הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

קורס פיקוד העורף בעירוני ד

תלמידי שכבת י של בית הספר העל יסודי אורט עירוני ד עברו בשבוע שעבר קורס מיוחד של פיקוד העורף שעיקרו הכשרה למתן סיוע ראשוני וחילוץ לכודים, מתחת להריסות מבנים שנפגעו מרעידות אדמה או כל אירוע אחר המחייב חילוץ.

 | 14/01/2018
facebook share
Twitter
קורס פיקוד העורף בעירוני ד (צילום: עיריית מודיעין)

 

תלמידי שכבת י’ של בית הספר העל יסודי אורט עירוני ד’ עברו בשבוע שעבר קורס מיוחד של פיקוד העורף שעיקרו הכשרה למתן סיוע ראשוני וחילוץ לכודים, מתחת להריסות מבנים שנפגעו מרעידות אדמה או כל אירוע אחר המחייב חילוץ.

הכשרת התלמידים נעשית על ידי פיקוד העורף בפרויקט משותף לצבא ולמשרד החינוך, במסגרת פרויקט לאומי, מתוך הבנה כי בעת אסון המוני לא יוכלו כוחות החירום להגיע באופן מידי לכל מקום שיפגע.

הקורס הנקרא "מחלץ קל" כולל יומיים הכשרה במהלכם מקבלים התלמידים רקע כללי על מצבי חירום, תרחישי איום אפשריים, כללי התנהגות בעת חירום, הכרת גורמי החילוץ וההצלה ופעולות חילוץ בסיסיות.

כידוע במודיעין מכבים רעות פועלת בחמש השנים האחרונות, תחת אגף ביטחון ושירותי החירום של עירייה יחידת מתנדבים מקצועית לחילוץ והצלה בשעת חירום עליה נמנים כ-250 תושבי העיר. יחידה זו מהווה למעשה גוף זמין לתגובה מידית בזמן אירוע חירום לביצוע פעולות הצלה ראשונות של כיבוי אש, חילוץ לכודים, הגשת עזרה ראשונה ופינוי ברחבי העיר עד להגעת כוחות הסיוע. יש לציין שהיחידה מורכבת גם מאנשי מקצוע כגון, מהנדסי בניין, קונסטרוקטורים, חשמלאים, רתכים ואנשי רפואה, אנשי מקצוע בעלי ערך מוסף בהתמודדות במקרה חירום. כעת, עם השלמת הקורס של תלמידי עירוני ד’ הם מצטרפים ליחידת המתנדבים העירונית, במסגרת פרויקט "מחויבות אישית" אשר במודיעין מכבים רעות מתקיים במשך שלוש שנים, מכיתה י’ ועד לסיום י"ב.

במהלך השבוע הבא ביום שני, 22.1.18 בין השעות 16 – 21 ייערך בעיר תרגיל משולב של פיקוד העורף ואגף הביטחון ברשות עם כוחות הביטחון וההצלה המקומיים ועם יחידת המתנדבים. בתרגיל זה ידמו המשתתפים תרגיל פינוי לכודים ופצועים באתר האימונים של היחידה הנמצא ברחוב חטיבה שבע וכן יתרגלו טיפול באוכלוסייה מפונה מאתר הרס. מהעירייה נמסר כי במהלך התרגיל תהיה פעילות מוגברת של כוחות הביטחון וההצלה של העיר באזור שכונת המגינים.

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "קורס פיקוד העורף בעירוני ד"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד