הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

מבני תעשייה להשכרה: האפשרויות של בעלי העסקים

אתם פותחים חברה חדשה או מעוניינים לעבור למקום חדש? קיימות אפשרויות רבות הכוללות מתחמים שונים, והבחירה ביניהם תלויה במהות העסק ובצרכים השונים שעל המתחם לספק

אולמות להשכרה - מה האפשרויות (צילום: תמונה פרטית)

 

אתם פותחים חברה חדשה או מעוניינים לעבור למקום חדש שיכיל את כל השינויים החדשים בחברה, פסי יצור חדשים או משרדים לכלל העובדים בחברה? קיימות אפשרויות רבות הכוללות מתחמים שונים, והבחירה ביניהם תלויה במהות העסק ובצרכים השונים שעל המתחם לספק.

 אז אילו אפשרויות קיימות בפני בעלי עסקים בבואם לבחור מבני תעשיה להשכרה?

 

מבני תעשייה להשכרה למטרת ייצור

בבחירת מבני תעשיה להשכרה לייצור, מומלץ לתכנן מראש את שרשרת היצור, תוך התחשבות בשינויים שעשויים להתרחש בעתיד. כמו כן, גם מבנה תעשייתי שנועד לייצור כולל בתוכו משרדים לשימוש הדרגים השונים של ההנהלה ולצוות העובדים, וכן חדרים אחרים שנועדו לשרת אותם, כמו חדרי מנוחה, שירותים, מקלחות הקיימות במבני ייצור מסוימים וכדומה. בנוסף, יש לתכנן מראש את שטח האחסון במבנה ולהחליט האם ימוקם באותו המתחם או במתחם חיצוני.

יש לקחת בחשבון ששטחים מסוימים מוגדרים על ידי העירייה רק ככאלה המתאימים לתעשייה ירוקה, או לתעשייה קלה (כמו תעשיית ההייטק). אם אתם עוסקים בתעשייה כבדה יותר כמו מיכון כבד או כזה העשוי לפגוע באיכות הסביבה, יש לשנות את יעוד השטח, או פשוט יותר– לבחור שטח אחר המיועד לתעשייה כבדה.

 

מבנים משרדיים להשכרה

לעיתים קרובות, נדרש מבנה המכיל אך ורק את משרדי ההנהלה ואת המחלקות השונות בחברה, כאשר היצור מתבצע במבנים אחרים, בארץ או בחו"ל. במצב כזה נדרש בדרך כלל מרחב הכולל את המשרדים השונים, והוא יכול להיות מבנה בן כמה קומות, או מבנה שטוח בו המשרדים ממוקמים בסמוך זה לזה. כאשר בוחרים מבנה משרדי, רצוי לקחת בחשבון את התוכניות הקיימות כיום בחלוקה למשרדים בתחומים השונים, אך גם לא לשכוח כי החברה עשויה להתרחב (או להצטמצם) בעתיד, ואז הצרכים עשויים להשתנות.

 

בתכנון של מבנה משרדי, כדאי לקחת בחשבון מהי כמות הציוד שתידרש בכל משרד וכמה אנשים הוא אמור להכיל. ניתן להשתמש בשטחים פתוחים המאפשרים חלוקה פנימית באמצעות קירות גבס, או באמצעות חלוקה לכוורות (קיוביקים), וכן לתכנן את השטח הנדרש לכל אחד בתוך המשרד על בסיס הציוד בו הוא משתמש. כמו כן, יש לזכור ליצור גישה נוחה מרחבי המתחם למגרש החנייה, לחדרי השירותים, למקלטים ולמסעדות או לקפיטריות.

 

מבני תעשייה להשכרה לאחסון וללוגיסטיקה

כאשר מתכננים מחסנים האמורים לשרת את הצרכים הלוגיסטיים השונים של החברה, חשוב לקחת בחשבון שהצרכים עשויים להשתנות מעונה לעונה, ויש להתאים את גודל המחסן ואת צורתו למלאי שיצטרך להכיל בכל שלב. בנוסף, מומלץ לתכנן מראש את צורת השינוע של המלאי בהגיעו למחסנים וביציאתו מהם. תכנון מראש של המרחבים השונים על מנת ליצור גמישות מלאה, יחסוך זמן יקר של שיפוצים ושל שינויים בעתיד.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מבני תעשייה להשכרה: האפשרויות של בעלי העסקים"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד