הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 
או
facebook שתף את פורום המומחים של עיתונט בפייסבוק   whatsapp

 

שאל שאלה חדשה את המומחה

שם: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

נושא ההודעה
השואל
תחום
הארכת חופשת לידה
אדווה
דיני עבודה

הארכת חופשת לידה


שלום, האם ניתן להאריך את חופשת הלידה שלי מעבר למה שאני זכאית לו בחוק? אני עובדת באותו המקום שנתיים וחצי. במידה וניתן להאריךאת החופשת הלידה ולאחר מכן לא ארצה לחזור לעבודה, האם אני יכולה לקבל פיצויים? תודה.


תשובה: הארכת חופשת לידה
הרחב

תשובת עורכת דין אביבית מליק

שלום אדווה,

לפי סעיף 7(ד)(1) לחוק עבודת נשים, עובדת שילדה, רשאית להיעדר מהעבודה מתום תקופת הלידה (26 שבועות בד"כ) מספר חודשים המהווים רבע ממספר החודשים שבהם עבדה אצל אותו מעסיק, כלומר 7.5 חודשים בוותק כמו שלך (שנתיים וחצי). כמובן שבתקופה זו תשהי בחופשה ללא תשלום.

אולם, עליך לשים לב, כי בכדי לקבל פיצויי פיטורים הנובעים מהתפטרות לצורך טיפול בילד, עליך להתפטר באופן הזה בתוך 9 חודשים ממועד הלידה.

במידה ותתפטרי בתקופה המאוחרת מ-9 חודשים, לא תהיי זכאית לפיצויי פיטורים מלאים, אלא רק לפיצויי הפיטורים הצבורים בקופת הפיצויים שלך.

דבר נוסף שעליך לשים לב אליו, כאשר הינך מוסרת את מכתב ההתפטרות למעסיק, עליך לציין במפורש כי התפטרותך היא לצורך טיפול בילד (גם מעבר למשרה עם פחות שעות או במקום עבודה קרוב יותר למקום הימצאו של ילדך יכולה להתקבל כהתפטרות לצורך טיפול בילד).

כמו כן מומלץ למסור את מכתב ההתפטרות כך שמועד ההתפטרות בפועל (תום תקופת ההודעה המוקדמת) יהיה בתוך 9 החודשים שמיום הלידה.

בברכת מזל טוב ובהצלחה,

אביבית מליק, עו"ד ונוטריון
מקרקעין | דיני עבודה |
צוואות וירושות | ליטיגציה
 
נהר הירדן 22 מודיעין 7173404
טלפון: 053-2800634
פקס:   072-3373111                                        
דוא"ל: avivit@malikadv.com                                  

יש לכם עוד שאלות לעורכת דין אביבית מליק? כנסו!


---

 אביבית מליק,  עורכת דין ונוטוריון   נהר הירדן 22 מודיעין   

טלפון: 053-2800634   http://www.malikadv.com

הארכת חופשת לידה
אדווה
דיני עבודה

הארכת חופשת לידה


שלום, האם ניתן להאריך את חופשת הלידה שלי מעבר למה שאני זכאית לו בחוק? אני עובדת באותו המקום שנתיים וחצי. במידה וניתן להאריךאת החופשת הלידה ולאחר מכן לא ארצה לחזור לעבודה, האם אני יכולה לקבל פיצויים? תודה.


תשובה: הארכת חופשת לידה
הרחב

תשובת עורכת דין אביבית מליק

שלום אדווה,

לפי סעיף 7(ד)(1) לחוק עבודת נשים, עובדת שילדה, רשאית להיעדר מהעבודה מתום תקופת הלידה (26 שבועות בד"כ) מספר חודשים המהווים רבע ממספר החודשים שבהם עבדה אצל אותו מעסיק, כלומר 7.5 חודשים בוותק כמו שלך (שנתיים וחצי). כמובן שבתקופה זו תשהי בחופשה ללא תשלום.

אולם, עליך לשים לב, כי בכדי לקבל פיצויי פיטורים הנובעים מהתפטרות לצורך טיפול בילד, עליך להתפטר באופן הזה בתוך 9 חודשים ממועד הלידה.

במידה ותתפטרי בתקופה המאוחרת מ-9 חודשים, לא תהיי זכאית לפיצויי פיטורים מלאים, אלא רק לפיצויי הפיטורים הצבורים בקופת הפיצויים שלך.

דבר נוסף שעליך לשים לב אליו, כאשר הינך מוסרת את מכתב ההתפטרות למעסיק, עליך לציין במפורש כי התפטרותך היא לצורך טיפול בילד (גם מעבר למשרה עם פחות שעות או במקום עבודה קרוב יותר למקום הימצאו של ילדך יכולה להתקבל כהתפטרות לצורך טיפול בילד).

