הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

קרקעות להשקעה – מדוע קרקע היא ההשקעה הטובה ביותר

מגיל צעיר מלמדים אותנו, שאם יש לנו אפשרות כלכלית אז הדבר הנכון מבחינתנו הוא, להשקיע את הכסף בשביל לעשות ממנו עוד כסף. ההשקעה הטובה ביותר ככה מסבירים לנו ההורים ואנשים אחרים שמבינים בעניין היא קרקע, אין השקעה טובה מזו, וזה לא במקרה.

קרקעות להשקעה (צילום: נמרוד סן)
גילה עיני

 

מגיל צעיר מלמדים אותנו, שאם יש לנו אפשרות כלכלית אז הדבר הנכון מבחינתנו הוא, להשקיע את הכסף בשביל לעשות ממנו עוד כסף. ההשקעה הטובה ביותר ככה מסבירים לנו ההורים ואנשים אחרים שמבינים בעניין היא קרקע, אין השקעה טובה מזו, וזה לא במקרה.

היום כשאנחנו נמצאים בתקופה של עליית מחירים מתמשכת בנדל"ן, קל להבין מדוע קרקעות להשקעה הן הדבר הכי טוב שאנחנו יכול לשים עליהן את הכסף שלנו, הרי אם המחירים גבוהים, סביר להניח שבעל הקרקע מרוויח לא מעט ממכירתה או החכרתה. אך בשביל להבין מדוע קרקעות הן השקעה טובה, צריך להסתכל עליהן דווקא לא בתקופת של גאות, אז הרווח לכאורה מובטח, אלא בתקופה של שפל.

במאמר זה נציג מספר נקודות שיסבירו מדוע רצוי לחפש קרקעות להשקעה, אך לפני כן נציין, אנחנו יכולים למצוא שורה של קרקעות להשקעה בין אם זה ביישובים כפריים אשר שם ישנן קרקעות חקלאיות שנמצאות בתהליך הפשרה, קרקעות שעומדות למכירה באזורים לא מיושבים וכן אנחנו יכולים למצוא קרקעות להשקעה בתוך ישובים גדולים וקטנים כאחד, מדובר על קרקעות שבעליהן החליטו למכור אותן מסיבות שונות.

מדוע משתלם להשקיע בקרקעות?

הסיבה העיקרית היא, שקרקע איננה נעלמת. בניגוד למניות, אגרות חוב, מטבע חוץ או כל השקעה במוצר פיננסי מסוים, קרקע לא יכולה להיעלם. היא תמיד תהיה שם. ייתכן והערך שלה ירד בתקופות מסוימות, כתוצאה מתהליכי פיתוח שליליים או כתוצאה מכך שהמקום לא ימשוך אליו ביקושים, אך הקרקע לא תיעלם. לכן גם בתקופת שפל אפשר לצפות שבשלב מסוים, ערך הקרקע שוב יעלה.

סיבה נוספת היא, שניתן לעשות בקרקע מגוון שימושים. להבדיל נניח ממניות או מוצרים פיננסים אחרים שהיכולת להשתמש בהם יחסית מוגבלים, הרי שבקרקעות אפשר לעשות מגוון דברים, בין אם זו בנייה לצרכים מסחריים, פרטיים, בנייה למכירה, בנייה להשכרה, ניתן להשתמש בקרקע, בהתאם לתוכניות המתאר של האזור כמובן, מגוון רחב של שימושים.

קרקעות להשקעה הן גם מוקד מאוד מבוקש עבור אנשי עסקים, בעלי חברות, ואפילו עבור המדינה. אם אתם מחזיקים בקרקע, אתם תמצאו שיש לה לא מעט ביקוש. במידה ותרצו למכור אותה, אתם לא תתקשו למצוא רוכשים. זה להבדיל, מכלים פיננסים שלא תמיד ניתן למצוא להם רוכשים, בוודאי לא במחירים שאתם מבקשים.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה האחרונה, בישראל יש מחסור בקרקעות פנויות, לכן יכולת המיקוח על הקרקע היא הרבה יותר טובה עבורכם. בעוד שעל מוצרים אחרים, השוק לא עובד תמיד לטובת המוכר, במקרה הזה, השוק בהחלט נמצא בצד של מי שמציע את המוצר למכירה. הביקוש הוא גדול, ההיצע הוא נמוך.

לסיום, קרקעות היא דרך טובה להבטיח עתיד כלכלי בטוח לכם ולילדיכם, לכן משתלם מאוד להשקיע בהן.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "קרקעות להשקעה – מדוע קרקע היא ההשקעה הטובה ביותר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד