הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

אימון מנהלים – לא מה שחשבתם. ינון בן מנחם

מנהלים בכירים וזוטרים נוטים להתייחס לתהליכי אימון מנהלים כאל סוג של עונש. הם אף נוטים לחשוב שאם הוצע להם להשתתף בסדנה או באימון אישי זוהי הודאה בכך שהם פשוט לא מנהלים מספיק טובים. ינון בן מנחם

אימון מנהלים (צילום: אלי פרידמן)
דוס צמרת

 

מנהלים בכירים וזוטרים נוטים להתייחס לתהליכי אימון מנהלים כאל סוג של עונש. הם אף נוטים לחשוב שאם הוצע להם להשתתף בסדנה או באימון אישי זוהי הודאה בכך שהם פשוט לא מנהלים מספיק טובים. אלא שהתפיסה הזו שגויה, בעיקר משום שאימון מנהלים הוא לא קורס למנהל המתחיל, אלא דרך יעילה לשפר מיומנויות, לזהות משברים, לפתח כישורי התמודדות עם סיטואציות שאינן מוכרות מהשגרה וגם למצוא דרכים טובות יותר להתגבר על האתגרים הניהוליים של המאה ה-21, שבה העומס המוטל על המנהל אדיר. אם כן, לפני שאתם נבהלים או מגלים התנגדות לתהליך של אימון מנהלים, כדאי שתבינו מה בדיוק עומד לקרות.

 אימון מנהלים ככלי לפיתוח מקצועי ואישי

בפשטות, אימון מנהלים הוא תהליך שיעזור לכם להתנהל בצורה יעילה וטובה יותר בשגרת העבודה שלכם, כדי שתוכלו להתמקד לא רק בקידום העסק אלא גם בפיתוח האישי והמקצועי שלכם. חברת ינון בן מנחם הוקמה מתוך הבנה שהמנהל המודרני עמוס במידע. יומן הפגישות שלו מלא, רשימת המטלות לא נגמרת והלחץ שמוטל עליו גדול מאוד. בתהליך הזה תקבלו הזדמנות להניח את כל הדאגות בצד ולהתמקד בעצמכם. נסו כבר עכשיו לגבש לעצמכם רשימת יעדים, שכן סביר להניח שאתם לא נמצאים עדיין במקום שבו הייתם רוצים להיות. יש לכם ראייה ברורה לגבי התפקיד שלכם מנהלים והאופן שבו תמלאו אותו, אבל אתם מבינים שיש לכם דרך לעבור כדי להגיע לשם. הגדרת נקודת פתיחה והמטרה תאפשר לכם לתכנן טוב יותר את הדרך לגשר על הפער בין שתי הנקודות. אם אתם מקבלים את ההזדמנות לעשות זאת על ידי אימון מנהלים אישי וממוקד, הרי זה משובח, לא?

 אימון מנהלים – המחקר האישי שלכם

לאחר שהגדרתם לעצמכם רשימת שאלות ומטרות, וגם זיהיתם את המקום שבו אתם נמצאים, הגיע הזמן לקבוע את המסלול שלכם. אין ספק שיש כמה וכמה דרכים טובות להגיע למטרה, חלקן מהירות יותר ואחרות פחות, ואם רק הייתם יכולים לשאול את ווייז מה הדרך המהירה ביותר, כנראה הייתם עושים זאת. סדנאות מנהיגות ומפגשי אימון מנהלים הם רק חלק מהכלים הרבים שעומדים לרשותכם היום כדי לקבל רעיונות ברורים והכוונה בדרך למטרה, כתחליף אנושי וטוב הרבה יותר מווייז. זו גם ההזדמנות שלכם ליהנות מהניסיון של אחרים וללמוד מהטעויות שלהם, וגם לשלב בין הכישורים שלכם ומערכת האמונות שלכם, לבין שיטות העבודה של אחרים. תופתעו לגלות כמה אפשרויות עוד ניצבות בפניכם. אימון מנהלים יחשוף בפניכם את הנקודות האפלות שנמצאות מחוץ לטווח הראייה שלכם, ואם תאירו בזרקור על הנקודות האלו, תגלו עולם חדש של אפשרויות, דרכי עבודה ופתרונות שיכולים להתברר כיעילים הרבה יותר, ולהוביל אתכם אל המטרה הסופית בצורה טובה ומהירה הרבה יותר.

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "אימון מנהלים – לא מה שחשבתם. ינון בן מנחם"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

לשכת המסחר מודיעין
הנתיב המהיר עמוד