הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

איך מחשבים במודיעין את הארנונה / פורום עיתונט

תושב העיר טוען בפניה לש.י.ל דרך פורום עיתונט: : ”אנשי מדידה מטעם העירייה מגיעים לדירות ובתים בעיר ופתאום הבית נהיה גדול יותר ותשלום הארנונה צומח. למה זה קורה והאם אין שיטת חישוב אחת בכל הארץ?לתשובת ש.י.ל, כנסו...

הפחתת ארנונה (צילום: אלי פרידמן)
גילה עיני

 

איך מחשבים את הארנונה במודיעין

אנונימי | 12/06/2017

תושב העיר טוען בפניה לש.י.ל דרך פורום עיתונט: : ”אנשי מדידה מטעם העירייה מגיעים לדירות ובתים בעיר ופתאום הבית נהיה גדול יותר ותשלום הארנונה צומח. למה זה קורה והאם אין שיטת חישוב אחת בכל הארץ?

 

שלום אנונימי,

עיריית מודיעין מכבים רעות מבצעת סקר נכסים ומדידות ארנונה בהתאם להנחיות משרד הפנים לפיהם יש לבצע סקר בשטח הרשות המקומית כל מספר שנים על מנת לוודא את נכונות פרטי החיוב ולהביא לגביית מס אמת. יש להדגיש כי לא חל שינוי במדיניות המדידה ובהתאם להוראות צו הארנונה, בשטח בניין מגורים, כל שטח בעל סככה/פרגולה מקורה מחויב בתעריף של 50% מהארנונה הקבועה למגורים. הסבר מפורט אודות נהלי המדידה מופיע גם באתר העירייה - http://bit.ly/2q2cWKA.

מאחר ומדובר בסקר שנעשה לראשונה מאז הקמת העיר, יתכן שימצאו שטחים שלא חויבו בעבר או להבדיל יתכן שימצאו דירות ששטחן קטן בהשוואה לרשום בספרי הרשות (ואכן נמצאו מקרים מעין אלו). תושב אשר קיבל מכתב עדכון מדידה יכול לפנות למודדים בטלפון במייל או להגיע לקבלת הקהל לבירורים (מצוין בקישור לעיל). לאחר סיום תקופת הערעורים תוטמע השומה ויינתנו 3 חודשים להגיש השגה על קביעה זו.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "איך מחשבים במודיעין את הארנונה / פורום עיתונט"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד