היכל התרבות 17 שוליים
היכל התרבות 17 שוליים
יום שלישי, כ"ז אייר, ה'תשע"ז - 23.5.2017
 
 
פורום עיתונט
 
או
facebook שתף את פורום המומחים של עיתונט בפייסבוק   whatsapp

 

שאל שאלה חדשה את המומחה

שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

נושא ההודעה
מחבר
תחום
תשתיות כבישים
אייל נבו
ראש עיריית מודיעין

תשתיות כבישים

מראש אני מתנצל שאיני בקיא בפרטים.

לא ברור לי למה בכבישים הראשיים שמחברים את העיר (443 ו 431) בונים רק צמתים.
עיר עתיד עם פתרונות תחבורה מהעבר??
למה כשאני עולה על 431 אני צריך להיעצר כל כמה מאות מטרים בצומת.
הרי העומס על הצמתים האלה רק יגבר עם השנים.
מדוע עיר העתיד לא מתכננת עתיד גם בתנועה ובונה מחלפים??
אני מציע לנבחרינו המצוינים שעושים עבודה נפלאה, לנסות לצאת מתחומי העיר בשעה 0745 מערבה...
תשובה: תשתיות כבישים
הרחב

תשובת המומחה

שלום אייל נבו,

כביש 443 אינו נמצא בתחום השיפוט של העיר מודיעין מכבים רעות. עם זאת, אמרנו לא פעם ואף פורסם כי חברת "נתיבי ישראל" מקדמת תכנונית בניית מחלף בצומת שילת, שייבנה בעוד מספר שנים.

באשר לכביש 431- חשוב להדגיש כי רק חלק מכביש זה נמצא בתחום השיפוט שלנו, וזה הקטע ממחלף ענבה מזרחה לכיוון שדרות החשמונאים. קטע זה, שלצדו נבנות בימים אלה וייבנו בעתיד שכונות חדשות, משמש ככביש עירוני. בנוסף לצומת המרומזר הקיים, המחבר את כביש יהודה המכבי, ייפתחו בקרוב שני צמתים מרומזרים חדשים שיאפשרו כניסה לשכונת הציפורים ויציאה ממנה. בנוסף ישנו מחלף, המוביל למרכז עינב, לתחנת הרכבת "פאתי מודיעין" ולכביש 4 העירוני, אנחנו מקימים מחלף נוסף, דרכו תתאפשר הכניסה העתידית לשכונות נופים ומורשת, וכן יאפשר כניסה למרכז עינב מכיוון מזרח.

 


יש לכם עוד שאלה למומחים של עיתונט? כנסו!

חניות ואוטובוסים
פנינה רכטמן
ראש עיריית מודיעין

חניות ואוטובוסים

אין מספיק חניות בעיר בעיקר באזורים ציבוריים כמו באלמוגן 37 מועדון הגמלאים הנכים למשל . האטובוסים בעיר כמעט ריקים . למה אין מינבוסים קטנים לאותה מטרה .חבל על הדלק ואורך האוטובוס שמפריע לתנועה השוטפת בעיר.
תשובה: חניות ואוטובוסים
הרחב

תשובת המומחה

שלום פנינה רכטמן,

במודיעין מכבים רעות, בניגוד לנעשה בעיר אחרות, בכל רחובות העיר הוחלט על תקן הקובע כמה מקומות החנייה יש להסדיר לפי מספר יחידות הדיור. כשהוקם רחוב אלמוגן, העירייה פעלה לפי תקן חניות ישן. החל מבניית שכונות הנביאים והמגנים, ואילך, אימצה העירייה תקנים גבוהים יותר, שכוללים הסדרת מספר מקומות חנייה רב יותר.

 

באשר לשאלה על האוטובוסים-

מפעיל התחבורה הציבורית בעיר מחזיק צי כלי רכב הכולל כ-100 אוטובוסים, בו הוא משתמש להסעות במשך כל שעות היום. בשעות הבוקר, שמהוות את זמן השיא של השימוש בתחבורה הציבורית, ישנו שימוש באוטובוסים הרגילים בכדי לתת מענה לכל הנוסעים. אין באפשרות המפעיל להחזיק צי כלי רכב נוסף של מיניבוסים לשעות בהן הפעילות חלשה יותר, ועל כן גם בשעות אלה הוא מפעיל את אותם אוטובוסים.


יש לכם עוד שאלה למומחים של עיתונט? כנסו!

המע”ר בשבת
דניאל זגורי
ראש עיריית מודיעין

המע”ר בשבת

שלום לכב` ראש העיר
השבוע הופיע ציטוט שלך ולפיו האיזור המסחרי ברכז העיר החדש יפעל 24/7.
האם הכוונה שגם בסופי שבוע או שיש כוונה אחרת. תודה
תשובה: המע”ר בשבת
הרחב

תשובת המומחה

שלום דניאל זגורי,

אמרתי זאת לא פעם. המע"ר יהיה פעיל 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע.


יש לכם עוד שאלה למומחים של עיתונט? כנסו!

קניה בקבוצת רכישה.
רחל אנטר
ראש עיריית מודיעין

קניה בקבוצת רכישה.

