הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

מתחם בנייה בציפורים נסגר בשל העסקת שבחים

מתחם בניה של 10 בנינים במתחם הציפורים נסגר לבניה לאחר שהקבלנים הפרו צו האוסר העסקת שוהים בלתי חוקיים

בניה בשכונת הציפורים (צילום: עיריית מודיעין)

 

מאבק משטרת ישראל בתחום העסקה והלנת שב"חים עלה מדרגה הבוקר עם סגירתו בצו של מתחם בנייה שלם ובו למעלה מעשרה בניינים המוקמים בשכונת הציפורים במודיעין, לאחר הפרת מתמשכת של חוק הכניסה לישראל.
צו הסגירה ל-7 ימים שנמסר הבוקר לחברה הקבלנית מורה על סגירת המתחם והפסקת הפעילות בו, לאחר שדרגי הפיקוד במחוז שוכנעו כי במידה והמתחם לא ייסגר, קיים חשש שבמקום ימשיכו להתבצע עבירות לפי חוק הכניסה לישראל.
במהלך פעילות יזומה של משטרת ישראל ב-12/4/16  אותרו במתחם 27  שבחי"ם כשהם לנים במקום, כאשר בחקירתם הודו כי זה מקום עבודתם.
עוד באותו היום, בוצע שימוע לסמנכ"ל החברה בו נקבעו סדרת תנאים לרבות גידור המתחם באופן שלא ייאפשר כניסת שב"חים, ביצוע סריקה בסוף כל יום עבודה על ידי מנהלי האתר, תגבור מצבת המאבטחים במקום, החתמת קבלני משנה המועסקים במתחם שלא יעסיקו שב"חים וכן התחייבות עתידית להצבת מצלמות אבטחה.

למרות תנאי השימוע והאזהרות האמורות, בפעילות משטרת ישראל במתחם ב-15/5/16 נתפסו חמישה שב"חים, כעבור יום נתפסו עוד חמישה ולאחר יומיים עוד שבעה.

ב-18/5/16 זומן סמנכ"ל החברה פעם נוספת לשימוע, הוזהר וקיבל הזדמנות נוספת למנוע את הישנות העבירות, אך כבר למחרת השימוע השני נתפסו במתחם שבחי"ם נוספים. בצו הסגירה שנמסר כאמור הבוקר צויין כי ניכר העדר שליטה של מנהלי האתר על הבאים בשעריו וכי קיימת סבירות גבוהה לכך שהאתר ימשיך להעסיק שב"חים.

משטרת ישראל רואה במאבק בתופעת השוהים בלתי חוקיים מרכיב משמעותי בכל הנוגע לסיכול אירועי טרור, הגברת תחושת הביטחון של האזרחים וכן מאבק בפשיעת הקלאסית.

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מתחם בנייה בציפורים נסגר בשל העסקת שבחים"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

  1. הנל
    | 25/05/2016
    מדוע הכל חסוי סמוי אים זה אמתי אין חשש לפרסם שמות פשוט אתם נמושות
עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד