הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

אבי אלבז : לא לניסיונות החזרה בתשובה בבתי ספר

אל: ראש העיר מר חיים ביבס. הנדון: ביטול ומניעת החזרה בתשובה והדתה בבתי ספר על-יסודיים בעיר

אבי אלבז

לכבוד מר חיים ביבס, ראש העיר

מודיעין-מכבים-רעות

מר ביבס שלום,

 

הנדון: ביטול ומניעת החזרה בתשובה והדתה בבתי ספר על-יסודיים בעיר

 

בסוף השבוע שעבר פירסם המקומון ’מודיעין ניוז’ מכתב (מצ"ב) של אב מודאג שבנו לומד בכיתה ז’ באחד מבתי הספר העל יסודיים (הלא דתיים) בעיר.

עפ"י תוכן המכתב, פעילי העמותה עוסקים בבתי הספר העל יסודיים במאמץ גדול להחזיר בתשובה. השיעורים נשאו אופי של הטפה דתית נטו. המטיפים הדתיים מעבירים מערכי שיעור וחידונים על התנ"ך.

את דברי התעמולה ושטיפת מוחם של הילדים, מעבירה עמותה דתית בשם "אל עמי אל עצמי", ע.ר. 580160430 http://www.elami-elatzmi.co.il/about.asp, שהוקמה בשנת 1990.

העמותה מציגה עצמה כ"תנועה חינוכית-ציונית, הפועלת להעמקת הזהות היהודית בקרב החברה הישראלית".

מטרות העמותה מציגות בבירור שהיא פועלת להחדרת "זהות יהודית-דתית, מורשת יהודית, ערכים יהודיים לילדים ונוער בחינוך הממלכתי, והעמקת אחדות העם" – כמובן לכיוון היהודי דתי שמשמעותו הפשוטה היא החזרה בתשובה.

 • לא ידוע לנו כמה שנים העמותה פועלת בבתי הספר העל יסודיים בעיר ?
 • מי אישר לעמותה לפעול במסגרת מערכת שעות הלימודים ?

ברור לנו שבבתי הספר העל יסודיים הדתיים לא מתקיימת פעילות של עמותות חילוניות, ולא מאשרים לימוד של מסמכי "כפירה" על ערכים חילוניים, וזהו לא הדבר היחיד שקיימות בו חוסר סימטריה וחוסר הדדיות משוועת בין זכויות המגזר הדתי לבין זכויות המגזר החילוני.

כידוע, מורה דתי עם כיפה על ראשו, יכול ללמד בבתי ספר לא דתיים וזה בסדר, אך יחד עם זאת, מורה חילוני לא יכול בשום פנים ואופן ללמד בבתי ספר דתיים, וזה לא בסדר.

הגיע הזמן להפסיק את האפליה וחוסר הסימטריה כאמור לעיל, ולהגיע לשיוויון גם בנושא חשוב זה, כיאה למדינה דמוקרטית פלורליסטית נאורה, שהשיוויון הוא אחד ממרכיבי מגילת העצמאות.

לאור האמור לעיל, אנו חברי מודיעין חופשית דורשים לבטל ולמנוע מיידית כניסת מטיפים ומיסיונרים דתיים  לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים הלא דתיים, ולחדול מהאפליה וחוסר הסימטריה בין זכויות המגזר הדתי לבין זכויות המגזר החילוני.    

במידה ומצב זה יימשך גם בתחילת שנת הלימודים הקרובה, אנו שומרים לעצמנו את הזכות לפעול בכל האמצעים החוקיים והרלוונטיים, בכדי להיאבק בתופעה פסולה זו, בשיתוף פעולה עם ארגונים חילוניים במדינה, כולל הפצת מנשרים עם תכנים וערכים חילוניים בבתי הספר הדתיים, ובמקביל גם הפצת מנשרי הסברה על המטיפים והמחזירים בתשובה בבתי הספר העל יסודיים הלא דתיים.      

   בברכה,

אבי אלבז   חבר מועצת העיר   מודיעין-מכבים-רעות   יו"ר מודיעין חופשית

                                                                                                                                                        

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "אבי אלבז : לא לניסיונות החזרה בתשובה בבתי ספר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. מתביישת בבורות של הילדים
  | 24/07/2016
  כבוגרת מסגרות דתיות וכאם ששלחה את ילדיה למסגרות חילוניות אני מתביישת בבורות של הנוער בענייני יהדות .כן כן יצקצקו בלשונם אנשים רבים, מה מעניין ילד מהי גמרא ומהם חמשת הצומות במורשת היהודית. מה זה רלוונטי לילדים ומה זה חשוב בכלל. במיוחד אם איננו דתיים. ובכן איני מתביישת בהשתייכותי לעם שההסטוריה שלו החלה הרבה לפני 1948. שכתבי הקודש היהודיים שימשו השראה עצומה בעבר והן בהווה. לא יעלה על הדעת שמגיעים מרחבי העולם ללמוד את הפלא העומד מאחורי לימוד הגמרא, את הלוגיקה וצורת הלמידה המדהימה של תלמידי ישיבות רציניים ואצלינו תלמידים מסיימים 12!!!!! שנות לימוד בלי אפילו לראות דף גמרא. נכון בישיבות התיכוניות ובאולפנות לומדים גמרא והרבה. אולם לא שוכחים גם את לימודי החול רבים שם מצטיינים בלימודי סייבר מתמטיקה ופיזיקה וכל זאת לצד תרומה חברתית גדולה עוד הרבה לפני שמשרד החינוך חייב זאת במסגרת המחוייבות האישית. כל דבר שמריח יהדות , כל חובש כיפה שנכנס לכותלי בית הספר החילוני כבר מואשם במסיונריות. חברה היהדות היא של כולנו לא מדובר בהמרת דת. הפחד של ההורים הפנאטים שצווחים וטוענים נגד לימוד מחשבת ישראל, הגות יהודית או רחמא לצלן יהדות ממש, עלולים לגלות שילדיהם חזרו בתשובה בהמשך חייהם בצורה פנאטית לגמרי. אני גאה בילדיי שעל אף שאינם שומרי תורה ומצוות יודעים הם את הכל. הלכה, משנה, תלמוד. כשבני פיקד בצבא כיבד את אורחות חייהם של חיילי ההסדר ששירתו תחתיו כפי שכיבד את החיילים הדרוזים ואת מנהגיהם. די די די לבורות ולחושך.
 2. בי"ס עתיד ברמת גן
  | 21/06/2016
  כמי שמכיר את הפעילויות של אל עמי מהבית ספר, אני מציע להנל לשוחח עם מנהלות בתי הספר לפני שהוא מתפרץ סתם. התלמידים וההורים ממש נהנים מהתכנים. אין כאן שטיפת מוח או הדתה, אלא תכנים יפים וראויים.
 3. מכיר אישית את העמותה, לצערי הם לא מחזירים בתשובה וחבל..
  | 07/06/2016
 4. יש מורים חילונים בבתי ספר דתיים
  | 07/06/2016
  לא הבנתי מהיכן המסקנה שמורה חילוני לא יכול ללמד בבית ספר דתי. הבנות שלי למדו באולפנה דתית והיו שם 2 מורים חילונים גם הבן שלי למד בישיבה תיכונית ולימד אותו מרה לאנגלית חילוני.
היכל התרבות