הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

הגננת התעקשה - ילדי הגן יפוזרו בין גנים אחרים

כמחאה נגד הגננת, כל הורי ילדי  גן ”כלנית” השאירו אתמול בבית את הילדים, וכשמשרד החינוך תקוע בגלל תקנון חלמאי עם גננת שלא מוכנה להתפשר, העיריה התגייסה לסייע לכולם והציעה להורים שיבוץ חלופי בגנים אחרים ברחבי העיר.  משרד החינוך: ”הנושא מטופל במחוז ובעיריה”. העיריה: ”לצערינו, הנסיונות לא צלחו, העיריה הציגה בפני ההורים חלופות לשיבוץ ילדיהם” מקור בעיריה: ”פלונטר לא פשוט”.

לא כל כך נעים לראות גן סגור אבל כשאין ברירה...
דוס צמרת

 

לא תאמינו, מנכ"לים ואף שרים ניתן להעיף תוך דקה ובהינף יד, עובדים נאמנים וחרוצים עפים אחרי שימועים מגוחכים, אבל בתוך כל הג’ונגל המאורגן הזה, ישנו ארגון שדאג לעובדים שלו כל כך טוב,  שגם כאשר נפשו נקעה מאחד מהם, אם בצדק או שלא, הוא לא יכל לשנות את מה שהוא קבע, ולא יעזרו לו לא שימוע ולא המגפיים של ברוך. ולארגון או לגוף הזה קוראים משרד החינוך.

המשרד שאמון על עתיד המדינה, שמחזיק את התקציב הכי גדול אחרי הבטחון. המשרד הזה כשהוא נתקע בסיפור כמו זה שקרה אתמול במודיעין, הוא נזקק למישהו שיוציא עבורו את הערמונים מהאש.

ולסיפור גופו: היחסים העכורים והמתח בין הורים לגננת ובין זו לסייעת בגן טרום חובה "כלנית" שברחוב מגדל דוד, היו סוד גלוי שגם העיריה וגם משרד החינוך היו מעורים בו. ההורים שנפשם קצה, כך לדברי א. אמא לילדה בגן, מההתנהגות של הגננת מול הסייעת אותה הם מעריכים מאוד, (אך גם חוששים מהגננת) החליטו לשבור את הכלים: ואתמול למעט ילד או שניים, כל ילדי הגן,  26 במספר, הושארו בבית, והותירו בעצם גן ריק. מתברר שכבר שלשום, יום ב’, נותרו בבית 10 מהילדים ואחת המשפחות החלה את המחאה הרבה יותר מוקדם, ילדם הושבת במשך שבועיים וחצי.

מאחר והבוקר מערכת החינוך יצאה לחופשת סוכות, המשמעות של צעד זה של ההורים, הינו שעם החזרה מחופשת החג, הגן למעשה ישאר ריק מילדים.

המאבק סביב דרישת הורי ילדי הגן, החל  כמעט עם תחילת שנת הלימודים. בתחילה פנו ההורים לכל הגורמים הרלוונטים בבקשה להביא גננת אחרת, אנשי משרד החינוך בדקו, הבינו והסכימו  שאין ברירה אלא ללכת עם בקשת ההורים, ובשלב מסוים אף הציעו לגננת מקומות עבודה חליפיים, אבל זו נותרה מבוצרת בעמדתה, ואם תזכרו מה מעמדו של עובד משרד החינוך, הנה דוגמא חיה איך המשרד מסכים עם ההורים שאגב איש מהם,לא הטיל ספק או דופי במקצועיותה של הגננת, שהיא אינה מתאימה למקום, אך ידיו כבולות בתקנון ובמנגנון שהוא יצר. העובדת לא רוצה, העובדת קובעת. 

העיריה מצידה שפעלה עם משרד החינוך לשוא לפתור את הבעיה מול הגננת, חיפשה פתרון מקורי ולבסוף בתיאום עם משרד החינוך, הציעה להורים: "תבקשו העברה". וזה אכן מה שמסתמן שיקרה, רוב ההורים פנו לבקש העברה.

התוצאה המעשית המיידית של ההעברות והשיבוצים עם שוב הילדים מחופשת החג, ובהנחה שהגננת לא תשקול שוב את צעדיה, תרוקן למעשה את הגן ותשביתו בפועל מפעילות על כל המשמעויות וההשלכות, כאשר ברקע נותרו הסייעות שהעיריה בוודאי תשאירם כתגבור בגנים האחרים. הסברה כאן  הינה שהגננת שכפי שציינו, הינה מקצועית, לא תוכל לשאת ישבה בטלה בגן ריק ותגיע להסכם זה או אחר עם משרד החינוך ואז תיפתח הדרך לפתיחת הגן מחדש לשביעות רצון ההורים.

פנינו לגננת  בבקשה לקבל את תגובתה למתרחש, אבל היא לא ש\בה אלינו עד העלאת הכתבה ולכן באין אפשרות להציג את עמדתה, וכן ברצון להימנע מהוצאת לשון הרע או פגיעה בצינעת הפרט, נמנענו מירידה לעומק הקונפליקט ומפירוט  הטענות הקשות של ההורים, נסתפק אם כך  בתגובות משרד החינוך והעירייה מדברות בעד  עצמן באשר לעובדות שהוצגו כאן.

תגובת דובר מחוז ירושלים של משרד החינוך, שאולי פאר: "הנושא ידוע ומטופל על ידי כלל הגורמים הרלוונטים במחוז ירושלים ובעיריית מודיעין".

תגובת דוברות עיריית מודיעין: "במהלך השבועות האחרונים פעלה העיריה, בשיתוף משרד החינוך בנסיונות למציאת פתרון מיטבי. לצערינו, הנסיונות לא צלחו, העיריה הציגה בפני ההורים חלופות לשיבוץ ילדיהם".

ממקורות בעיריה נמסר לנו: "הסיפור של סגירה ופיזור ילדים לא פשוט. יש ילדים שהמעבר לגן אחר הופך את מצבם לבתי נסבל ולאחרים המעבר פשוט בלתי אפשרי. חבל שהגענו למצב הזה ואני מקווה שעד שמחת תורה, ימצא פתרון".

קוראים  יקרים!! למרות הרצון לכתוב הכל, השתדלנו בשל הסיטואציה העדינה לא להלהיט עוד יותר את הרוחות ומצד שני לא לתת עילה למאן דהוא להלין על אי דיוקים, אך בעיקר כדי לתת למי שירצה לרדת מהעץ ובכך לסייע לאפשר מציאת פתרון הבעיה במהלך החג.

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הגננת התעקשה - ילדי הגן יפוזרו בין גנים אחרים"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. ל-1
  | 05/10/2017
  את צודקת. רק שבמקרה הזה הגננת סרבה להיפגש עם ההורים או לפשרות שונות שהציעה העירייה ומשרד החינוך.
 2. כבמשפחה פרטית-מחלוקת משפחת הגן לא נתרמת מדיון ברשת.
  | 05/10/2017
  הגן הוא כמו משפחה. יש דברים שכדאי לברר להחליט ולסגור במסגרת הגן עם יועצים ומתווכים כמו משרד חינוך, עיריה, שירות פסיכולוגי ועוד.לסכסוך משפחתי לא מסייע שיימינג ושמועתי סביב. מה גם שכל אחד שומע מבחוץ חלקי דברים, בלא לדעת מה העלו העובדות בשטח לאחר בירור מעמיק של הגורמים המקצועיים.לטובת משפחת הגן, הורידו את הלהבות והתגובות.בואו נמנע מלבייש ברשת. לכולנו בני משפחה שנפגעים. שנה רגועה לנו.
 3. מסתבר שזה לא פעם ראשונה
  | 04/10/2017
  יש עליה המון דיווחים מגנים שונים.
 4. חבל שבגלל אגו של אדם אחד יסבלו 26 ילדים
  | 04/10/2017
  הגננת מתנהלת בשיטת אחרי המבול מבחינתה או איתה או שהגן נסגר. אין לה עניין כהוא זה מה עתידים של הילדים התמימים וחבל שכך.
 5. הגננת מונעת מאגו אישי
  | 04/10/2017
  טובת הילדים לא מעניינת אותה. גם העירייה וגם משרד החינוך תומכים בהורים. הסייעות כולן ברחו מהגן כולל סייעת מחליפה שהגיעה. מבחינת הגננת כל העולם טועים והיא צדיקה בסדום.
לשכת המסחר מודיעין