הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

חפירות ארכיאולוגיות בגבעת התיתורה

כחלק מהעבודות לשדרוג גבעת תיתורה, ובמטרה ליצוק תוכן לאתר תוכן מתוך תפיסה ומטרה לחזק את הקשר של התושבים לאתרי המורשת בעיר, ולהנגיש את הגבעה לכלל הציבור, תקיים בחודשים הקרובים רשות העתיקות, בשיתוף עם העירייה, חפירות ארכיאולוגיות קהילתיות-חינוכיות, בסמוך למגדל הצלבני שבראש הגבעה. 

 | 14/03/2017
facebook share
Twitter
חפירות ארכיאולוגיות בגבעת התיתורה - תמונה המחשה (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

כחלק מהעבודות לשדרוג גבעת תיתורה, ובמטרה ליצוק תוכן לאתר מתוך תפיסה ומטרה לחזק את הקשר של התושבים לאתרי המורשת בעיר, ולהנגיש את הגבעה לכלל הציבור, תקיים בחודשים הקרובים רשות העתיקות, בשיתוף עם העירייה, חפירות ארכיאולוגיות קהילתיות-חינוכיות, בסמוך למגדל הצלבני שבראש הגבעה.

גבעת התיתורה ממוקמת בצפון מזרח העיר וגודלה הוא כ-550 דונם. היא אתר עתיקות ייחודי ומרתק, בו נתגלו עדויות רבות לפעילות אנושית מלפני אלפי שנים ועד לימינו. כיום, גבעת התיתורה מהווה אתר טבע, נוף ומורשת מרכזי בעיר, והיא עונה על תחומי עניין מגוונים כמו תצפיות, מורשת, היסטוריה כללית וצבאית, חי, צומח וארכיאולוגיה.

רשות העתיקות ארגנה בגבעת התיתורה כ-40 ימי חפירות, שיתפרשו לאורך החודשים מרץ, אפריל, מאי ויוני, אליהם מוזמנים התושבים להגיע, כאשר לכל יום חפירות יוכלו להגיע עד 15 מתנדבים. יום החפירות הראשון, הפתוח לקהל הרחב, יתקיים ביום שני 20.3 בשעות 14:00-07:00. באותו השבוע יתקיימו חפירות גם בימים שלישי 21.3, רביעי 22.3 וחמישי 23.3, ובהמשך חודש מרץ יתקיימו ימי חפירות נוספים גם בתאריכים 26-30.3.17. חפירות נוספות יתקיימו כאמור במהלך החודשים הקרובים.

פרטים נוספים אודות החפירות, כמו גם את כל רשימת התאריכים, ניתן יהיה לראות באתר העירייה, דרכו גם תיעשה ההרשמה לחפירות.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "חפירות ארכיאולוגיות בגבעת התיתורה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד