הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

רבבות באירועי פסטיבל הקרקס בעיר

עשרות אלפי מבקרים, מהעיר ומחוצה לה, נהנו בחול המועד סוכות מאירועי פסטיבל מודיעין. בפסטיבל השתתפו יותר מ-200 אמנים מהארץ ומחו”ל בעשרות הופעות שנפרסו על גבי שלושת ימי הפסטיבל 

 | 25/10/2016
facebook share
Twitter
מאירועי הקרקס (צילום: חורחה נובומינסקי)

 

היכוח סביב נחיצותו של ארוע הקרקס במודיעין בוודאי לא יסתיים, בוודאי לא אחרי האופטימיות שהעיריה משדרת בהודעה ששלחה לקשורת לסיכומו של האירוע: "עשרות אלפי מבקרים, מהעיר ומחוצה לה, נהנו בחול המועד סוכות מאירועי פסטיבל מודיעין הבינלאומי לקרקס, שהפך בשנים האחרונות לשם דבר בישראל ולאחד האירועים המרכזיים בארץ במהלך החג. בפסטיבל השתתפו יותר מ-200 אמנים מהארץ ומחו"ל בעשרות הופעות שנפרסו על גבי שלושת ימי הפסטיבל וסיפקו חוויה מרהיבה לכל המשפחה המשלבת מופעי קרקס, אקרובטיקה, ג’אגלינג ופנטומימה שהדהימו את הצופים.

במסגרת הפסטיבל, כל המופעים נערכו ללא תשלום, ובהם גם המופע המרכזיMUARE EXPERIENCE בהופעה ראשונה מסוגה בארץ, שמרביתה נערכה בגובה של כ-30 מטרים מעל הקרקע, כשבמקביל נערכה הופעה של הרכב רוק ספרדי שניגן את מוסיקת המופע כולו.

מופע נוסף שיצר התעניינות היה המופע "המנצח מקזבלנקה", בהשתתפותה של התזמורת האנדלוסית ירושלים, מופע ששילב מוסיקה אותנטית עם תיאטרון, מחול וקרקס.

מופע ייחודי נוסף שזכה לתשבחות רבות היה המופע "ריקוד על קיר", בביצוע קרקס Y שכלל את השירים האלמותיים של להקת פינק פלויד.

בפסטיבל היו עוד מופעים רבים ומפתיעים, בהם המופע משוויץ של האמנית ששבתה את לבבות המבקרים בחיפושה אחר חתן, ומופעים של הכוחות המקומיים של מודיעין מכבים רעות: המרכז להתעמלות ואקרובטיקה מודיעין מכבים רעות בהנהלת ענבל מאיו ונבחרת האקרובטיקה התחרותית של סנונית בהנהלת רותי זוהר.

בעירייה ציינו כי כמות האנשים שהגיעה לפסטיבל מראה כי פסטיבל הקרקס הוא הבית הרשמי ובימת הפרזנטציה הגדולה והרחבה ביותר לאומני ויוצרי הקרקס הפועלים בישראל, כאשר על פי הערכת העירייה יותר ממחצית ממבקרי הפסטיבל הגיעו מחוץ לעיר.

לטובת האורחים עמד מערך שאטלים נרחב, ממתחם חנייה שהוכשר בשדה החמניות שליד מכבים על כביש יאיר פרג אל מתחם הפסטיבל. בעירייה מציינים כי מידי יום חנו בחניון הזמני כ-500 כלי רכב ואלפי מבקרים השתמשו בקווי השאטל לפסטיבל.

ביום השלישי והאחרון של הפסטיבל נערכה התחרות הראשונה בישראל של אומני קרקס, תחרות ה"נאמבר". בתחרות התחרו אמנים ישראליים על תואר המופע המצטיין, כאשר הזוכים היו דניאל בלכמן ותומר פרנקל, שביצעו תרגיל חבל מרהיב.

ראש העיר, חיים ביבס: "פסטיבל הקרקס  הפך לשם דבר בארץ וההוכחה לכך היא אלפי המבקרים שהגיעו ונהנו מאירוע נהדר לכל המשפחה, וזאת למרות תחרות לא פשוטה עם שלל האירועים השונים ברחבי ישראל. העובדה כי בפסטיבל היו מופעים איכותיים ללא תשלום הביאה לכך שמידי יום הגיעו למתחם הקרקס עשרות אלפי משתתפים. לפני חמש שנים אמרנו שלמודיעין מכבים רעות מגיע פסטיבל אומנותי ואיכותי משלה ויצרנו כאן משהו חדש ומרגש. הצלחת הפסטיבל וההופעות החדשניות והייחודיות שהתקיימו בו, מציבה לנו אתגר אמנותי והפקתי לשנה הבאה ואנחנו נעשה כל מאמץ כדי להמשיך ולהגדיל את הפסטיבל.”

מפיק הפסטיבל, ג’קי בכר: "חמש שנים של פסטיבל מסתיימות בקול תרועה גדולה עד מאד. לשנים ייזכר המופע של הקבוצה הספרדית בשמי העיר והחיבור של התזמורת האנדלוסית לעולם הקרקס. הייתה זו חוויה מרהיבה, מרגשת ועשירה שהוכיחה שוב: מודיעין מכבים רעות היא עיר הקרקס של ישראל."

חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות, אלעד שמעונוביץ: "אלה היו שלושה ימים מרהיבים ומוצלחים במיוחד. חמישה פסטיבלים זו כבר מסורת, שמצד אחד חשוב לשמר אך מצד שני צריך לחדש ולרגש בכל פעם מחדש. מדובר בהפקה מורכבת במיוחד ומגיע קרדיט גדול להפקת הפסטיבל, אגף תרבות ואירועים וכל עובדי העירייה שעבדו מסביב לשעון כדי שהאירוע יצליח וכולם יחזרו הביתה בשלום."

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "רבבות באירועי פסטיבל הקרקס בעיר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד