הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

מפיצי ריח חשמליים – הטרנד החדש בבתי עסק בעיר

בשנים האחרונות ניתן לזהות טרנד מסקרן במיוחד בבתי עסק רבים במודיעין ובסביבה, אשר משותף כנראה לבתי עסק נושים רבים ברחבי הארץ. מדובר במפיצי ריח חשמליים – מתקנים קטנים אשר מותקנים לרוב על אחד הקירות בשטח העסק, ומפיצים באופן אוטומאטי ניחוח נעים לאוויר, אחת לפרק זמן מסוים.

מפיצי ריח חשמליים (צילום: לינקשייק)
גילה עיני

 

בשנים האחרונות ניתן לזהות טרנד מסקרן במיוחד בבתי עסק רבים במודיעין ובסביבה, אשר משותף כנראה לבתי עסק נושים רבים ברחבי הארץ. מדובר במפיצי ריח חשמליים – מתקנים קטנים אשר מותקנים לרוב על אחד הקירות בשטח העסק, ומפיצים באופן אוטומאטי ניחוח נעים לאוויר, אחת לפרק זמן מסוים.

מדוע הפך טרנד זה לפופולארי כל כך בבתי עסק בעיר ובארץ בכלל ומה המשמעות הכלכלית/צרכנית של יצירת ריח מסוים במקום העסק?

 

יצירת ריח לעסקים כמקדם מכירות

למעשה, מה שרבים מאותם בעלי עסקים הבינו, כמו גם אינספור מנהלים וחברות ברחבי העולם, הוא כי לריח השורר במקום העסק פוטנציאל עצום לסייע לבנות רושם מסוים אצל לקוחות, ובכך להגדיל את הסיכויים שירצו לשהות בשטח העסק, לחזור לבקר בו בעתיד וגם לקנות ממנו. תובנה זו מבוססת על ההבנה, הנתמכת גם מבחינה מדעית, כי חוש הריח משחק אצל בני אדם תפקיד משמעותי, הרבה יותר ממה שאנו נוהגים לייחס לו. ריחות מסייעים לקבע אצלנו רושם מסוים, לעורר זיכרונות ולהשפיע על רגשות.

מבחינה מדעית מדובר בתופעה מוכרת ומוסברת לחלוטין – קלטי הריח המגיעים אלינו עוברים ישירות למערכת הלימבית במוח שלנו (המערכת האחראית על מנגנונים חשובים כמו רגשות, זיכרונות ועוד), ללא לעבור סינון בקורטקס של המוח, כמו שעוברים קלטים אחרים. לכן, ריחות מעוררים אצלנו זיכרונות בצורה מובהקת כל כך, וגם משפיעים על הרגשות שלנו ועל הרושם שמתקבל אצלנו ממקום מסוים בו אנו שוהים.

כל זה הוא בעל משמעות עצומה לעולם העסקים, שכן מדובר בהזדמנות פז להשפיע על הרושם הנוצר בקרב לקוחות המבקרים בבית העסק שלנו, ולגרום להם לחוות חוויה חיובית וטובה אשר תגדיל את הסיכויים שירצו לרכוש מאיתנו.

 

פתרונות ייעודיים ופשוטים - מפיצי ריח חשמליים

את כל התובנות הללו לגבי חוש הריח, ההשפעה שלו עלינו והפוטנציאל הגלום בכך עבור בתי עסק הבינו לא רק בעלי העסקים עצמם, אלא גם חברות המתמחות בדיוק בתחום זה – יצירת ריח לעסקים, נטרול ריחות רעים, התאמה של הניחוח שישרור בבית העסק והתקנת מערכות ריח חכמות ופתרונות טכניים יעילים. לכן ניתן למצוא את אותם מפיצי ריח אוטומטים בבתי עסק רבים כיום. באמצעות מתקן אוטומאטי מסוג זה ניתן לדאוג לכך שהניחוח העדין שישרור בעסק יהיה מסוג מסוים ביותר וממש יכתיב אווירה מסוימת בשטח העסק. הלקוחות המבקרים יקבלו רושם מסוים ורצוי אודות בית העסק בו הם מבקרים כעת, ויבנו אסוציאציות חיוביות לבית עסק זה. כל זה יעלה כמובן את הסיכויים שיקנו מאיתנו.

כבר מזמן שלא מדבר כאן בתחום ספקולטיבי או תמוה, כפי שנהגו לחשוב בעבר. היקף תעשיית פתרונות הריח לעסקים הוא עצום כיום בעולם, ובשנים האחרונות גם בישראל. עם נתונים מדעיים והצלחות בשטח לא ניתן להתווכח – בדיוק כמו בתי העסק של מודיעין, אינספור עסקים אחרים רבים בארץ ובעולם כבר הצליחו לשפר את המכירות ורמת ההצלחה העסקית שלהם באמצעות מתן התייחסות הולמת לסוגיית הריח במקום העסק.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מפיצי ריח חשמליים – הטרנד החדש בבתי עסק בעיר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד