הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

נשלח לחלל הניסוי של תלמידי אורט עירוני ד`  

ביום שני שעבר נשלח לתחנת חלל בינלאומית הניסוי שיזמו לפני מספר חודשים תלמידי כיתה ט’4 מתיכון אורט עירוני ד’, במסגרת התחרות ”רמון ספייסלאב”.

 | 21/08/2017
facebook share
Twitter
צילום מסך מדף הפייסבוק של חברת SpaceX1 (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

 ביום שני שעבר נשלח לתחנת חלל בינלאומית הניסוי שיזמו לפני מספר חודשים תלמידי כיתה ט’4 מתיכון אורט עירוני ד’, במסגרת התחרות "רמון ספייסלאב".

מטרת התחרות, שבגמר שלה זכו תלמידי הכיתה, הייתה לבחון אילו השפעות יש למאפייני החלל על ‏תופעות טבע ‏המוכרות לנו על פני כדור הארץ, ותלמידי כיתה ט’4 בחרו להתמקד בתהליך בתסיסה כוהלית של יין במיקרו כבידה (כבידה חסרת משקל), כפי שיש בחלל. תוצאות הניסוי יכולות להשפיע על מספר רב של תחומים הרלוונטיים לחיים מחוץ לכדור הארץ, כיוון שהניסוי משליך על תהליכים שונים שמתקיימים בטבע, בהם גם תהליכים המתרחשים בגוף האדם.

 המטען, שכלל את חלקי הניסוי, נשלח לתחנת החלל על גבי חללית מסוג "דרגון", ששגורה על גבי טיל Falcon9 של חברת SpaceX ממרכז החלל ע"ש קנדי בפלורידה שבארצות הברית. החברה SpaceX שידרה את שיגור החללית בשידור חי באתר שלה ובדף הפייסבוק שלה, בשידור שזכה למאות אלפי צפיות. כעת, נותר לתלמידי אורט עירוני ד’ לחכות לשובה של החללית, שתחזור לכדור הארץ בעוד כחודש עם ממצאי הניסוי, לאחר שתנחת באוקיינוס השקט, מול חופי באחה קליפורניה.

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "נשלח לחלל הניסוי של תלמידי אורט עירוני ד`  "

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל