא לידי ביטוי בעשיה שלי.

ממליצה גם לראיין אנשים שעוסקים בתחומים שמסקרנים אותך, גרפיקאים ומעצבים מתחומים שונים (יש מגוון גדול מאוד בתחום העיצוב) ולשמוע על איך נראה יום העבודה שלהם כדי "להרגיש" האם זה הכיוון ולחקור מה הדרך שעשו לשם, והיכן כדאי ללמוד מניסיונם של אנשים בשטח. כמובן שגם חיפוש במודעות דרושים בתחום המבוקש יתן לך אינדיקציה לדרישות השוק ולבחינה מה נדרש ממך היה וזו תהיה בחירתך בסופו של תהליך.

יש כאן דרך לעשות וניתן לעשות אותה בהנאה מהדרך ומהתהליך, ולבנות בהדרגה ובצעדים קטנים מסלול קריירה חלופי ורצוי עבורך. 

שיהיה בהצלחה גדולה ומוזמנת להיעזר בי בהמשך הבירור.

אפרת

 


יש לכם עוד שאלות לאפרת פלאט? כנסו!


---

אפרת פלאט - אימון קרירה ותעסוקה

https://www.facebook.com/efrat.platt?fref=ts

0542326870

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

עיריית מודיעין רגיל
 

 

 

b,h