כמו כן מומלץ למסור את מכתב ההתפטרות כך שמועד ההתפטרות בפועל (תום תקופת ההודעה המוקדמת) יהיה בתוך 9 החודשים שמיום הלידה.

בברכת מזל טוב ובהצלחה,

אביבית מליק, עו"ד ונוטריון
מקרקעין | דיני עבודה |
צוואות וירושות | ליטיגציה
 
נהר הירדן 22 מודיעין 7173404
טלפון: 053-2800634
פקס:   072-3373111                                        
דוא"ל: avivit@malikadv.com                                  

יש לכם עוד שאלות לעורכת דין אביבית מליק? כנסו!


---

 אביבית מליק,  עורכת דין ונוטוריון   נהר הירדן 22 מודיעין   

טלפון: 053-2800634   http://www.malikadv.com

הארכת חופשת לידה
אדווה
דיני עבודה

הארכת חופשת לידה


שלום, האם ניתן להאריך את חופשת הלידה שלי מעבר למה שאני זכאית לו בחוק? אני עובדת באותו המקום שנתיים וחצי. במידה וניתן להאריךאת החופשת הלידה ולאחר מכן לא ארצה לחזור לעבודה, האם אני יכולה לקבל פיצויים? תודה.


תשובה: הארכת חופשת לידה
הרחב

תשובת עורכת דין אביבית מליק

שלום אדווה,

לפי סעיף 7(ד)(1) לחוק עבודת נשים, עובדת שילדה, רשאית להיעדר מהעבודה מתום תקופת הלידה (26 שבועות בד"כ) מספר חודשים המהווים רבע ממספר החודשים שבהם עבדה אצל אותו מעסיק, כלומר 7.5 חודשים בוותק כמו שלך (שנתיים וחצי). כמובן שבתקופה זו תשהי בחופשה ללא תשלום.

אולם, עליך לשים לב, כי בכדי לקבל פיצויי פיטורים הנובעים מהתפטרות לצורך טיפול בילד, עליך להתפטר באופן הזה בתוך 9 חודשים ממועד הלידה.

במידה ותתפטרי בתקופה המאוחרת מ-9 חודשים, לא תהיי זכאית לפיצויי פיטורים מלאים, אלא רק לפיצויי הפיטורים הצבורים בקופת הפיצויים שלך.

דבר נוסף שעליך לשים לב אליו, כאשר הינך מוסרת את מכתב ההתפטרות למעסיק, עליך לציין במפורש כי התפטרותך היא לצורך טיפול בילד (גם מעבר למשרה עם פחות שעות או במקום עבודה קרוב יותר למקום הימצאו של ילדך יכולה להתקבל כהתפטרות לצורך טיפול בילד).

כמו כן מומלץ למסור את מכתב ההתפטרות כך שמועד ההתפטרות בפועל (תום תקופת ההודעה המוקדמת) יהיה בתוך 9 החודשים שמיום הלידה.

בברכת מזל טוב ובהצלחה,

אביבית מליק, עו"ד ונוטריון
מקרקעין | דיני עבודה |
צוואות וירושות | ליטיגציה
 
נהר הירדן 22 מודיעין 7173404
טלפון: 053-2800634
פקס:   072-3373111                                        
דוא"ל: avivit@malikadv.com                                  

יש לכם עוד שאלות לעורכת דין אביבית מליק? כנסו!


---

 אביבית מליק,  עורכת דין ונוטוריון   נהר הירדן 22 מודיעין   

טלפון: 053-2800634   http://www.malikadv.com

העסקת עוזרת בית
מירה
דיני עבודה

העסקת עוזרת בית


כמה ימי חופשה מגיעים לעוזרת בית שעובדת אצלי כשנה , פעם בשבועיים? יש עוד זכויות שמגיעות לה? תודה


תשובה: העסקת עוזרת בית
הרחב

תשובת עורכת דין אביבית מליק

שלום מירה,

לעובדת במשק בית מגיעים ימי חופשה כמו לכל עובד אחר, בשינויים המחוייבים על-פי חלקיות העסקתה.

בהנחה שעבדה אחת לשבועיים במשך שנה, כלומר 26 ימים בשנה, החישוב של ימי החופשה צריך להיעשות כך:

לעובד בשנה הראשונה להעסקתו מגיעים 16 ימי חופשה ברוטו בשנה, שהם 12 ימי חופשה נטו. 

מחלקים את מספר הימים שעבדה במשך השנה ל-200, מכפילים ב-12 ימי חופשה ומכפילים בשכר (ללא נסיעות) שמקבלת ליום עבודה, לדוגמא: עובדת שמקבלת 300 ש"ח עבור 5 שעות ועבדה 26 פעמים בשנה, החישוב יהיה 26/200X12X300 כלומר 468 ש"ח.

