הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

”שהמנהיגים שלנו  יהיו המצפן המוסרי שלנו”

כך אמר גל ויטנברג, פעיל ליכוד ממודיעין, בהפגנה שנערכה במוצ”ש נגד השחיתות השלטונית,  בה השתתפו נציגים ממפלגות העבודה, הליכוד ומרצ בעיר.

 | 30/08/2017
facebook share
Twitter
הפגנה בצומת (צילום: יהורם גלילי)
גילה עיני

 

מארגניהפגנת המחאה, המתקיימת בכניסה למודיעין נגד השחיתות השלטונית, קוראים לנציגים מארגונים וממפלגות מכללה קשת הפוליטית להצטרף ולהפגין יחד עימם. ההפגנה תתקיים, זו הפעם השביעית, במוצ"ש הקרוב, 26.8, בשעה 20:30, תחת הכותרת: "סוף לקיץ, סוף לשחיתות", בהשתתפות חברי כנסת, אישי ציבור ופעילים חברתיים. ובינתיים הפגנת המחאה במודיעין צוברת יותר ויותר תומכים ממפלגות שונות: העבודה, מרצ ואפילו מהליכוד. בהפגנה שנערכה במוצ"ש האחרון השתתפו כ-100 מפגינים ומפגינות מהאזור, ובמהלכה נשאו דברים חברת הכנסת קסניהסבטלובה המתגוררת במודיעין, סגן ראש העיר אילן בן סעדון, חבר המועצה אבי אלבז, חלק ממארגני ההפגנה: לין דרור, גילעדביהרי ויהורם גלילי, וגם גל ויטנברג– פעיל ליכוד ממודיעין.

בהפגנה הניפו המפגינים שלטים רבים עם סיסמאות כמו: "עצמאות משחיתות", "ביבי הביתה", "פרשות 1000 2000 3000 ועוד, וביבי לא יודע?", "הון שלטון סירחון", צופרים נגד השחיתות", "מושחתים הביתה", ועוד. המפגינים דרשו שלטון נקי משחיתות וקראו לבנימין נתניהו להתפטר. גל ויטנברג, פעיל ליכוד, אמר: "כולם יודעים שאם אתה שוטר, פקח או מורה, אסור לך לקבל מתנות. והנה בא ראש הממשלה ואומר שזה בסדר לקבל מתנות מחברים. אז לא, זה לא בסדר כי אתה עומד בראש הפירמידה וצריך להוות דוגמה אישית לכולם. אנחנו צריכים מהמנהיגים שלנו – לא משנה אם מימין או משמאל – שיהיו המצפן המוסרי שלנו".

ח"כ קסניה סבטלובה אמרה: "אנחנו צריכים להגביר את נוכחותנו, להמשיך לדרוש את הצדק, להיאבק נגד השחיתות ולהגיד:’מושחתים לכלא’. לא נסבול שהמדינה שלנו תהפוך למדינת פשע ועולם שלישי. אנחנו פה כדי להגיד לכל החצר הביזנטית שהקים מסביבו נתניהו ולכל שומרי הסף שלא ממלאים את תפקידם כראוי: ’נמשיך לבוא לכאן ולכל כיכר מרכזית בישראל. אנחנו רוצים מדינת ישראל טובה יותר".אילן בן סעדון: "אנו מתייצבים פה כל שבוע, בפתח תקווה ובכל מקום אחר בארץ כי זה בידיים שלנו לייצר חברה טובה יותר, כדי להעביר מסר חד וברור: "מדינה נקייה משחיתות זה בידיים שלנו".

גילעד ביהרי: "אנחנו רוצים לתת את כל הכלים לגורמי אכיפת החוק ואומרים: ’די לשחיתות ודי לסחבת בחקירות’. לחקור את כל הפרשות שלא נחקרות. עכשיו ראש הממשלה צריך להתפטר, אבל מכיוון שאנו יודעים שלא יעשה זאת אנו קוראים למשה כחלון ולשאר השותפים לקואליציה לקרוא לנתניהו לעשות את מה שהוא דרש מראש הממשלה הקודם: ’עכשיו לפרק את הממשלה’".

בסיום ההפגנה, רגע לפני שירת המנון "התקווה" והנפת דגלי ישראל, הודיעה לין דרור כי "אנחנורואיםעודועודארגוניםומפלגותשמצטרפיםלקריאהשלנולמדינהנקייהמשחיתות.ישפהפעיליםמהמחנההציוניוהעבודה, ממרצ, ממאבקהגז, מודיעיןחופשיתוגםמהליכוד.אנו קוראים לעוד מפלגות ותנועות להצטרף אלינו: יש עתיד, הליכודניקים הישנים, ש"ס, הבית היהודי וכל מי שאכפת לו מהמדינה, כי אף אחד מאיתנו לא רוצה שחיתות במדינה".

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "”שהמנהיגים שלנו  יהיו המצפן המוסרי שלנו”"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

לשכת המסחר מודיעין