שלום מר ביבס.
רכשתי דירה בחב פרי נדלן
ולפני שרכשתי דיברתי איתך אישית ואמרתה שאת נופים תקדם ותיתן אישורים במהירות ומאז עברו כבר שנתיים + ועדיין אין היתר .
בראש שנה שוחחתי איתך אישית כשניפגשנו ביד לבנים ואמרתה שפרי לא מגישים תוכניות נכונות.
והנה השבוע ב 4.4 אנו ניפגשים איתך
להנחת אבן פינה ועדיין אין אישורים
לדיפון וחפירה.
יש לזה הסבר מיוחד?
אודה לך תשובתך.
שבוע טוב.
תשובה: קניה בקבוצת רכישה.
הרחב

תשובת המומחה

שלום רחל אנטר,

העירייה פועלת בשקיפות ומציגה בפני התושבים את קצב ההתקדמות של החברות השונות הבונות במע"ר ובשכונת נופים. את מוזמנת להיכנס לאתר העירייה או בקישור המצ"ב: http://bit.ly/2n9ZZOo

בנוסף אנחנו מקיימים "דלת פתוחה" לרוכשי דירות בשכונות נופים ומרכז העיר המעוניינים לקבל מידע על התקדמות הפרויקט בו רכשו את דירתם מוזמנים להגיע למשרדי אגף הנדסה בבניין העירייה בכל ימי שני בין השעות 13:30 – 18:00.

כידוע לך, על פי הסכם הגג העירייה מבטיחה ליזמים לקצר באופן משמעותי את זמני ההמתנה לאישורים הנדרשים ושעם השלמת היתרי בנייה יוכלו היזמים להתחיל לבנות תוך 90 יום ולא אחרת.

 

על מנת לתת לנושא את הקדימות הנחיתי את אגף ההנדסה, לקיים מידי שבוע שני ימים פתוחים העוסקים בשכונות החדשות של העיר: המע"ר ,שדרות החשמונאים ושכונת נופים.

יום ראשון בכל שבוע מיועד לקידום הליך סטטוטורי של בקשות/ תכניות  בשכונות החדשות מול היזמים ואנשי המקצוע והיום שני בשבוע מיועד לתושבים כמוך, המתעדים להתגורר בשכונות החדשות לקבל עדכון סטטוס ההתקדמות התכנון.

העיקרון המנחה של הסכם הגג הוא שהממשלה מעמידה קדם מימון לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה. כאשר העירייה מתחייבת לפתח את התשתיות וללוות את תהליך תכנון היזמים כולל מתן היתר בנייה בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו בתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

למעשה בזכות תהליך זה, כפי שבוודאי ראית, אם ביקרת באזור המיועד להיות שכונת נופים, תשתיות השכונה ובהן הקמת הדרכים הראשיות, מחלפים, מערכות מים וניקוז, מערכות ביוב אזוריות, תיעול ועוד כבר נמצאות בתהליכים מתקדמים מאוד לרבות כבישים, מדרכות ושבילים, קווי ביוב למערכת האזורית, ניקוז ותיעול מים, קווי תאורה, ופיתוח סביבתי משלים.

בצד הדברים, אני מוכרח להוסיף כי למרות שאנחנו מבינים את הצורך ואת הלחץ לקבל את הדירות מהר ככל האפשר, אני מזכיר שזוהי גם האחריות של העירייה לוודא כי דייר ייכנס לביתו החדש לאחר שעבר את כל הבחינות וקיבל את כל ההיתרים להם מחויב הקבלן על פי חוק. לצערי לא פעם אנחנו שומעים על פרויקטים שהתגלו בהם כשלים בטיחותיים. העובדה שהעירייה מקפידה על איכות התכנון וקבלת כל האישורים אשר אמורים להבטיח בניה איכותית ע"מ להבטיח דירה איכותית וברמת פיתוח סביבתי גבוה נועדה למנוע ככל האפשר מקרים מסוג זה במודיעין מכבים רעות.


יש לכם עוד שאלה למומחים של עיתונט? כנסו!

תחנה מרכזית
נועה
ראש עיריית מודיעין

תחנה מרכזית

שלום לך
קראנו שהתחנה המרכזית ליד הקניון אמורה להיפתח.
כבר היום יש פקקים לא מעטים סביב הכיכר. האם מי שתכנן את התחנה ומיקם אותה היכן שמיקם, הביא בחשבון את העומסים שתנועת האוטובוסים תגרום. ובעצם האם לא היה רצויי למקמה מעט רחוק מהמרכז. .תודה
תשובה: תחנה מרכזית
הרחב

תשובת המומחה

שלום נועה,

מסוף התחבורה העירוני יחל לפעול במהלך חודש מאי הקרוב באופן הדרגתי, כאשר כיום אנחנו נמצאים בשלבי תכנון לעדכון כל הרמזורים שבכיכר התחבורה, והתאמתם לנפח התנועה הקיים והצפוי באזור. במקביל, אנו בוחנים אפשרות להוסיף נתיב נסיעה נוסף לפנייה ימינה מכיכר התחבורה לשדרות החשמונאים, לכיוון לטרון. חשוב לציין כי יחד עם פתיחת מסוף התחבורה מתוכננת גם הפעלה של מודל תחבורה ציבורית חדש, שישנה את דפוסי הפעילות הקיימים היום, דבר שגם עתיד לשפר את איכות השירות של התחבורה הציבורית בעיר.


יש לכם עוד שאלה למומחים של עיתונט? כנסו!

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

 

b,h
 

 

 
 

 

הצעה שאי אפשר לסרב לה
 

 

 
 
אינדקס חוצות לעסקים
חפש    פרסם