לאחר שנת העסקה שלמה מגיעים לעובדת במשק בית גם דמי הבראה לפי חלקיות משרה. לגבי דמי הבראה עורכים חישוב של כמה שעות עבודה עבדה בשבוע לחלק ל-43 שעות שבועיות כפול 378 ש"ח (תעריף יום הבראה נכון להיום 15.1.2018) כפול 5 ימי הבראה (לשנת ותק ראשונה).

דוגמת החישוב: אם העובדת עבדה 5 שעות בשבועיים, מתרגמים זאת ל-2.5 שעות שבועיות חלקי 43 כפול 378 ש"ח כפול 5 ימים, סה"כ = 110 ש"ח.

מעבר לכך, אחרי חצי שנת ותק, יש להפקיד לעובדת במשק בית לקופת פנסיה עבור פנסיה ופיצויי פיטורים לפי צו ההרחבה לפנסיה חובה החל על כל עובד במשק.

בכל מקרה זכרי, כאשר את משלמת לעובדת פדיון חופשה ודמי הבראה, תדאגי לתעד זאת בכתב ולהחתים את העובדת שקיבלה את המגיעה לה עבור שנה זו, כמובן במסמך הכתוב בשפה המובנת לה.

בברכה ובהצלחה,

אביבית מליק, עו"ד ונוטריון
מקרקעין | דיני עבודה |
צוואות וירושות | ליטיגציה
 
נהר הירדן 22 מודיעין 7173404
טלפון: 053-2800634
פקס:   072-3373111                                        
דוא"ל: avivit@malikadv.com                                  

יש לכם עוד שאלות לעורכת דין אביבית מליק? כנסו!


---

 אביבית מליק,  עורכת דין ונוטוריון   נהר הירדן 22 מודיעין   

טלפון: 053-2800634   http://www.malikadv.com

הרעה בתנאי עבודה
אוראל
דיני עבודה

הרעה בתנאי עבודה


שלום.אני עובדת מזה כשנתיים באבטחה.בנוסף הייתי אחראית משמרת של אותו מקום עבודה שבו עבדנו כ4 עובדים.לצערי לפני כ3 חודשים המקום ניסגר והעבירו אותנו למקום אחר .אני רוצה לציין שאני בבוקר עובדת במקום עבודה אחר ובאבטחה עבדתי רק צהרים ומידי פעם בוקר או לילה.במקום עבודה החדש זה לא מסתדר לי מבחינת שעות.למרות שנייסיתי 3 חודשים אחרונים זה לא הלך ומ230 שעות שעבדתי ירדתי ל90 עד 100 שעות.למרות שנלחמתי לקבל שעות לא הצלחתי הורידו ממני שבתות כי לא מוכנים לשלם נסיעות.הבטיחו כבר 3 חודשים שזה יסתדר אפילו נשלחתי לקורס שברגע האחרון ביטלו לי וכשאמרתי למנהל שאני סיימתי איתכם הוא אמר לי די אוראל נימאס לי ממך.מה עליי לעשות? אשמח לתשובה


תשובה: הרעה בתנאי עבודה
הרחב

תשובת עורכת דין אביבית מליק

שלום אוראל,

ייתכן ותוכלי להתפטר בדין מפוטרת עקב הרעה מוחשית בתנאי העסקתך.

אולם, בכדי לייעץ לך באופן יותר מדוייק, אצטרך יותר פרטים ואשמח אם תפני אלי טלפונית בכדי לבדוק מהי הדרך הטובה ביותר לפתור את המצב בו את נמצאת.

לגבי אמירותיך כגון "אני סיימתי איתכם", אלה אמירות שיכולות להתפרש על ידי המעסיק כהתפטרות מצידך, כך שהייתי מציעה לך שלא להגיב באופן דומה בעת כעס וליצור קשר באופן מיידי בכדי לקבל ייעוץ משפטי נכון ומתאים לנסיבות שנוצרו.

בברכה,

אביבית מליק, עו"ד ונוטריון
מקרקעין | דיני עבודה |
צוואות וירושות | ליטיגציה
 
נהר הירדן 22 מודיעין 7173404
טלפון: 053-2800634
פקס:   072-3373111                                        
דוא"ל: avivit@malikadv.com                                  

יש לכם עוד שאלות לעורכת דין אביבית מליק? כנסו!


---

 אביבית מליק,  עורכת דין ונוטוריון   נהר הירדן 22 מודיעין   

טלפון: 053-2800634   http://www.malikadv.com

הוסף תגובה

x
שם: *
כתובת: *
טלפון: *
מייל: חובה למבקשי קבלת התגובה במייל
כותרת: *
תוכן: *
  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש בפורום

 

 

הנתיב המהיר עמוד
 

 

 

הנתיב המהיר עמוד