הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

מאמני כושר אישיים - מתכון להצלחה

תחילת אימון גופני לעולם איננה קלה, בעיקר כאשר המתאמן נמצא בתחילת דרכו ומצב הכושר הגופני שלו בכי רע. בעזרת מאמני כושר אישיים תוכלו להיכנס לכושר בקצב שלכם וליהנות מזה!

תמיד צריך כושר
גילה עיני

 

קצת על כושר

הכושר הגופני נחוץ לכל אחד ואחת מאתנו. הקדמה הטכנולוגית גורמת לנו להיות פחות ופחות פעילים עם כל שנה שעוברת. כיום, כולנו נוסעים ברכבים וממעיטים בפעילות גופנית הכרוכה בהליכה רגלית ואפילו הילדים נוטים לבלות שעות על גבי שעות מול מסכי הטלוויזיה, המחשב, הטלפונים הניידים והטאבלטים במקום להתרוצץ בחוץ עם חבריהם. כל אחד מאתנו סובל מהתנוונות מתמשכת של השרירים ובהגיענו לגיל מבוגר, ניתן כבר להרגיש את התוצאות של שנים של חוסר פעילות כגון השמנה ומחלות שונות.

פעילות יזומה

היות שאנו נוטים לבצע פחות ופחות פעילות גופנית באופן יום יומי, חשוב לבצע אותה באופן יזום. את הפעילות היזומה ניתן לעשות במגוון רחב של דרכים, החל מהליכה, ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים (לא חשמליים כמובן!) ועוד. הבעיה בבחירות אלו היא חוסר המחויבות שלנו לפעילות זו. אפשרות נוספת היא, הצטרפות לחדר כושר או לחוג, בהם תחושת המחויבות גבוהה יותר.

הפתרון האולטימטיבי

מעבר לתחושת המחויבות, כאשר מתחילים לבצע פעילות גופנית, חשוב להתחשב גם ברמת הכושר ההתחלתית. הסיבה לכך היא, שככל שרמת הכושר ירודה יותר, כך חשוב להתאים את הפעילות למצב הגופני. לדוגמה – אדם הרגיל ללכת ביום יום ממקום אחד לאחר ולרבוץ מול הטלוויזיה, איננו באותו המצב כמו אדם, שנוהג לנסוע ברכב ולרבוץ מול הטלוויזיה. לכן מומלץ לקבל את ההכוונה של מאמן אישי.

מאמני כושר אישיים גם מאפשרים התחלה של פעילות גופנית לאותם אנשים, שחשים מבוכה גדולה מאימון לצד אנשים אחרים, בין אם בשל הפערים במצב הגופני ובין אם בשל דימוי הגוף או כל סיבה אחרת.

מציאת מאמן

מאמני כושר אישיים יש בשפע והחוכמה היא לבחור את המאמן המתאים. לכן, כאשר אתם פונים לבחור לעצמכם מאמן כושר אישי, חשוב לבחור מאמן מקצועי וגם לבדוק, האם יש כימיה ביניכם ואתם יכולים להרגיש אתו בנוח.