הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

הונחה אבן הפינה לפרויקט `קשת מודיעין`

הונחה אבן הפינה לפרויקט ’קשת מודיעין’ הצפוי לחבר את העיר מודיעין אל הקו המהיר לירושלים בכ-17 דקות נסיעה. במעמד שר התחבורה, ראש עיריית מודיעין ומנכ”ל רכבת ישראל

 | 15/03/2017
facebook share
Twitter
טקס הנחת אבן הפינה קו רכבת מודיעין ירושלים- מימין (צילום: עיריית מודיעין)

 

השר כ"ץ: "נחבר את מודיעין וירושלים. אנחנו עושים מהפכה בתחבורה הציבורית. הנחיתי לקדם את השלב הבא – מסילת רכבת שתקשר בין ראשון לציון והקו המהיר לירושלים"

היום ( יום ג’, 14.3.2017) נערך טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט ’קשת מודיעין’, הכולל  מסילת רכבת המחברת את העיר מודיעין אל הקו המהיר לירושלים. הטקב נערך באתר העבודות ונכחו בו שר התחבורה ישראל כ"ץ, ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון ומכובדים נוספים.

רכבת ישראל מבצעת את פרויקט מסילת "קשת מודיעין", ומקימה תשתית חיבור מסילתי באורך של כ – 2.5 ק"מ בין תחנות הרכבת במודיעין לקו המהיר לירושלים. הפרויקט, בתקציב כולל של כ- 330 מיליון שקלים צפוי להסתיים ברבעון האחרון של שנת 2019.

חיבור העיר מודיעין לקו המהיר לירושלים, צפוי לשפר משמעותית את השירות הניתן לתושבי העיר, כאשר תדירות רכבות הנוסעים בקו מודיעין-ירושלים האומה צפוי להיות 2 רכבות לכל כיוון בשעות שיא בזמן נסיעה של כ-17 דקות בין תחנת פאתי מודיעין לתחנת האומה.

במסגרת הפרויקט תבוצענה עבודות הכוללות שדרוג והרחבת תחנת הרכבת "פאתי מודיעין", גשר הולכי רגל וחניון חדש בסמיכות לכביש 431 (מדרום לתחנת פאתי מודיעין) . כמו כן תבוצענה עבודות  תשתית להקמת גשרי רכבת, הקמת קירות תומכים, הנחת מבנה תחתון למסילה, הקמת מערכות נדרשות במעבר תת קרקעי, עבודות שיקום נופי ועוד.

במסגרת העבודות להקמת הקו, יצאה עד כה רכבת ישראל למכרז ביצוע בהם זכו שני קבלנים:

במכרז הראשון  לביצוע תשתיות הפרויקט, זכתה חברת  "מנרב הנדסה ובניין בע"מ" בעלות כספית של כ-77.3 מיליון שקלים .

במכרז השני לביצוע תשתיות הפרויקט, זכתה חברת  "עינב החץ (1965) בע"מ" בעלות של כ-77.7 מיליון שקלים 

 לדברי שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ: "מדובר על פרויקט שתוכנן ונדון זה מכבר ולא קוּדם. כשנכנסתי לתפקידי לפני כשמונה שנים, הנענו מחדש את הפרויקט. בנוסף, הנחיתי להוציא לפועל את הקמת המסילה שתחבר בין ראשון לציון ובין הקו המהיר לירושלים. מדובר על מיזם שיש בו חשיבות רבה ביום יום בחשיבות של חיבור מודיעין לירושלים ולאזור גוש דן". 

 בסוף דבריו אמר שר התחבורה והמודיעין לראש העיר כי רואים שכאשר נמצא גורם מקצועי ואיכותי בראש משרד ממשלתי או עיר, התוצאות ניכרות על העיר והמשרד. עוד הוסיף השר ואמר כי אחרי הקדנציה השנייה העיר מתחילה להידמות לראש העיר "ואתה אדוני ראש העיר נראה נהדר".

במהלך הטקס ציין ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס כי: "קו הרכבת, שיחבר את מודיעין מכבים רעות לירושלים, הינה בשורה של ממש לתושבי העיר, ישפר משמעותית את איכות החיים והשירות לתושבים ויגדיל משמעותית את הפוטנציאל הגלום בה ויהפוך את העיר לעוגן מרכזי עבור חברות עסקיות שבחרו, בוחרות ויבחרו להתמקם בפארק הטכנולוגי. אני רוצה להודות לשר התחבורה, למנכ"ל רכבת ישראל ולכל העוסקים במלאכה על העבודה שלהם להנגשת התחבורה הציבורית בכל המדינה".

לדברי שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל: "פרויקט קשת מודיעין, היוצר חיבור מסילתי בין מודיעין ובין קו  הרכבת המהירה לירושלים יאפשר נגישות רכבתית אמיתית, בין מודיעין וירושלים. אנו גאים לקדם את הפרויקט, ויותר מכך להעניק שרות לתושבי האזור. אני נחוש לעשות כל שנדרש כדי שלקוחות הרכבת ימשיכו ליהנות מהדרך".

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הונחה אבן הפינה לפרויקט `קשת מודיעין`"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד