הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

הנוער המתנדב ביותר בישראל הוא שלנו

ביום שלישי שעבר קיבלה העיר תעודת הוקרה על ההתנדבות היתרה של בני הנוער ותרומתם המיוחדת למען הקהילה, במסגרת טקס הענקת פרס שר החינוך לנוער מתנדב ע”ש אלעד ריבן ז”ל, לשנת תשע”ז.

 | 29/01/2017
facebook share
Twitter
הנוער המתנדב ביותר בישראל הוא שלנו (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

ביום שלישי שעבר קיבלה העיר תעודת הוקרה על ההתנדבות היתרה של בני הנוער ותרומתם המיוחדת למען הקהילה, במסגרת טקס הענקת פרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל, לשנת תשע"ז.

בטקס, שנערך בבית הספר הריאלי העברי בחיפה, העניק שר החינוך, נפתלי בנט, תעודות לעשרה תלמידים מכל הארץ אשר מצטיינים בפעילותם הערכית והחברתית. בנוסף, הוענק בערב זה גם אות המתנדב הבוגר לכבאי יוסף יוגי-רימל, והשנה לראשונה, ובשיתוף עם המועצה להתנדבות, הוענקו גם תעודות לשתי ערים המובילות בתחום התנדבות בני נוער: מודיעין מכבים רעות ותל אביב יפו.

האירוע התקיים במעמד השר ובהשתתפות בני משפחת ריבן, משפחות הזוכים, אנשי מינהל חברה ונוער במשרד החינוך ונציגי מועצת התלמידים הארצית. אלעד ריבן ז"ל נספה כמתנדב במכבי אש בשריפה שהייתה בכרמל בתאריך 2.12.10, כשהיה בן 16 בלבד. פרס שר החינוך לנוער מתנדב על שמו נועד להעלות את נושא ההתנדבות על סדר היום הציבורי ולהרחיב את היקף ההתנדבות והמעורבות החברתית של בני הנוער בישראל.

בטקס החגיגי, ששודר בשידור חי בטלוויזיה החינוכית, קיבלו את התעודה נציגי העיר: סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן אורבוך, ומנהלת מחלקת נוער וצעירים בעמותת סחלבים, לטם גל. מנחי הטקס ציינו כי בעיר מתנדבים 6,200 בני נוער, והיא מובילה שבע שנים ברצף את רשימת אחוז המתגייסים לצה"ל. עוד סיפרו בטקס כי בעיר פועלת סיירת התנדבות של 100 בני נוער, אשר מוכנים לעזור בכל פעילות שמתבקשת מהם. בקהל של הטקס היו בני נוער מהעיר, הפעילים במועצת הנוער והתלמידים העירונית ובפרויקט הליצנות.

אות הוקרה זה בא לאחר שבשבועות האחרונים נבחרה מחלקת הנוער והצעירים של העיר כאחת מחמש מחלקות הנוער המובילות ברשויות בארץ. בחירה זו נעשתה לאחר שבשנה האחרונה סקרה ועדה של מרכז השלטון המקומי, בראשות שר החינוך לשעבר, שי פירון, את פעילות העיר במגוון תחומי נוער בעיר.

שר החינוך, נפתלי בנט, בירך את הזוכים: "אני גאה עד עמקי נשמתי בזכות שניתנה לי להיות שר חינוך של אנשים כמוכם. אני גאה בכם, המתנדבים, אבל לא פחות מכך: אני גאה בחברה הישראלית, במערכת החינוך שלנו, שהצמיחה נערות ונערים כמוכם. צעירים מופלאים ומלאי אמונה, שמזכירים לנו את היופי האמיתי של החברה הישראלית. אתם, יקיריי המתנדבים, לא נכנעתם לקושי. לא ברחתם מאחריות. בחרתם לשלול את השלילה, להרבות אור ולצעוד בשבילי ההתנדבות. שבילים שמקורם, מעל הכל, בנדיבות לבכם. אתם מזכירים לנו שאבוקת הגבורה של אלעד עדיין בוערת. אנחנו נוסיף ונעביר אותה לדור העתיד. זוהי דרכנו לבנות כאן חברה שתהיה ראויה לזכרו."

ראש העיר, חיים ביבס: "קבלת הפרס אישרה לנו את העובדה שאנחנו יודעים הרבה שנים והיא שיש לנו את בני הנוער הטובים ביותר במדינת ישראל, וזאת תודות למערכת החינוך שלנו הפורמלית והבלתי פורמלית, שיתופי הפעולה בין כל הגורמים העירוניים, ובעיקר בזכות ההורים שמעודדים את ילדיהם לתרום מעצמם לקהילה, וכמובן בני נוער עצמם, שמפתיעים אותנו כל פעם מחדש בנכונות שלהם לתת מעצמם לטובת הקהילה. לכן אנחנו כאן, נעשו הכל כדי לתת להם בחזרה."

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הנוער המתנדב ביותר בישראל הוא שלנו"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד