הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

בעירייה נערכים אכיפת חוק האופניים

מחלקת השיטור העירוני של עיריית מודיעין מכבים רעות ומשטרת מודיעין החלה השבוע במסע הסברה לרוכבי האופניים החשמליים לקראת החלת מדיניות האכיפה העירונית בנושא אופניים חשמליים.

אכיפת החוקים על האופניים (צילום: לשכת הדוברות)

 

מחלקת השיטור העירוני של עיריית מודיעין מכבים רעות ומשטרת מודיעין החלה השבוע במסע הסברה לרוכבי האופניים החשמליים לקראת החלת מדיניות האכיפה העירונית בנושא אופניים חשמליים.

כזכור, העירייה אישרה בחודש ספטמבר האחרון את מדיניות האכיפה בנושא זה כאשר הדגש יינתן

על כלי רכב ממונעים וחשמליים. בשלב הנוכחי שוטרי ומפקחי מחלקת השיטור העירוני עוסקים בהסברה של האיסורים החלים על העבירות הבאות: רוכב שמשתמש בטלפון הסלולארי בזמן הרכיבה, רוכב הנוסע על המדרכה ומסכן את הולכי הרגל, רוכב החוצה, ברכיבה, מעבר חצייה או רוכב אשר מרכיב אוזניות בזמן הרכיבה.

כאשר נציגי השיטור העירוני מבחינים ברוכב אופניים שעובר על אחד מהאיסורים הם ניגשים אליו, מסבירים לו מה הוא עשה לא נכון, ומנחים אותו איך עליו לנהוג על פי חוקי התעבורה. כמו כן הרוכב מקבל מנשר ובו הסבר על אכיפת עבירות התנועה בנושא אופניים חשמליים כן גם מהי עלות הקנס שתיגזר על כל אחת מהעבירות: 1. הקנס על דיבור בטלפון סלולארי בזמן רכיבה הינו 1,000 שקלים. 2. הקנס על רכיבה על מדרכות וסיכון הולכי הרגל הינו 500 שקלים. 3. חציית מעברי חצייה ברכיבה 250 שקלים. 4. הרכבת אוזניות בזמן הרכיבה 250 שקלים.

בעירייה הדגישו השבוע כי הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת רק מגיל 16. עוד נמסר כי ישנם מספר כללים מרכזיים שעל רוכבי אופניים להקפיד על מנת שישמרו על בטיחותם: יש לרכוב על שביל האופניים. במידה ואין שביל אופניים רוכבים תמיד רק בנתיב הימני של הכביש. בעת רכיבה על אופניים יש לחבוש קסדה. בעת הרכיבה לא משתמשים בטלפון הנייד. למשל לא מדברים, לא שולחים הודעות טקסט ולא שומעים מוזיקה.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "בעירייה נערכים אכיפת חוק האופניים"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד