הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

איך מפסיקים לרצות אחרים? / לוטן מגר

רחלי ממודיעין שואלת: ”הבת שלי בת ה- 14 רוצה תמיד לרצות אחרים, תמיד מתנדבת ועוזרת אבל אנשים לא מעריכים את זה וכשהיא צריכה עזרה לא עוזרים לה. איך גורמים לה להיות יותר אסרטיבית ופחות מרצה?” לתשובת היועצת המשפחתית לוטן מגר, כנסו.

לוטן מגר (צילום: לשכת הדוברות)
גילה עיני

 

 

איך מפסיקים לרצות אחרים? 

 

רחלי ממודיעין שואלת:

הבת שלי בת ה- 14 רוצה תמיד לרצות אחרים, תמיד מתנדבת ועוזרת אבל אנשים לא מעריכים את זה וכשהיא צריכה עזרה לא עוזרים לה. איך גורמים לה להיות יותר אסרטיבית ופחות מרצה?
 
תשובת המומחית:

שלום רחלי,

שאלה מצויינת! קודם כל בתך מקסימה ברצונה לעזור לאנשים וזוהי תכונה נפלאה. אך כפי שאת אומרת, צריך להיות לזה גם תגמול או גבול מסויים.

דבר ראשון בתך צריכה להבין שלהיות אסרטיבית לא אומר שאינה צריכה לעזור. להיות אסרטיבי זה לדעת מתי גם לבקש ולקבל את הדברים שאני רוצה. אפשר להתחיל איתה בתרגילים קטנים, אפילו לומר לה לבקש עזרה בחנות ולדאוג לקבל שירות. בעצם להתחיל בבקשה קטנה או במקום בו היא עומדת על שלה. לראות האם הצליחה להשאר נאמנה לעצמה, האם עזרו לה? להבין יחד מה גרם לתוצאה והאם צריך לשנות את הדרך או להמשיך באותה ההתנהגות. עם הזמן להגיע גם לסיטואציות מורכבות יותר (עבורה) ולראות כיצד התמודדה עם כך או מה מנע ממנה לעשות זאת.

עם הזמן היא תרגיש מספיק בטוחה כדי להיות במקום הזה. יכול להיות שלא תמיד זה יצליח אבל הכי חשוב שתחזקי אותה על כל ניסיון שלה. שתראי לה עד כמה שהיא חזקה ובאותה הנשימה את המושג "מרצה" תוציאו מהלקסיקון. השתמשי במילים שעוזרות לה להרגיש בטוחה בעצמה, הראי לה שהיא מסוגלת מתוך אמונה אמיתית בה.

בהצלחה!

לוטן מגר
יועצת משפחתית

089724114

lotanmager@gmail.com

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "איך מפסיקים לרצות אחרים? / לוטן מגר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד